Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljesen el vagyok keseredve....

Teljesen el vagyok keseredve. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A legutóbbi vizsgálatok során kiderült, h pajzsmirigy alulműködésem van. Először azt gondoltam, hogy ezt tudom majd kezelni és nem fogja befolyásolni a fogyásomat, hiszen még nagyon friss az egész és talán elejét vehetem a betegségnek...

Most azzal kellett szembesülnöm, hogy a régi baromi gyors anyagcserém nagyon belassult és meg kell küzdenem minden egyes kg-ért, pedig régebben 10-20 kg simán leolvadt némi odafigyeléssel és mozgással pár hónap alatt. Szobabiciklizni szoktam 60-90 perceket, intervall edzéseket is végzek, a kalóriakeretem pedig alacsony. Aki szintén ebben a cipőben jár, mit tudna javasolni? Gyógyszert nem szedek. Nekem most tovább kellene csökkentenem a kalóriabevitelt és akkor gyorsabban menne? Erre van vmi recept? Olyasmire gondolok, hogy aki ilyenben szenved, ha mondjuk 500 kalóriával csökkenti azt a mennyiséget, amitől már fogyna, akkor az beválhat? Vagy naponta kétszer kellene edzenem? Mit csináljak? Így soha nem fogok lefogyni :( .


márc. 26. 16:31
 1/7 A kérdező kommentje:
A magasságom 175 cm, a súlyom 80-90 kg körül van(menzesz után fogom megmérni). A kalóriakeret , ha aznap éppen pihenőt tartok, akkor 1200 kalória, ha biciklizek 1-1,5 órát, akkor 1500-1700 kalória.
márc. 26. 16:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, de ahogy írod, meg kell küzdeni érte. Akkor megküzdesz, mást nem tehetsz. Megéri. Nagyon sajnálom, hogy megnehezedett a helyzeted, de ne problémaként tekintsd, hanem kihívásként. Ha eléred a célsúlyodat, duplán örülhetsz, mert nehezítve is végig tudtad csinálni. Nem te vagy az egyetlen. Hajrá.
márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem miért gondolod, hogy 1700 kalórián fogynod kellene..

Ez egy teljesen reális súlytartó kalória nőként.


A pajzsmirigy alulműködés pedig a legrosszabb esetben is 200-300 kalóriával nehezíti meg a fogyásod, ami valljuk be, nem annyira eget rengetően sok. Tehát, a legrosszabb esetben is az 1400 kalória alapanyagcseréd 1100 kalória lesz.

márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De, ha kiderült a betegséged, miért nem szedsz gyógyszert? Orvos nem írt fel semmit? Ha helyre áll sem biztos, hogy fogsz fogyni, de mindenképp könnyebb lesz..


Ha X kalórián nem fogysz, akkor csökkenteni kell a kalórián, vagy növelni kell a mozgáson. Termodinamika, mindenkinél így működik. 1200 alá semmiképp se menj.


#3 voltam.

márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Ezek mind csak magyarázkodás arra hogy nem tudok lefogyni ezért meg azért.

Fogyáshoz kitartás kell, és teljes élet vagyis étrend változtatás.

márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is Hashimotom van, szedem a gyógyszert és szépen fogyok. Szedj gyógyszert és több energiád lesz, jobban fognak hasznosulni a kalóriák, kipihentebb leszel.
márc. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szintén hashimoto, gyógyszert szedek kb 10 éve

Egyetlen egy módon tudom a súlyom kordában tartani: megfelelő étkezéssel. Igazából ha azt eszem, amit szabad, akkor még mozgás sem kell a fogyáshoz. Ez a betegség elég összetett és nem elég csak a kalóriát számolni, sőt, ha normálisan eszel nem is kell számolni semmit. Én se hittem, de 3 hónap alatt lement 15kg és egy percet sem éheztem

márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!