Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lefogyni, ha az...

Hogy tudnék lefogyni, ha az evés a "társasági" esemény?

Figyelt kérdés
Szóval, most lettem egyetemista, és a baráti társaságunk szinte mindig olyan programot talál ki, ahol enni kell. Üljünk be a kávézóba, igyunk egy jegeskávét, együnk egy sütit. Én meg még a levegőtől is hízom, nem hogy ettől a sok plusz kalóriától. Ha nem veszek/eszek semmit, akkor rosszul érzem magam, mert tényleg ciki, hogy mindenki falatozik valamit, én meg ülök ott baltaarccal, fogyasztás nélkül. Akkor inkább el se mennék, viszont akkor meg kimaradok minden jóból. Meg rossz néven veszik, ha kínálnak körbe valamit, és nem veszik belőle az ember, legyen szó gyümölcsről, gumicukorról, csokiről. A régebbi társaságomban, a gimiben nem volt ilyen para, mindenki akkor evett, ha muszáj volt kb:) de itt most mit tehetnék? Valami megoldást?
2011. máj. 13. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérj light kólát vagy vizet! Esetleg kávét édesítővel, teát édesítővel. Mondd el nekik, hogy most kicsit visszafogod a kajálásod és akkor nem fogják rossz néven venni!
2011. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 arton válasza:
Egyél nyugodtan csak figyel oda mit esz. Nehezen hiszen, hogy napi 4 kiló almától nem laksz jól.
2011. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van hasonló, de csak hasonló problémám. Én megmondom kerek perec, hogy fogyózok, jegeskávé helyett pl. light kólát iszom, vagy vizet, ha sütizni kell, kérek salit, ha van, mozgok, egyébként is diétázok, így néha egyébként belefér. Veszek magamnak nasit, ami ált. gyümit jelent, így filmezésnél sincs gond. Moziba megengedek magamnak egy kis popcorn-t. Nem barát az, aki ezt nem érti meg.
2011. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 arton válasza:
*eszel
2011. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A mi baráti társaságunk is ilyen, én ugy csinálom, hogy - mivel alapból sem vagyok egy nagy evő, de sajnos vigyáznom kell így is,mert hízékony vagyok - eszem velük, de ha pld. eszem egy sütit és egy kávét, mondjuk délután, akkor este már csak egy pohár tejet iszom, vagy egy almát. Egyébként sem tudok tele gyomorral lefeküdni.


Szóval egyél velük nyugodtan, de csak 1 szeletet, vagy egy pohár valamit, annyitól egészen biztosan nem fogsz elhízni, max. "lecsalod" a következő étkezésedből.

2011. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne kávét, kólát igyál, hanem vizet, gyümölcslevet. Ha esztek, és sütis helyre mennétek, javasold, hogy menjetek olyan helyre, ahol nem csak süti van (tehát nem cukrászda), például egy pizzériába, ahol vannak édes dolgok, meg saláták is. Nyugodtan mondd meg, hogy oda kell magadra figyelned és ez a sok süti nem vezet jóra. Ha barátok vagytok, ennyi belátással lesznek rád.

Ha meg végképp cukrászda, süti, vagy más hízlaló, akkor egyél, és lemozgod, vagy kárpótlásul nem vacsizol, ahogy írták előttem. Esetleg ha pizzáztok, vagy hasonló, akkor felezz valakivel.

Én is egyetemen, a hasonló programok közepette fogytam. Egyrészt megmondtam a haveroknak, hogy fogyni akarok, így odafigyeltek az én igényeimre is helyválasztáskor, másrészt meg okosan választottam az étlapról.

2011. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mozogni is kéne, az hatalmas változást jelentene.
2011. máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha heti 5-6x-2 órát edzenél,akkor nem kellene aggódnod a jegeskávé miatt.

Egyébként meg az aerobik órán is tudnál barátnőzni.

Csak velük edzeni is kellene persz,utána meg ihatnátok egy protein turmixot.

Én is a haverjaimmal elsősorban edzésen vagyok együtt.

2011. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!:) borzasztó sokat kell tanulnom, úgyhogy a sport most nagyon felejtős, sajnos. Majd nyáron. Úgy hogy elsősorban az étkezést kell(ene) reformálni.
2011. máj. 13. 20:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Én megbeszélném az egyikükkel, hogy felezzük el a sütit, kalória-dús kávék helyett víz...
2011. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!