Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kéne egy csoportfotó a strando...

Kéne egy csoportfotó a strandon a fogyis hozzáértőkről nem?

Figyelt kérdés

Olyan kíváncsi lennék, hogy akik itt írják a kapitális ökörségeket, és esküdnek rá, hogy de jó, hogy vajon ők, hogy néznek ki?

Mert hiába írjuk itt le néhány százszor, hogy megfelelő fehérjebevitel, jó szénhidrátok, sok folyadék, napi 5-6 kis étkezés stb. mindig vannak akik jönnek a hülyeséggel:

Ne egyél 6 után, ne reggelizz, hasazz hogy fogyj, káposztadiéta, 90 napos, femina, harmonet, ilyen bogyó, olyan hoodia, adipex, edd amit eddig csak felezd meg, gyümölcsnap, víznap, böjt, hájrázó öv, zsírt alakítsd izommá...

És még sorolhatnám.

Úgy megnéznék azért ezekről az emberekről egyszer egy strandon készült csoport képet... és mellette magunkról akik meg szajkózzuk az életmódváltást és szorgalmazzuk az egészséges táplálkozás elsajátítását...

Szerintem érdekes lenne a kontraszt...


Na mindegy, ez csak álom marad :)


2011. máj. 5. 12:57
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
68%

13:07 vagyok és orvos. Igaz, hogy pszichiáter, de a férjem sebész.

Nem hiszem,hogy ne tudnék eleget az emésztőrendszer működéséről, és semmi kivetnivalót nem találok a fehérje diétában, se az évi két böjthétben.

És tisztában vagyok azzal is (szakmámból adódóan), hogy sok embernek segítséget jelent az akármilyen nevű diéta, mert így szigorú szabályokat kap amiket betartathat magával. Ha neki így egyszerűbb, csinálja ezt.

2011. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:

13:22!

Teljesen egyetértek veled!!!


"Én biztos vagyok abban, hogy azok akik a napi 5-6 kis étkezést és elegendő fehérjét, jó szénhidrátokat szajkózzák, sokkal jobban néznek ki, mint akik butaságokat beszélnek."

Ez teljesen spekuláció!!!!!!!!!

2011. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

13.25 nem, ezt TÉNYNEK hívják :)


Kedves pszichiáter... értek én mindent, de ugye az évi egy böjt, vagy a fehérje nap az nem egyenlő mindazzal amit leírtam? A hájrázó övtől az ilyen-olyan bogyókon át, a koplalásig....

Nem arról szól a műsor, hogy évi egy böjt, vagy éppen egy fehérje nap. Arról szól, hogy van egy rakás végletesen degenerált dolog, amiket SENKINEK SEM KÉNE CSINÁLNIA. Vagy szerinted a 90 napos diéta jót tesz??? Jót tesz ha egy nap tömöm magam cukorral, utána másnap semmi szénhidrát? Jót tesz a koplalás? Jót tesz a nem reggelizés? Jót tesz a napi 2 étkezés?

Nem kell kiragadni a sok butaságból két dolgot ami így-úgy szódával elmegy... az egész dolgot nézzük egyben! Egyik oldal: 5-6 kis étkezés jó fehérjék, jó szénhidrátok, jól összerakott étrend.

Mások oldal: káposztadiéta, 90 napos, hájrázó öv, bogyók, ne reggelizz, napi egyszer egyél, hasazz és lemegy a zsír stb.... Az egyik oldalon van valami ami egészséges mindenkinek. A másik oldalon van egy tonna más dolog, aminek a fele káros, a másik fele meg haszontalan...

2011. máj. 5. 13:39
 14/57 anonim ***** válasza:
hát én mindkettőre kiváncsi lennék!
2011. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 Bányai Károly ***** válasza:
Akkor azért azt is tisztázni kéne, hogy az embernek nem fehérjére van szüksége, hanem aminosavakra, és a legtöbben akik a jó minőségű fehérjéről beszélnek tojást, halat, csirkét ill. tejsavófehérjét vagy kazeint értenek alatta. Azt meg szerintem nem érdemes vitatni, hogy a rákos megbetegedések túlnyomó többsége, az ízületi betegségek jó része és sok más ún. civilizációs betegség az állati fehérje TÚLZOTT fogyasztásától van, ezt egy orvosnak is tudni illenék. Lehet lepontozni. (Azt sem kellene elfelejteni, hogy az állati fehérjék előállítása elképesztő mértékben terheli a környezetet.)
2011. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:

nem egy fehérjenaprólírtam de mindegy.

Engem csak a stílus háborít fel, ahogy elítélsz minden a te véleményeddel (amit sajnos még nem sikerült megtudni, hiszen a a dietetika könyv 10. oldalán található általánosságokon kívül még semmi konkrétumot nem olvastam tőled) nem egyező véleményt.

Igenis vannak akiknek nem megfelelőek azok az arényok, amelyeket átlagos értékként határoz meg a szakirodalom. Hangsúlyozom: átlagos.

Konkrétan: ha én annyi szénhidrátot ennék amiennyi a nagykönyvben előban írva, akkor vízvisszatartási problémáim lennének. (mellékvese működés) nem betegség, csak az átlagostólkicsit eltérő működés.

Tehát én szinte csak fehérjét eszem. ezzeljól érzem magam, tartom a súlyomat, tökéletes a vérképem, naponta tudok sportolni, kisimult a bőröm. Nekem, személy szerint ez így jó.

Szerintem te nagyon fiatal vagy vagy nagyon egyoldalu az ismeretállomány amivel rendelkezel.

Természetesen elmodhatod a véleményedet, de a stíluson nem ártana változtatni és kinyilatkoztatás helyett mint "vélemény" leírni.

2011. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
0%
fehérjék túlzott fogyasztása? :D hát ez jó... amíg nem tudtam, mit hogy kell, addig alig ettem fehérjét. miután kicsit utána néztem a dolgoknak, utána láttam, hogy eddig mennyire elcsesztem. a napi fehérjebevitelem bőven 30g alatt volt ÉVEKIG. és szerintem ezzel a legtöbb ember így van. legalábbis azok biztosan, akik házi kaján élnek: krupmlis tészta, spagetti, rakott krumpli, gömbapörkölt, főzelékek... wáo de sok fehérje van bennük...
2011. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:

13.43 hogy a túlzott állati fehérje fogyasztás és a rák közötti kapcsolat pontosan milyen, azt nem tudom. De szerintem mások se nagyon... Szerintem a sportolók nagy többsége az átlagnál jóval több állati fehérjét eszik, és ha lenne róla statisztika, én biztos vagyok benne, hogy náluk kevesebb a rákos megbetegedés.

Szerintem ha nem iszom alkoholt, nem dohányzok, nem eszem finomított ételeket és cukrokat, semmi mű dolgot, ellenben sok roston csirkét eszem, nem magasabb a rákkockázatom, mint az átlagnak... persze lehet, és hát a csirkét is etetik valamivel, meg a gyümölcsöt is permetezik, és a levegő is rossz itt a városban...


Szerintem a rákkockázat a cigitől és a műkajáktól magasabb, mint a sok roston csirkétől.

2011. máj. 5. 13:52
 19/57 Bányai Károly ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:49


Ez most nekem szólt?

2011. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

13.49 az ismereteim meglehetősen kiterjedtek, de próbálok úgy fogalmazni, hogy értse az is aki ott tart hozzáértésben, hogy a zsírból izom lesz ha edz.

Nem gondolom, hogy proteinszintézisről, vagy katabolizmusról, kéne esszéket írnom itt.

A stílusom meg olyan amilyen. Nem szeretni kell, hanem hallani és érteni amit mondok.

Ahogy itt sokan nem írnak helyesen, és azt sem kommentálom, úgy szerintem a stílusomról sem kell vitát nyitni.

2011. máj. 5. 13:56
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!