Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van, aki a tehéntej elhagyása...

Van, aki a tehéntej elhagyása után fogyott?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy hagyjam el a tehéntej fogyasztását (növekedési hormonokat tartalmaz), látványosan fogyni fogok. Ez igaz? A hormontartalma miatt hízlal a tej, tejtermék?

#tej #tehéntej #hormon #fehér méreg
2019. júl. 8. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak azért mert ezt az egyet elhagyod nem fogsz látványosan lefogyni.

Ha ilyen egyszerű lenne mindenki ezt csinálná. A fogyáshoz kcal deficit kell,ami 1-2 pohár tej elhagyásával nem igazán fog összejönni.

De tény h rosszat nem teszel vele a szervezetednek és ha emellett elhagyod pl a cukrot lisztet (az ugye a rossz szénhidrát a tejjel együtt egyébként) már látszódhat. De ez attól is függ hány kg felesleg van rajtad.

2019. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi tejet iszol.


Egy deci 1,5%-os tej 43 Kcal, ez annyi, mint a sör.


Ha megiszol a vacsorához 2-3 decit, az nem sok. Ha minden nap megiszol egy litert (reggel müzlivel 3 dl, este 3 pohár), akkor csak ebből van 430 Kcal beviteled, ami a javasolt 1800-2000-2500-nak már jelentős része.

2019. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hát azt megnézném, én most olyan sokat dolgoztam illetve egyéb elfoglaltságaim is voltak hogy megittam napi 3 kávét az kb 6 deci tej az elmúlt napokban és még fogytam is pedig megállt a fogyásom egy ideig :DD ha van egy fix étrended amivel tartod a súlyod és az mellé megiszol napi 1.5 liter 3.5%-os tejet csak úgy és HA ezt kihagyod belőle akkor elképzelhető hogy fogyni fogsz mert lesz közel 900 kalória különbséged naponta..persze elvileg nem egészséges meg blabla de csak ettől szinte kizárt a fogyás kivéve a fenti extrém esetet.
2019. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
6 kg-ot szeretnék fogyni. Naponta megiszom 1 liter tejet simán, mellé natúr joghurt, sajtok, főtt ételekbe tejföl, krémlevesekbe tejszín, szóval rengeteg tejterméket fogyasztok.
2019. júl. 8. 16:00
 5/15 anonim ***** válasza:
A növekedési hormon olyan nagy méretű, hogy nem tud felszívódni. Viszont 1 liter tej nagyon sok, csak az kb 650 kalória ha sovány tejről van szó.
2019. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pedig amúgy jó lenne, mert a növeledési hormon zsírt bont és fehérjét épít:D
2019. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Mihago válasza:
93%
Én azután fogytam, hogy a barátnőmet elhagytam. Vérszívó egy ribizli volt, az biztos.
2019. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Napi 1 liter tej???? Ezt a rendes étkezések mellé? Úgy értem, hogy gondolom az 1 liter tej az nem az ebéded, hanem kávéba, müzlihez stb. iszod. Az rengeteg. Nem a növekedései hormon a para, hanem hogy ez rengeteg FELESLEGES kalória. Csökkentsd a minimálisra, kávéba pár csepp maximum.
2019. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ch- szegeny dietaban megallt a fogyasom, kb 55 kg lehettem. Abbahagytam a tejtermekeket ( max havi 1x kis sajt, jo minosegu), most 48 vagyok, evek ota tartom.

Megszuntek a hasi gorcseim, menses elotti par db pattanas, puffadas.

2019. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Nekem a napi kalória és fehérje bevitelem 70-80%-a tejből, sajtból és tejbegríz pudingból van (ennek nagyobb része sajt), és mára szinte egyáltalan nincs rajtam súlyfelesleg, régebben volt. Nem ettől fogytam, hanem mert kevesebbet ettem, ezt csak azért írom, hogy ne a tejre fogd, a mennyiség az ok.
2019. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!