Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzek, kevesebbet eszek,...

Edzek, kevesebbet eszek, mégis stagnál a súlyom. Miért?

Figyelt kérdés

Kb. 6 hete heti 8 órányi edzésem van, négykézláb jövök ki, annyira meghajtanak. A kajára is jobban odafigyelek, édességek kizárva, kb. 2000 kcal-t eszem, este edzés után fehérjét, vagy nem edzésnapon gyümölcsöt.

Egy dekát nem mozdult a súlyom azóta semelyik irányba.


2011. márc. 10. 13:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

1: Zsírégetés és izomnövekedés egyszerre nincs.


Igen, ezzel tisztában vagyok, de nem tudom, hogy most éppen melyik(nek kellene lennie).


2: Ha vacsorára gyümölcsöt eszel, akkor ne csodálkozz hogy nem fogysz. És nem írtál a többi étkezésedről, mert ha kenyeret, kekszet, meg mindenféle szart eszel napközben, akkor megintcsak ne csodálkozz.


Nem, a gyümölcs alatt citrusfélét, esetleg almát értek, tehát nem magas cukortartalmút, mint banán vagy szőlő. Liszt alapú ételeket keveset eszek (péksütemények, kenyér, tészta, stb), iparilag finomított ételeket kerülöm, inkább főzök magamnak.

Főleg zöldséget szoktam enni, húst keveset, mert nem bírok sokat enni, fehérjeporral és tejtermékekkel (sovány túró, Anikó sajt, tej, stb) pótlom valamennyire. Húst heti 3-4 alkalommal eszek, csirkemellet vagy pulykát. A köret párolt zöldség vagy főtt krumpli. A nap vége felé csökkentem az adagokat - tehát reggel bővebben étkezem (pl rántotta, vagy akár előző napi ebéd), ebédre kevesebbet, délután még kevesebbet, este már a fent említett gyümölcs, esetleg egy natúr joghurt.


3: A kardio edzés nem zsírégető edzés, hanem az állóképességet javítja. A zsírégetéshez alacsonyabb intenzitású aerob edzés kell.


Nem tudom, hogy kardio-e, azért is írtam, hogy kardio jellegű. Ugrókötelezés, zsák püfölése - lihegek és szakad rólam a víz. Emellett vannak erősítő jellegű edzések is, amikor medicin labdával fekvőtámaszozunk (10 fekvő, majd 9, majd 8...stb, ez egy szett), felülést csinálunk.

A zsák vagy a partner ütését/rúgását nem tudom, hogy hova soroljam, mert az egész test dolgozik közben, de erő is kell hozzá.

2011. márc. 10. 15:17
 12/19 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azt elfelejtettem írni, hogy voltam én már 43 kg is - stresszes időszak, egyszerűen hetekig alig ment le egy falat és nagyon feszült voltam. Ez nem egészséges, így hiába hatékony, nem szeretném megismételni.


A "versenysúlyom" 48 kg körül lenne, a mostani súlyomat úgy sikerült elérnem, hogy másfél éve nyugodtak az életkörülményeim és sajnos sokszor éjjel édességet ettem, napközben se figyeltem oda az étkezésre, zsíros, hízlaló ételeket ettem, semmit se sportoltam. Ez másfél év alatt rám pakolta az említett 3-4 kgnyi zsírt, no meg izmot is vesztettem.

Tehát nem vagyok kifejezetten hízékony alkat, ezért is lepett meg, hogy ilyen lassú (illetve stagnáló) a fogyásom, pedig teljesen életmódot váltottam és nem csábulok el hízlaló kajákra, meglepően könnyen tartom mind a rendszeres sportot, mind az egészségesebb és alacsonyabb kalóriatartalmú étkezést.

2011. márc. 10. 15:25
 13/19 Bányai Károly ***** válasza:

Na, akkor tisztázni kéne a kardio, meg aerob, meg zsírégetés, meg ilyesmi dolgokat.

Alap: [link]

2011. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Na, akkor most még kevésbé értem. Pont, hogy magas intenzitású intervallum kardioedzéseket csinálunk. Egy példa: step aerobikhoz hasonló mozdulat, váltott lábbal érintünk egy kb 15-20 cm magas tárgyat lábujjal. Ezt 2 percig teljes intenzitáson - utána laza szaladgálás körbe, kb 1 perc, amíg mindenki magához tér. Utána másfél perc, megint egy perc laza szaladgálás (tkp körbe-körbe kocogás), utána 1 perc, szaladgálás, fél perc, aztán van két percünk csak ácsorogni és izzadságot törölgetni.

Zsákolni is úgy szoktunk, hogy pár egyik tagja fogja a zsákot és picit mozgatja (imitálva az elmozduló ellenfelet), a másik 1-2 percig teljes erőbedobással üti/rúgja. Majd csere. Ebből 5-6 kör szokott lenni.

Nagyon gyakran van, hogy 1-1 perces pihenőket beiktat az edző, akkor nézünk ki a fejünkből, ő meg nézi a stoppert.


A linkelt leírás szerint ez a legjobb zsírégető. Most már végképp összezavarodtam :)

2011. márc. 10. 17:42
 15/19 A kérdező kommentje:

Segíthet, ha itthon tárcsás kézi súlyzóval (egyenként 4 kg-ossal tudok még rendes szetteket végigcsinálni) még ráedzek? Lábra is tudom használni, mert csípőnél tartva tudok vele guggolni, vagy a két bokám közé beakasztva lábemeléseket csinálni.

Jobb ötletem már nincs :(

2011. márc. 10. 17:46
 16/19 anonim ***** válasza:

Hát...szerintem nem mindig az intervallum edzés a legjobb. De amit ti csináltok még mindig inkább kardionak tűnik nekem. Ti mindig mást csináltok, összevissza, az intervallum edzés is egy mozgásformából áll, aminek az intenzitását változtatod.

Egyébként, zsírégetés ide vagy oda, ha kalóriadeficit alakul ki, akkor ugye fogynod kellene. Vagy túl sokat eszel, vagy túl keveset, viszont a 2000 kalória az egy nőnek sok a diétához. 1500 körül kellene enned.

2011. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Akkor csökkentem a bevitt kalóriákat, bár állítólag az én súlyommal 1000-1300 kcal-t égetek el egy két órás edzés alatt/hatására, ez heti szinten 3-4000 kcal deficit.

Szerintem egy-két nap súlyzós edzést, meg ha még kicsit barátságosabb idő lesz, akkor hétvégi túrázást is beiktatok.

Ha erre se fogok legalább centiben fogyni, akkor felajánlom a testem kutatási célokra...


Bár azt sem értem, hogy ha sok is a 2000 kcal, akkor az életmódváltást megelőző 3-3500 kcal bevitel (utánaszámoltam, hogy előtte mennyit ettem átlagosan egy nap, mozgásszegény életmóddel) miatt miért nem híztam többet másfél év alatt. Akkor tényleg nem válogattam, majdnem minden éjjel csokit/édességet zabáltam, nappal pizza, rakott krumpli, töltött paprika, tésztafélék voltak a fő étkek.Még a minőségi váltás mellett a mennyiséget is úgy szabályoztam, hogy régen nagy tányérról ettem, most arányosan ugyanannyit pakolok, csak kistányérra - és táplálóbb, de kalóriaszegényebb ételeket.

2011. márc. 10. 18:12
 18/19 Bányai Károly ***** válasza:

"Ha erre se fogok legalább centiben fogyni, akkor felajánlom a testem kutatási célokra..."

Ezen szakadtam!


Szerintem, amit csinálsz, annak fogyasztania kell. Biztos, hogy csökken a testzsír százalékod. Vannak mérlegek, főleg patikákban, amik 100 Ft körüli összegért egy csomó adatot megmondanak, testzsír %-ot is. Meg van megbízhatóbb mérés is, fitnesztermek környékén, szerintem nem egy ökör ára. Csináltasd meg, aztán egy hét után megint, akkor kiderül a tuti. Minden nap főétkezés mellé egyél meg egy kanál hidegen sajtolt lenolajat. Segíti a zsír leadását, és csökkenti a vágyat a zsíros ételek után.

2011. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Zsíros ételekre szerencsére ritkán vágyok, néha a csoki csábít el, de szerintem heti egy Sport szelet még nem vágja gajra a diétát.

Azért zavar leginkább az egész, mert egy hét múlva melegebb éghajlatra utazom és sikeresebbnek reméltem a "bikini-projectet".

Mindegy, majd ott a gyalogos városnézés meg az úszás lesz az aerob program, ha szerencsém van, még valami helyi jellegzetességet (f...ós vírus..) is összeszedek és meg lesz oldva minden problémám :)

2011. márc. 10. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!