Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tudok fogyni júliusig 8 kilót?

Le tudok fogyni júliusig 8 kilót?

Figyelt kérdés

Most kb 63-64 kg vagyok (166 cm). Már fogytam 6ot de január óta. Eléggé stagnál egy ideje, az elején gyorsan lement pár kiló. Konkrétan nem számolok kalóriát viszont alapból nagyon keveset eszem, esélytelen h egy nap kb 1300-1400nal többet egyek, van h sztem az 1000 sincs meg (reggelit sose ettem, ebédre munkahelyen vagy salata, vagy boltban veszek valamit amire rá van írva a kaloria tartalma, ez általában 300-400 kcal-os kaja szokott lenni. Vacsora általában amit főzök (egészséges ételek, pl zoldeseges curry, couscous-salata, vagy ha épp olyat főzök amit a párom jobban szeret - kicsit zsírosabb ételek, abból vagy kis adagot eszem mellé zöld salátával inkább, vagy már úgy eltelek az illatoktol hogy nem eszem belőle). Alkoholt szoktam inni, ami tudom hogy sok kaloria viszont 2-3 froccs alkalmanként nem kéne hogy nagy gond legyen (pár száz kaloria)

Mit tegyek hogy elerjem az 55 kilót júliusig? Nagyon belassult a fogyás. Edzek is (heti 2-3 kardio kombinálva súlyzós edzéssel és heti 1 squass)


Köszi előre is a válaszokat:)


ápr. 17. 12:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem igazad van :) mozgok rendszeresen. Heti 3-4x és hétvégén mindig sok a lépésszamom is, ezzel is egetek 300-400 kalóriát általában. Jöhetnek meg tippek, hogyan gyorsithatnam a folyamatot :) tudom, hogy egy idő után nehezebb leadni a kilókat, de azért rajtam meg bőven van túlsúly ezért nem értem mért nem haladok úgy ahogy szeretném
ápr. 17. 14:11
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen kis súlyból irreális a heti fél kilónál tőbb fogyás
ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát a súlyom nem kicsi 😀 de köszi a választ :)
ápr. 17. 16:27
 14/20 anonim válasza:
Hogyha nagyon keveset, szinte semmit sem eszel, akkor a testet túlélő üzemmódba kapcsol, felhasználja a tartalékokat. Szóval nem fogsz nagyon fogyni. Egyél rendesen, napi 3 étkezés, de olyat, amiben viszonylag kevés a kalória. Így mindig tápanyaghoz jut a szervezeted. Mellé sportolhatsz is, nem árt. Nekem így sikerült fogyni 12 kg-t néhány hónap alatt.
ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó valaszolo:) úgy érzem eleget eszek és alacsony kaloratartalmu dolgokat. Éhes nem vagyok soha! És ugye sportolok is. Mégse akar lejjeb menni a mérleg vagy ingadozik. 62 kg is voltam már aztán másnap 63.5 pedig ugyanazt ettem mint mindi:)
ápr. 17. 18:13
 16/20 anonim válasza:
Mindig ugyanakkor méred a súlyod?
ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hát, reggel felkelés és pisilés után mindig megmerem magam, ruha nélkül, szóval igen. Bevallom hogy napkozben is sokszor merem magam, vagy ha pár napig nem voltam itthon bepanikolok, hogy hány kiló lehetek és olyankor ruhastul azonnal raallok a mérlegre. De tudom hogy napkozben ingadozik a súly, de reggeli üres gyomros mérés mindig van,és azt veszem alapul :)
ápr. 17. 18:38
 18/20 anonim válasza:
166 centihez egészséges a 64 kiló, ìgy nem is küzd a szervezeted ellene, hacsak nem húzod meg nagyon a kalóriákat vagy nem iktatsz be sok-sok kardiót. :/ A menstruációs ciklustól is ingadozik a súly, én nagyon vizesedem, simán meg van az 2 kiló is.
ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Elvileg nem irreális a 8 kg 3 hónap alatt.


Ha komolyan gondolod, hasznos lenne pontosan számolni egy ideig a kalóriákat és a makrókat, mert azzal tudnál hatékonyan változtatni.


Lehetséges, hogy nem jól saccolsz, és túl sokat eszel. Lehet, hogy a kaloriabeviteled stimmel, de túl sok a zsír vagy a szénhidrát. Lehetséges, hogy túl keveset eszel. Lehetséges, hogy tényleg annyit eszel, amennyit gondolsz- ez esetben tudod, hogy valamivel kevesebb kalória, vagy több/intenzívebb edzés kell.


Ha teljesen elutasítod a számolást, akkor a következőket javaslom:


- hagyd el az alkoholt egy hónapig

- próbálj meg sokat aludni, a stresszt csökkenteni

- edzz keményebben: nagyobb súlyokkal, a kardióban több intenzívebb szakasszal, próbálj ki új gyakorlatokat vagy mozgásformákat, a heti 2-3(+1) edzés legyen fixen 3+1


(és ha ez sem válik be, akkor tényleg kezdd el pontosan számolni a kalóriákat)

ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Most már "csak", 61.5 kilo vagyok viszont félek ez nem tényleges fogyás és visszajon.. igazából nagyon elhataroztam magam hogy legyen meg a célom és éhes se vagyok..hétvégén meg ettem normálisan 1-2 etkezest de azóta nem igazán
ápr. 24. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!