Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azért nem látni, hogy fogytam...

Azért nem látni, hogy fogytam mert megnyúlt a bőröm? 94kilogramm voltam, most 74re lefogytam, de a hasam még mindig nagy, bár sokkal kisebb de egyáltalán nem feszes, ez a bőr miatt van?

Figyelt kérdés
Ha fogyok még akkor elfog tűnni végre, és feszes lessz? Olyan 4hónap alatt adtam le sporttal és életdmód váltással
2009. ápr. 2. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de sajnos nem lesz feszesebb. Ha továbbra is ilyen ütemben fogysz, akkor akár az úgynevezett "kötény" is kialakulhat..a nevéből sejtheted, hogy ez nem valami szép látvány. Úgy képzeld el, mint amikor egy zsákból kiveszel sok burgonyát..a zsák nem egy lufi, így lötyögni fog és lógni..Jobban nem tudom leírni:)Inkább lassabban fogyj és nem lesz nagyobb baj.
2009. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hajajj:S pedig abszolult nincs drasztikus fogyókúra csak egészségesen élek, és heti 3szor mozgok:) Akkor sajna nem tudom mit tehetnék:S
2009. ápr. 2. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Plasztikai sebész ma már gyönyörűen eltávolítja a "kötényhasat". Folytasd a diétát és amikor már elégedett vagy a súlyoddal, akkor érdemes felkeresni egy konzultációra. Sajnos, a megnyúlt bőrrel mást nem lehet kezdeni :(
2009. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de ez nem olyan óriási szinten nyúlt meg, és 19éves vagyok. Nem ráncos, csak érzem, hogy ez már nem csak a zsírtól ekkora, persze az is van rajta még
2009. ápr. 2. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
újra az első vagyok. Nem kell plasztikai sebész.. egyszerűen csak haladj lassabban. Gondolom neked sem lenne jó, ha nagyon lefogynál..de nem mernél levetközni a párod előtt..(legyél akár lány akár fiú)Azt mondják az egészséges fogyás mértéke heti 1-2 kiló. Tudom hogy az ember hamar akar változást, de akkor is figyelj oda.
2009. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
haladj lassabban és csinálj felüléseket és bekenheted ilyen feszesítő krémmel hátha attol jobb lesz
2009. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
öö a 4hónapot kb-ra írtam, heti 1kg-ná nem fogytam többet soha:) Így még menthető lessz?:) Csak nem értem, mert 180centihez 74kg vagyok, elvileg nem kéne már lennie feleslegnek rajtam, pedig combomra is jutott, és úgy kb mindnehol van még, kivéve az arcomon:)
2009. ápr. 2. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, annyit azért tisztázzunk, hogy azért lóg a "gyorsan" fogyóknak a bőre, mert nem volt ideje visszahúzódni, de az nem azt jelenti, hogy lassan idővel nem húzódik vissza. Abban igazad van, hogy a lassú fogyás az egészséges, de nem a bőr miatt. A bőr, hogy mikor nyúlik, mikor nem, genetikától függ, és az elhízás mértékétől. Ha pl. sok a stria ("terhességi csík") a testen, az azt mutatja, hogy a szövetek már nem bírtak tovább nyúlni... Szóval a bőr az bizonyos mértékben maradéktalanul vissza tud húzódni, ha nem volt jobban kinyúlva, mint az eredeti méretének kb kétszerese(ez adottságoktól függ). A lassú fogyás azért egészségesebb, mert a kóros elhízásnál a belső, zsigeri szerveket érintő elzsírosodásnál a szervek elmozdulhatnak, károsodhatnak, ezért idők kell hagyni, hogy "minden megtalálja a helyét".


És végül: Kedves kérdező, az életkorodtól nagyban függ, hogy visszafeszül e a bőr. Ha 30 alatt vagy, adj magadnak 1,5 évet, teljesen lehet nem, de valamennyire biztos, hogy visszahúzódik. Teljesen nem hiszem, hogy vissza fog, de esztétikailag sem lesz zavaró, max kicsit "laza".

De igazából ki lehet deríteni, hogy vajon a bőr miatt-e olyan nagy, vagy még a háj miatt. Testzsírszázalék méréssel is, vagy azzal a módszerre, hogy ha pár centivel a köldöködnél belecsípsz a hasadba, akkor amit megfogtál, az mennyire vastag. Ha olyan 1-2 cm nél vastagabb, akkor még van ott felesleges háj.

2012. ápr. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!