Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontottam el, hogy hozhatn...

Mit rontottam el, hogy hozhatnám helyre? (hosszú történet! )

Figyelt kérdés

Elsőnek is ott kezdeném, hogy Júliusba kezdtem el fogyókúrázni 64 kg-ról indulva. Januárban a szilveszteri zabálás után 58 kg voltam. Most 52 kg vagyok és 162 cm.


A fogyókúra alatt vegetáriánus lettem (ova-lakto, halat eszek ha tudok) és sajnos kiderült, hogy csokoládét és tejtermékeket főleg zsírosakat, olajos magvakat nem ehetek (de mivel vega vagyok így a tejtermékek tiltását nem nagyon tartom be, valahonnan pótolni kell a fehérjét állati szinten is. Az ember nem ehet mindig halat! ). A reggelim Január óta egy magos kenyérből (valamilyen Volksbrot vagy ilyesmi neve van és az egész ilyen préselt magos kenyér búzából vagy más magvakból, vagy néha pászkát eszek ha ez nincs otthon) megkenem multivitaminos margarinnal és néha sajtot is rakok rá. Emellé eszek egy almát vagy kettőt(gyakoribb) vagy banánt esetleg narancsot és iszok egy bögre tejet vagy ivójoghurtot néha rakok bele 2 evk zabpelyhet. Ettől jól lakok és simán kihúzom akár négyig is. De ebédre sajnos nem ehetem azt amit akarok legalábbis hétköznap nem. Ezt sajnos nem szabályozhatom bárhogy is szeretném. Így van hogy csak pár kanál ételt eszek vagy annyit se (vagy azért mert húsos a kaja és a nem húsos részt megeszem vagy azért mert alapból csokis, túl zsíros tejtermékből készült esetleg magos és ugye azt nem ehetem). Inni citromos vizet 1,5 liter (édesítőszerrel limonádénak nevezném inkább) plusz még 1,5 liter szénsavmentes ásványvizet iszok.

Vacsorát már régóta nem eszek, egyszerűen nem vagyok éhes estére. Hétvégén eszek rendesen ebédet is, de volt, hogy úgy bezabáltam, hogy rosszul is lettem. Most már megtanultam mértéket tartani normális kereteken belül a hétvégi ebédet illetően.


Lefogytam 52 kg-ra Január óta. Ehhez az is hozzá tartózik, hogy volt némi lelki problémám vagy én rendeztem másokét és kicsit megviselt. Nem részletezem, nem akarlak untatni.

Nyár óta napi szinten mindig Rubint Réka 20 perces hasizom erősítést csinálok néha biciklizek 1 órát vagy fél órát ahogy kedvem tartja, de nem vagyok megszállott viszont a húsz perc Rubint Rékához ragaszkodom. Most örülök, hogy ennyi kg vagyok, de meg is ijedtem, ugyanis most ebben a hónapban késik a menstruációm és tudom, hogy ez nem jelent jót. Ezért szeretnék normálisan étkezni, úgy hogy a testsúlyomat meg tudjam tartani, ne érezzek bűntudatot ha ebédelek rendszeresen. Volt olyan időszak mikor egy pogácsát is le akartam tornázni. Éreztem, hogy ez nem normális dolog. Próbáltam változtatni, de még mindig félek hogy visszahízom a keservesen leadott kilókat pedig már sokan dicsérnek az alakom miatt, nem akarok nekik és magamnak se csalódást okozni ráadásul a nyár alak szempontjából fontos számomra. Anorexiás nem akarok lenni se túlsúlyos. 3 éve pont elég volt az unokatesómat kikezelni az anorexiából, nem akarok a családomnak megint fájdalmat okozni azzal, hogy most engem kezelgessenek. Amúgy is sokat dolgoznak van elég gondjuk anyagi szinten is, nem akarom terhelni őket. Közérzetem érdekes módon jó úgy értve, hogy tele vagyok energiával még ha Fortuna az utóbbi időben nem is kedvez nekem(ma pl felkeltem és letöröltem a polcokat, elvégeztem a papírmunkákat, megöntöztem a növényeket és mindjárt porszívózok ez kb 2 óra leforgása alatt ja és 5:30-kor keltem tegnap 23:00-kor feküdtem le) Mit tehetnék, hol rontottam el és hogyan hozhatnám helyre?


20/l


2011. febr. 26. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonlo helyzetben voltam/vagyok en is. Egy ev alatt tobb, mint 20 kg-t fogytam, es rohadtul buntudatom volt minden egyes etkezes utan. Szerintem (nekem legalabbis) a buntudatot a legnehezebb lekuzdeni. En is csak reggeliztem, meg du. 4 korul ebedeltem, de rajottem, hogy ezt nem kene csinalnom,mert ugye lelassul az anyagcsere, meg hat az sem palya ha mar 8kor beajulok az agyba, mert annyira nincs erom semmihez sem. En azt csinaltam,hogy szepen kiszamitottam, hogy ezzel a 2 etkezessel kb. mennyi kcal-t vittem be a szervezetembe (olyan 1200-1300 korul volt) es ezt a kaloria mennyiseget szetosztottam tobb etkezesre, tehat beiktattam tizoraira is meg uzsonnara is valamit. Vacsit mai napig ha heti 1x eszek, berogzult rossz szokas miatt, de most mar javult a koncentraciokepessegem, ugyanugy fogyok, es legalabb a buntudatom eltunt valamelyest. A bezabalasokat meg igy a napi 4 kajaval ki is tudom kuszobolni.

Nem tudom,hogy segitettem-e valamit, vagy ha van kerdesed akkor nyugodtan irj, szivesen segitek(ha tudok).

2011. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettél, aki tud az még írjon tanácsot. Ezt a beosztásos dolgot meg lehet, hogy kipróbálom :)
2011. febr. 26. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
.
2011. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


gondolom koleszos vagy menzás vagy suliba mivel írtad h nem tudod szabályozni. az semmi esetre sem jó ha csak pár kanállal eszel ha monjduk rizseshús van. ilyenkor próbálj meg pár szem puffasztott búzával enni mondjuk egy zacskó mozzerella sajtot, vagy egy tonhalkonzervet

vacsora is fontos egyél túrót, kefírt mivel tejterméket eszel -a túró nagyon jó fehérjeforrás lenne


ha te tudsz vhogyan főzni, készís borsó-lencse-bab (hüvelyesek) levest vagy főzeléket

gomba is jó lenne, vagy tofu, zöldségfasírt

2011. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!