Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Zero Cola átverés?

A Zero Cola átverés?

Figyelt kérdés

Mert az van ráírva, hogy 0.2 kcal/100 ml, 0,01 g fehérje, 0 g zsír, 0 g szénhidrát. De a karamell akkor micsoda? És ha csak 0,01 g fehérje van benne, akkor mi adja a kalóriája többi részét? Ráadásul még a cukornál is cukorízűbb.

Nem mintha nagyon számítana, csak érdekel.


2011. ápr. 30. 09:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az a félreértés, hogy az édesítőszer, ami benne van étvágyfokozó hatású lehet. Ezért nem fogynak talán, mert utána kívánnak valamit enni. De nem a kóla hizlalja őket, hanem ,h mellette minden sz*rt esznek.

Én vékony vagyok és ha tehetem mindig light üdítőket iszom.Nem azért mert fogyni akarok, csak figyelek a kalóriabevitelre.


Mondjuk ott van a másik dolog, h a mesterséges édesítőszerek egy idő után felhalmozódnak a szervezetben, ami káros hatású...

2011. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
édesítőszer van benne és színezékek. tehát cukor nincs benne.
2011. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

ma 10:37

Persze, mert a BigMac meg a sültkrumpli mellé isszák, és mert az üdítő light, azt hiszik, nem hízlal...

Jó ideje én is csak light üdítőket iszom, mert figyelem a kalóriákat, és azóta fogytam.

2011. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"És ha csak 0,01 g fehérje van benne, akkor mi adja a kalóriája többi részét?"

Ezt már alapból nem értem... Miért ne adhatná az a 0,01 g fehérje az összes kalóriát, ami benne van?


Egyébként meg nem átverés, ami rá van írva, az igaz. Elég hamar belebuknának a nagy kólagyártók, ha hamis dolgokat állítanának magukról világszerte. Ugyanis a cukrot nagyon egyszerű kimutatni.


"Ráadásul még a cukornál is cukorízűbb."

Persze, mert szar édesítőszer van benne. Ami sokkal-sokkal édesebb, mint a cukor. De pont az a baj vele, hogy nem úgy édes, hanem másképp. Szerintem baromi szar ízük van az édesítőt dolgoknak, ráadásul nem is egészséges az édesítőszer. Maga a kóla sem, de édesítőszerrel még annyira sem.

Ennek ellenére meg tudom érteni azokat, akik ezt isszák, mert a cukortól tényleg elég könnyen el lehet hízni, ettől meg önmagában nem.

2011. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
milyen fehérje már az, aminek 1 g-jában 20 kcal van? én úgy tudom, 1 g fehérje 4 kcal
2011. ápr. 30. 18:59
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem átverés. Cukormentes. A karamell csak színezék, illetve az is csak egy kivonat, vagyis nem a rendes cukorról van szó. Egyedül az édesítőszer kalóriája van benne, ami kb. 0, 001 kcal/100ml.


Nem értem miért gondolják egyesek, hogy átverés, főleg, hogy a cukor manapság drágább is, mint az édesítőszer és a cukorfogyasztást a legegyszerűbb kimutatni.


Főleg egy cukorbeteg esetében elég nagy botrány lenne a dologból.


Ja és a duci emberek nem azért nem fogynak, mert light colát isznak, hanem mert mellette szó szerint zabálnak és azt hiszik, hogy ezek után még számít, a cukros kóla energiatartalma..

2011. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
akkor perelnék be őket, ha az első cukorbeteg beleinna és meghalna tőle.
2011. ápr. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én meg vékony vagyok, és soha-soha-soha nem iszom cukros üdítőt. Ha üdítő, akkor szigorúan light, és nem főként a kalória miatt, hanem mert a cukros baromira károsítja a fogakat, és ha szomjat akarok oltani, akkor nem egy cukros szirup fogja elmulasztani.

Amúgy se a light-ban, se a zero-ban nincs cukor, ami a színezék miatt kell, az elenyésző, pont az a fél kalória deciliterenként. Ha egy cukorbeteg inná, és feldobná egy ilyen multicég jóvoltából, akkor nagyon gyorsan eltakarodnának a piacról.

2011. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!