Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon félek, hogy túlzásba...

Nagyon félek, hogy túlzásba vittem a fogyózást! Segítség?!

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy fiatalon nem szabad fogyózni, mert akkor meddő lehetsz majd. Engem semmi más nem érdekel, csak ez, mert ezt nagyon nem akarom.

14 éves vagyok (lány). 165 cm és 74, 5 kg voltam, most 57,5 kg vagyok.

Volt, hogy egy nap, csak 800-900 kcalt ettem, de általában 1100-1200 kcal között szoktam egy nap.

Még szeretnék fogyni, de nagyon félek, hogy tönkreteszem magam. Viszont még nem értem el a célomat, még nem vagyok elégedett. :S

Amúgy kb félév alatt fogytam ezt a 17 kgt.


2011. jún. 30. 12:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Amúgy általában így néz ki egy napom:

Reggeli: müzli tejjel

Ebéd: csirkehús/pulykahús/hal natúran, semmivel vagy valamilyen párolt zöldséggel, vagy abból amit a többiek esznek kisebb adag

Uzsonna: 1-2 gyümölcs, vagy 1 müzliszelet

Vacsora: 1 gyümölcs, vagy 1 pohár tej


Mostanában a tízórai kimarad, mert elég későn kelek fel, de ha tízóraizom, akkor az ugyanaz szokott lenni, mint az uzsonna.

2011. jún. 30. 12:31
 2/8 bix ***** válasza:
mit mozogtál és mennyit?
2011. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Heti 2x jártam táncolni (1 óra)

Suliban 3x45 perc tornaóra, bár nem mondhatom, hogy nagyon aktívkodtam.

Néha eljártam edzőterembe.

Suliba oda-vissza összesen minden nap 45 perc séta.


Most:

Heti 4x biciklizek legalább félórát. (ez csak annyi, hogy elmegyek valahova)

Ha lemegyek strandolni, akkor úszok pár hosszt.

Néha edzőterembe járok.

(mivel nyári szünet van, most nincs tánc)

2011. jún. 30. 12:46
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

semmi baj, ügyes vagy, és még nyugodtan fogyhatsz 4-5 kilót. Az az ijesztgetés a 40 kilós anorexiásoknak szól. Te ma egészségesebb vagy, mint a fogyás előtt. A túlsúly is okozhatott volna meddőséget. a LEGJOBB AZ IDEÁLIS SÚLY.

EG YNAP AZ SEMMI, HA EG YNAP NEM ESZEL AZ NEM SZÁMÍT, CSAK HOSSZÚ TÁVON EGYÉL RENDESEN, ÉS AKKOR MINDEN RENDBEN.

Aranyos vagy, hogy pánikolsz, de nincs mitől félned. Ha egyszer elmégy nőgyógyászhoz(úgyis illik lassan bemutatkozni neki) akkor őt is megkérdezheted, és ugyan ezt fogja mondani.

2011. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
R.hadt kevés kaját eszel, amit felsoroltál az 500 at nem éri el sztem.
2011. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 13:02

Köszönöm a választ! :) Nem is tudod, mennyire megnyugtattál most! Nagyon jólesik, hogy ilyen kedvesen magyaráztad el, nem úgy, mint ahogy itt sokan mások.:)

2011. jún. 30. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
:)
2011. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem meg jó lenne, ha többet ennél. főleg, hogy 14 éves vagy, és a szervezeted fejlődésben van! napi MINIMUM 1200 kcal-t meg kellene enned (sztem még ez is kevés), a tudományos definició szerint aki tartósan napi 1200 kcal alatti ételmennyiségen él, az éhezik. (tanultam)

egyél picit többet, minimum 1200 kcalt, valószínűleg még úgy is fogyni fogsz, ha eleget sportolsz mellette!

2011. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!