Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrátcsökkentett ebéd...

Szénhidrátcsökkentett ebéd után (norbis), ami mennyiségre bőségesen elég volt, még sok is (szóval nem vagyok éhes), miért érzek ellenállhatatlan vágyat, hogy csokit egyek?

Figyelt kérdés
NEM szeretem a csokit, ezelőtt soha nem ettem, most egyre többször kapok be 1-1 kockát.
2011. febr. 1. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
mert a szervezeted nem tudod becsapni, érzi hogy ennyi szénhidrát kevés neki. igaz, hogy a fogyás lényege a szénhidrát csökkentése, de egy bizonyos szint alá nem szabad menni, mert az koncentrációcsökkenéssel, ingerlékenységgel és falási rohamokkal jár. szóval ha úgy érzed, a tested kívánja a ch-t, akkor ebéd után egyél meg 1-2 tk. kenyér pirítóst, laktat is, energiát is ad. ha pedig inkább édeset kívánsz, akkor gyümölcs.
2011. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

*koncentrációcsökkenéssel, ingerlékenységgel és falási rohamokkal jár


Egyiket sem érzem, és nem olyan drasztikus a csökkentés, pont megfelel az orvosilexon.hu-n javasoltnak, heti fél kg súlycsökkenéshez. Pirítóst enni már nem tudnék, nem vagyok éhes. Csak a csokit kívánom, ami azért nagyon meglepő, mert sose szerettem, és jól felismerhetően azóta tart ez a dolog, amióta ezt a kaját eszem.

Ma pl. ettem zöldbablevest, fél adag sörtésztás halat franciasalival. De ezzel a fél adaggal dugig laktam. Ha még kéne ennem valamit, szerintem meghalnék. :) De utána rögtön be kellett kapnom 1 kocka csokit. (Többet nem!)

Persze majd vacsizni is fogok. reggelire magos kenyeres szendvicset ettem, normális méretűt (se nem sok, se nem kevés).

Csak nem akarom tönkretenni a szénhidrátcsökkentett kajálást azzal, hogy eszem a csokikat, amiket előtte nem ettem.

2011. febr. 1. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
napi 1 kocka csoki még senkinek nem gátolta meg a fogyását szerintem, ha a többi rendben volt.
2011. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 kocka csoki,nehogy már ezen parázz!:)ez annyira kevés hogy ha jól esik edd meg!azt azért jó tudni h ha már csoki,jobb az étcsoki,és abból is az olyan aminek magas a kakaótartalma.még jót is tesz.
2011. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem az 1 kocka csokival van bajom! Azzal van bajom, hogy kifejezetten nem szeretem a csokit, soha nem is ettem, és nem értem, hogy akkor most miért "kell" ennem, miért kívánom. Biztos van rá tudományos magyarázat. :)

(Ha süti lenni, az érteném, mert az szeretem.)

2011. febr. 2. 09:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Az rá a tudományos magyarázat, hogy kívánod a szénhidrátot
2012. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!