Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amikor sejtitek, hogy olyat...

Amikor sejtitek, hogy olyat is fogtok enni a nap során, ami nem férne bele a fogyókúrába/kalóriakeretbe, akkor ...?

Figyelt kérdés
Előtte komolyabban veszitek az edzést? Akik nem sportolnak mindennap, azok úgy időzítik az edzést, hogy aznap menjenek, amikor tudják, hogy aznap pl. szülinap miatt lecsúszik 1-2 pia, hogy a tortáról már ne is beszéljünk? Ha a kalóriakeret az edzés miatt emelkedik, akkor nyugodt szívvel esztek utána és amikor legközelebb méritek a súlyotokat, nem változik semmi? Esetleg még ilyenkor is fogytok?
márc. 22. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy aznap van e az edzes. En kedden sutiztem. A szokasos 3 helyett 5szor megyek edzeni a heten. Ennyi.

A másik lehetoseg ami szbaton lesz. Baratokkal fozunk, vacsizunk. Pentek esti edzes utan fogok enni egy teljes etkezest. Szombaton a reggeli es az ebed a szokasos adagom fele lesz. Es a vacsibol eszem amit egyutt csinalunk, mindsnt megkostolok. De a mennyisegre igy is figyelek.


Mivel az edzes altal elegetett kaloria teljesen megbecsulhetetlen es a legtkbb okoseszkoz is felremer, nem alapozok erre egy az egyben.



Február elején lagziban voltam. Az volt a szabályom hogy akkor eszem amikor éhes vagyok. Du 2 és éjjel 2 kozott vegig terulj terulj asztalkam. Osszesen 3szor ettem, es igen, sutit is.

Kb 2-3000 kcallal lephettem tul a keretet. Masnap delig aludtam, aznap kimaradt a reggeli. Szoval az egesz lagzi 2500 plusz kcal volt a fogyasi kaloriamhoz kepest. Ez kb annyit jelent hogy olyan mintha elotte egy hetig nem a fogyasi hanem a sulytartasi kaloriat tartottam volna. Utana nyvan folytattam a kaloriadeficittel es ugyanugy fogytam tovabb

márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Én igen, én akkor próbálok kicsit többet edzeni, beikatani egy plusz kardió edzést itthon, akár csak egy fél órásat. Bár ha ilyen van, az azt jelenti hogy mondjuk inni fogok este, vagy esküvőre megyek, vagy ilyesmi, szóval sokat nem érek vele, mert ilyankor úgyis nagyon túllépem. De azért megteszem ami tőlem telik, és így nem bosszantom magam rajta. Azért az élet évezetiről sem kell lemondani csak azért mert fogyni akarunk, 1-1 napon semmi nem múlik. :)
márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Nekem sajnos ki van maxolva az edzés, így nem tudom nagyon emelni. Ha tehetném, akkor igen, bevállalnék egy plusz edzést.


De ha van 1-1 nap, amikor mondjuk túllépem a keretemet, arra azért figyelek, hogy mennyivel. Pl egy szelet tortát eszek egy szülinapon, de másodikat már nem eszem. Ha heti szinten deficitben vagyok, az számomra elfogadható.

márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Én sajnos (nekem nem sajnos:D) fanatikus vagyok edzés és kaja téren, szóval az nálam kizárt, hogy csak azért egyek meg tortát meg igyak alkoholt (soha nem iszok..), mert valamilyen ünnep/összejövetel van..


Nyilván ez nem követendő, de, aki komolyan veszi ezt az egészet az tudja milyen ez.


És nem, nincs semmi baj a tortával, és az ég világon semmivel sem. Mindent lehet enni, a tested kalóriákat és makrókat ismer, nem pedig étel típusokat.. Szimplán nekem nem ér meg 1 szelet torta ennyit.. Inkább megeszem a megszokott ételem. Ismétlem, ez nem követendő.


Ellenben, itt van pár tipp:

Ha tudod, hogy valami miatt többet/máshogy fogsz enni, akkor az előző napokon egyél kevesebbet. Pl.: vasárnap születésnapod lesz, jönnek a vendégek, jól szeretnéd érezni magad. 2000 kalória a szintentartásod, ami annyit jelent, hogy heti szinten ez 14.000 kalória. Hétfőtől-szombatig egyél 1800 kalóriát, ezzel felszabadul 1200 kalória és vasárnap ehetsz 3200 kalóriát mindenféle gond nélkül, mert a heti átlagod így is 14.000 lesz.


De, ha nem így csinálod, hanem szimplán minden megy ugyanúgy és 1 nap túlzásba eszel, akkor sincs baj. Annyi fog történni, hogy (nyilván kalória függő) nagyjából 1 héttel tovább fog tartani a diétád, ennyi. Na bumm..


Az edzésre én nem nagyon hagyatkoznék ilyen téren. A súlyzós edzés eleve nem éget sok kalóriát + nekem már nincs hova növelni a mozgást.. Akkor rendben van, ha van időd + lépésszámra stb, de pl nekem irodai munka mellett 20 ezer lépésem van, 1 óra edzés mellé. Lenne időm még 1 óra kardióra külön, de azt meg nagyjából 1 hét után feladnám, mert kiégnék belőle.


Sok megoldás van. Ha nem versenyre készülsz és nem az utolsó heteidben vagy a versenyfelkészülésben, akkor nem szakad le az ég, ha 1-1 nap túlzásba esel..

márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Gyógyulófélben lévő falászavarosként már megemlítem a meghíváskor, hogy nem ehetem túl magam, ne tukmáljanak és nem lesz gond egy szelet sütivel. Az emberek körülöttem szerencsére megértőek és normálisak, hálás vagyok nekik.

Nem csinálok ügyet egy szelet tortából vagy egy pohár borból, hiszen az evészavarból gyógyulás arról szól, hogy jóban legyek az elfogyasztott étellel, amit mértékkel eszem.

Nem kompenzálok, nem edzek rá, hanem másnap folytatom ugyanúgy a tervezett étrendet.

márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez havi 1x van, akkor elengedem magam és eszem, amennyi jól esik. Nem okoz problémát. Nyilván lassít, de nem hajt a tatár. Nekem az se egyszerű, hogy csak annyit egyek, amennyi jól esik, nem többet, szóval ez is fontos gyakorolni való.
márc. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem érdekel, nem kompenzálok, ha arra gondolsz.


Eszek, aztán holnaptól diétázok tovább.

márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!