Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek a só és fűszerek...

Szerintetek a só és fűszerek elhagyásával meg tudnám utálni az evést?

Figyelt kérdés
Mert hát ugye ha nem valami finom amit eszek akkor gondolom nem fog olyan jól esni és nem fogom annyira kívánni?
ápr. 6. 01:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
És így akarsz leélni egy életet? Miért nem lehet normálisan enni finom ételeket a kalóriaigényednek megfelelően? A te fejedben csak az a két véglet létezik, hogy vagy kalóriatöbbletben zabálsz, vagy sótlan és ízetlen fogásokon sanyargatod magad? Fenntartható opció nincs a fejedben?
ápr. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát mivel úgy mindig éhes vagyok lehet hogy jobb lenne ha megutálnám az evést
ápr. 6. 07:21
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Nem. És beteg is lennél a só elhagyásától.

Inkább egy dietetikus és egy pwzichiterapeuta az amire szükséged van.

ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Ezek a zsonglőrködések már csak küszködések részedről tanulj fegyelmet inkább.
ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Én fordítva gondolkodom: ha már megeszek valamit, aminek így is-úgy is van kalóriatartalma, az legalább legyen jóízű. Meg kell tanulni vagy mértéket tartani (ez a leghasznosabb) vagy ha ez nem megy, bizonyos dolgokat teljesen kiiktatni (pl. édességek)
ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

"jobb lenne ha megutálnám az evést"

Hány éves vagy? Úgy akarod leélni a maradék 40-50 évedet, hogy minden nap undorral teljesíted az étkezéseidet? Miért vagy ostoba? Normális kalóriabevitel, kiegyensúlyozott étrend, ennyi lenne a megoldás. Nem kell zabálni, meg kéne egy picit mozogni, és akkor semmi gond nem lenne.

ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Előbb-utóbb akkora lenne benned a sóhiány, hogy:

* vennél egy csomag sós rágcsát, és befalnád

* elszopogatnál egy leveskockát

* ha pedig egyik sem lenne otthon, és éppen nem tudnál elmenni vásárolni, akkor kinyitnád a sós zacskót, és öntenéd a szádba a sót.

Kitörne az evésroham, sós ételekre korlátozva.

ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi ez a sok gyűlölködő komment, én csak kérdeztem valamit
ápr. 6. 15:02
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
Én nem látok gyűlölködést. Én azt látom, hogy mindenki szán téged.
ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
0%

Miért akarod megutálni az evést? Sokat eszel és nem szeretnél annyit ennni?

Önmagában a problémafelvetés hibás szerintem.


Az ételfüggőséget (evési rendellenességet) általában az édes, cukros ételek alakítják ki dopaminerg reakciót idézve elő az agyban, ami további cukros ételek fogyasztására ösztönöz. Tehát nem a só / fűszerek.


A másik, hogy az ízérzékelés adaptálódik ahhoz, amit fogyasztasz. Például ha valaki utálja a zöldség ízét, de elkezd zöldségeket enni, akkor néhány héten belül már finomnak fogja érezni a zöldség ízét.


A harmadik, hogy a sót alkotó nátrium és klorid ionok létfontosságúak a szervezet működéséhez bizonyos mennyiségben, a napi ajánlott beviteli érték felnőtteknek 6g. Túl nagy mennyiségben viszont vérnyomásemelkedést és szív-érrendszeri panaszokat okoz.


Ha evési rendellenességed van, azaz kényszeres evő vagy, vagy anorexiás, mindkét esetben pszichiáter / pszichológus és dietetikus segítségét lehet kérni.

ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!