Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennyire számítana a testalkat?

Ennyire számítana a testalkat?

Figyelt kérdés

Gyakorin olvasgatom, hogy ki hány centi és hány kiló. Túlnyomó többség azt írja h 165 és 65 kg. Lehet én vagyok hülye de egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy ez, hogy lehet ideális testsúly?! Én 167 cm és 49 kg és muszáj tartanom ezt a súlyt mert ha hízok 2 kg máris meglátszik a combom felső részén illetve a fenekemen (az alsó részén pedig teljesen vékony maradok, ezáltan olyan vagyok mint egy nyalóka ). Nos de kérdésem az, hogy tényleg lehet ennyire szélsőséges a "hízásom"?

(példaként: ha lefogynék 10 kg a fenekem és a combom felső része akkor is nagy lenne, de a lábszáram meg már csak ropi, persze nem akarok fogyni :D)


U.i:

És akit idegesít a kérdés, hogy már megint egy hülye kislány írja ezt aki nem elégedett az alakjával és itt akar önbizalmat szerezni..na az téved én csak egy normális választ akarok erre a szélsőségre.


2011. ápr. 3. 18:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

Hú micsoda válaszok:).mínusz 100,meg 150:D.

De valóban,ezek semmit nem jelentenek.Tényleg a testzsír százalék adja a legpontosabb képet a test állapotáról.

25-27% fölött zsírosnak nevezhető.18-20% az egészséges és a legmutatósabb is.

És a csontozatra fogni is tájékozatlanság.Egy nagydarab nő csontváza sem több,mint 9 kiló.

Egyébként én is szoktam látni a példádat,hogy a 165/65ös arányt idealizálják.Egymást vigasztalják csak szerintem.Egy ilyen arány egy férfihoz közelebb áll,mint egy nőhöz,kivéve ha testépítő a hölgy és csupa izom.

2011. ápr. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy tanultuk e. ü. suliban, hogy az ideális testsúly:


testmagasság-100-10% (mert így arányosan méri)


Pl: 170 -100 - 7 = 63

165 -100 - 6,5 = 58,5

160 -100 - 6 = 54


Persze ez az egészségügyileg legideálisabb érték, nem az esztétikailag,. de ez akkor is elég jó módszer!


:)

2011. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Az utolsó elmélete szerint egy 2m alatti ember sem lehet 90kg-nál több! Az szép!

Én 190cm vagyok és 85kg


Bár tudom, hogy amit írt az valaki kitalálta, de szerint hülyeség!

2011. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok: természetesen ez nőkre vonatkozik!

és nem hajszálpontos értéket mond, a plusz-mínusz tíz százalék is benne van a pakliban.


Ez férfiaknál nem alkalmazható.

2011. ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!