Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor 20 vagy 40 perc...

Most akkor 20 vagy 40 perc mozgás után indul be a zsírégetés?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 17:32
 1/8 Bányai Károly ***** válasza:
100%
A zsírégetés nem létezik. Sem orvosilag, sem dietetikailag. Csak a fitneszguruk találták ki, mert jól hangzik. A zsírtartalékok lebontása nem ilyen egyszerű. Pulzusszámtól függ, meg a vércukrodtól, a májadban tárolt glikogén mennyiségétől, stb.
2011. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te jó ég... :(
2011. márc. 1. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ilyen nincs hogy csak 20 perc meg 40 perc után..:D és ha 19 vagy 39 percig mozogsz semmit nem ér?

Fogyni akarsz kell egy egészséges étrend (ami nem abból áll hogy megfosztod magad a tápláléktól) rendszeres mozgás (te is érzed mikor gyorsabb a pulzusod,mennyit bírsz mikor fáradsz el)és sok kitartás.azok a plusz kilók se hirtelen egyszerre kerültek oda:D



(az elmúlt pár évben 45 kilót adtam le,erősen túlsúlyos voltam,de biztos nem mértem hogy letelt a 20 perc csáó:D)

2011. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bányai Károly ***** válasza:
100%
azért nem ilyen vészes a dolog. Csak azt kell elfelejteni, hogy ha egy bizonyos zsírégető mozgást csinálsz, attól jól lefogysz. Minden mozgás fogyaszt. Azt kell csinálni, ami neked a legjobban passzol az életedbe. A másik oldalon meg megnézed, mit tehetsz táplálkozás fronton, és pápá zsír. Csak nem szabad bedőlni a gyorsan sokat fogyasztó ígéreteknek. Gyorsan fogyni nem szabad.
2011. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Csak pl. írták, hogy ellipszis traimeren min. 40 perc kell, mert 20 perc után kezdünk zsírt égetni... vhol meg azt olvastam, hogy 40 perc után...

A mozgást már megtaláltam, csak az evészetet kéne visszafogni... :)Köszi!

2011. márc. 1. 21:41
 6/8 anonim válasza:
40-re emlékszem. Illetve van bizonyos anaerob alaktacid mozgásformáknak utóégető hatása. De ennyiben kimerültek az ismereteim. :(
2011. márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Már az első perc után elindul, mert az izmokban is tárol a szervezet ilyen célra zsírt, nem csak a zsírszövetekben, ahonnan kell kb. fél óra mire nagy mennyiségben el tudja érni. Valószínűleg ezért terjedt el ez az egyébként hibás nézet.
2018. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hogy az első hozzászólónak is válaszoljak. A zsírégetés alatt a zsírégető zónában kb. 65%+/-5% intenzitással végzett mozgást értik. Nagyjából ezen a környéken van az aerob edzés felső határa, ezért lőtték be ide. A tudatlanság nem mentesít...
2018. márc. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!