Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kellene lefogynom?

Hogyan kellene lefogynom?

Figyelt kérdés
175cm, 70kg, 17F. A probléma az, hogy látszólag sokat híztam az elmúlt két évben, és érzem a közérzetemen is, hogy ez így nem jó. A combomon meg a hasamon van nagyon sok zsír. Izmot is szeretnék növelni, csak ötletem sincs, hogy csináljam.

máj. 26. 15:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáírok, hogy nagyon sokat ülök, iskolában/gép előtt, és lusta is vagyok.
máj. 26. 15:34
 2/7 anonim válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Égess el több kalóriát kint amennyit eszel. 💁🏻‍♂️
máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Röviden: kevesebbet kell enni :)


A lényeg az, hogy kevesebb kalóriát vigyél be mint amennyit elhasználsz. Ezt lehet úgy, hogy kevesebb kalóriát fogyasztasz vagy többet adsz le (sport), de ez utóbbit ugye kizártad.


Kevesebb kalóriát vagy úgy viszel be, hogy kevesebbet eszel, vagy úgy, hogy amit beviszel, annak kisebb a kalóriatartalma. Tehát pl. kerüld a olajban sült ételeket, csokit, chipset, helyette egyél több zöldséget.

máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kedves Vezető ***** válasza:

Igyàl sok folyadékot, mondjuk vizet, telítsd meg a gyomrod olyanokkal, amik nem hízlalnak, hogy ne az legyen, hogy nem eszel semmit.

Egyébként ha kevesebbet eszel, többet mozogsz, viszonylag gyorsan lehet fogyni, a fordulópont akkor jön el, amikor eléred a célt.

Nagyon gyorsan vissza lehet hízni.

Vagy vannak olyan dolgok amik csökkentik az éhségérzetet, pl bizonyos antidepresszánsok, de azért hogy lefogyj, nem érdemes gyógyszert szedni, vagy dohányozni, mert amúgy az is csökkenti az étvágyat.

Ezeket azért írtam le, mert írtad h lusta vagy, mozgás nélkül lenne jó, gondolom, így hamar felmerülhet ilyen opció, de nem éri meg ilyen fiatalon.

Ahogy fentebb írták, több mozgás, kevesebb kaja.

máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bolognai a kedvencem válasza:
Pont abban a korban vagy, hogy megtanulj főzni. A minőségi ételekből lehet többet enni.
máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék mozogni, csak nehezen veszem rá magam. A fejemben nem fordulna meg semmi képpen se cigaretta vagy gyógyszer. Itt nem az állandó éhséggel van baj, hanem hogy szeretek enni. Szerintem fogok menni terembe, de egyedül nehéz rávenni magamat. A barátaim vagy kolisok, vagy nem falubeliek.
máj. 27. 20:41
 7/7 Kedves Vezető ***** válasza:

Kéne valami rendszeres elfoglaltság, és rendszert vinni az evésedbe is.

Csak full logikus dolgokra gondolok, pl hogy ne az legyen, hogy eszel, és ülsz/alszol. Tényleg nagyon fiatal vagy, csak gondold is át, hogy mondjuk rászánsz erre X időt.

Mondjuk kimész, minden nap futsz egy kicsit, és aztán eszel, akár ugyanennyit eleinte, de be fog következni a változás, így is, mert nem az a megszokott, legyen mondjuk fél óra egy nap eleinte.

máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!