Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy nap hány kalórát egészsége...

Egy nap hány kalórát egészséges bevinni? (fogyókúra alatt)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. és leszeretnék adni 5 kilót. Szerintetek ez nyárig lehetséges? Nem tudom, hogy mennyi kalóriát kell bevinnem egy nap. És azt sem, hogy egy héten körülbelül mennyi mozgás lenne elegendő.

Segítenétek?


2011. márc. 26. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is: a kalóriának meg az egészségnek semmi köze nincs egymáshoz.

Másodszor: 14 évesen legalább 2000-2500 kalóriát meg kell enned. Emellett annyit mozogni, amennyit csak tudsz, legalább napi két órát.

Még fejlődik a szervezeted, nem szabad durva fogyókúrákat csinálnod, mert olyan problémákat alakíthatsz ki vele, amik életed végéig megmaradnak és megkeserítik azt.

Az alapszabály tehát: minél több mozgás!

2011. márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

rendben.

köszönöm.

2011. márc. 26. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, de egy biztos: az alapanyagcserédnél kevesebbet NE!
2011. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is fogyózom és 13 éves vagyok. nekem kb 6-7 kg-t kéne leadnom. minden nap futok, és napi kb 1000 kalória ami bőven elég. emellett nyáron megyek még úszni is.
2011. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző, napi 1000 kalória nem nagyon elég, ne nagyon ajánlgasd másnak, nem egészséges, ilyen korban pedig főleg nem!

Kérdező, az oldalon, amit írtak, kiszámolhatod az alapanyagcserédet, annál kevesebbet semmiképpen se egyél, de valamivel kevesebbet, mint ami a súlyod megtartásához van írva.

Bár szerintem nem kéne még számolgatnod, étkezz egészségesen (teljes kiőrlésű kenyér, kevés/semmi édesség, sok gyümölcs, zöldség, sovány húsok), egyél többször kevesebbet, és mozogj mellé. Futás, bicikli, tánc, amit csak akarsz, minél többször és lehetőleg kb. egy órát.

2011. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek
2011. márc. 27. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!