Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kéne egy csoportfotó a strando...

Kéne egy csoportfotó a strandon a fogyis hozzáértőkről nem?

Figyelt kérdés

Olyan kíváncsi lennék, hogy akik itt írják a kapitális ökörségeket, és esküdnek rá, hogy de jó, hogy vajon ők, hogy néznek ki?

Mert hiába írjuk itt le néhány százszor, hogy megfelelő fehérjebevitel, jó szénhidrátok, sok folyadék, napi 5-6 kis étkezés stb. mindig vannak akik jönnek a hülyeséggel:

Ne egyél 6 után, ne reggelizz, hasazz hogy fogyj, káposztadiéta, 90 napos, femina, harmonet, ilyen bogyó, olyan hoodia, adipex, edd amit eddig csak felezd meg, gyümölcsnap, víznap, böjt, hájrázó öv, zsírt alakítsd izommá...

És még sorolhatnám.

Úgy megnéznék azért ezekről az emberekről egyszer egy strandon készült csoport képet... és mellette magunkról akik meg szajkózzuk az életmódváltást és szorgalmazzuk az egészséges táplálkozás elsajátítását...

Szerintem érdekes lenne a kontraszt...


Na mindegy, ez csak álom marad :)


2011. máj. 5. 12:57
1 2 3 4 5 6
 31/57 Bányai Károly ***** válasza:

A honlap csak arra példa, hogy lehet kimagasló sporteredményt elérni hús , tej és tojás nélkül. Azt az átalakulós dumát nem értem, gondolom a cikk írója hadilábon áll a tudománnyal. Mindenesetre én csak annyit állítok, hogy ma az átlag magyar több húst tejet és tojást fogyazt, mint amennyivel az aminosav-szükségletét fedezni tudná. Ez pedig hosszú távon betegségekhez vezet, mert a húst gyakran sok zsírral és tésztával együtt eszi, ez pedig egyenes út az infarktushoz, meg a vastagbélrákhoz. Amit nekem lejött a hozzászólásaidból, azzal egyetértek, mert egy ilyen diéta, mozgás mellett sokkal hasznosabb fogyás szempontjából, mint az idióta káposztakúrák, meg szeparált diéták, meg paleolit izék. Ha sportolsz, és főleg izomtömeget építesz, akkor nehéz megoldani az aminosav kérdést, mert állandóan számolgatni kéne a grammokat a komplettáláshoz, így sokkal egyszerűbb a csirke, túró, tojás.

Kérdésedre válaszolva, szerintem a tojás nagyon jó, illetve a hús is megengedhető, ha csak annyit eszik az ember, amennyi feltétlenül kell. Azzal viszont nagyon nem értek egyet, hogy a fogyást úgy kell elérni, hogy két pofára zabáljuk a fehérjét, mert ennek több a kára, mint a haszna. A fehérje építőelem a szervezetben, nem tüzelőanyag.

2011. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:

"A mellékelt képen látható hogy Tim vékony, de tiszta izom, "nincs rajta 1 gramm zsír se". Tim elmondta, azáltal hogy nyers evőként sportol 9 kilóval nyom többet, mint korábban! Természetesen ez a "plusz" mind tiszta acél izom."

Ez a Tim-es link marha jó, rég olvastam ennyi idiótaságot :D

Az emberen nincs 9 kiló izom összesen és még csak nem is szálkás.

2011. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Értem köszi. Mert már-már azon kezdtem gondolkodni, hogy itt a világ vége... Mert a napi étrendem ilyen:

Zabkása fehérjeturmixszal, roston csirke sok párolt zöldséggel, sovány túró sok gyümölccsel. A zabkása az reggeli, utána meg egész nap csirkén és párolt és nyers zöldségen vagyok (cukkini, gomba, patisson, paradicsom, paprika répa stb.) este pedig sovány túrót eszem 30-40dkg-t almával...

És mindemellé még megeszem napi 3-4 kg nyers gyümölcsöt. Almát, narancsot, körtét, dinnyét stb.

A hús helyett van, hogy tojásfehérjét eszem, lehet kapni főtt tojásfehérje rudat... :)


Na mindegy, a lényeg, hogy tésztát, rizst, zsíros dolgokat nem eszem... ellenben sok a fehérje nagyon. Napi 200g simán.

2011. máj. 5. 14:59
 34/57 anonim ***** válasza:
aha, én meg csak azt mondom de jó valakinek hogy a több mint 1000Ft/kg hús meg napi 3-4kg gyümölcs alma narancs dinnye.
2011. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 Bányai Károly ***** válasza:

Testépítés?

Amúgy meglátásom szerint általában az a gond, hogy az emberek zabálják a fehérjét, de nincs mellette zöldség, ill. még rosszabb, hogy szénhidrát van mellette rengeteg. így nagyon egyoldalú lesz a táplálkozás.

2011. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 Bányai Károly ***** válasza:

GregX


Hogy mi van a képen, nem érdekel, meg az sem, hogy mit állít egy harmadik személy, és te hogyan cáfolod. Nézz utána a sporteredményeinek, aztán csináld utána. Ezt követően bármit elhiszek neked.

2011. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

és még mindig ez a piramis használatos


[link]

2011. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
a zöldség is szénhidrát
2011. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 Bányai Károly ***** válasza:

"a zöldség is szénhidrát"

Az. A krumpli, meg a kukorica. De mi van a petrezselyem levéllel, spenóttal, sóskával, stb?

A gabona meg kiváló fehérjeforrás.

2011. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
ezzel csak azt akartam mondani hogy ami keményítő az szénhidrát is egyben mert a keményítő a szénhidrátok egy csoportja.
2011. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!