Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 kiló hízás 3 év alatt...

30 kiló hízás 3 év alatt utalhat betegségre?

Figyelt kérdés

Ma sok idő után ráálltam a mérlegre, és kétségbe estem. A történet hosszú...A lényeg az, hogy bebizonyosodott, hogy évente szinte szabályszerűen minimum

10 kilóval nő a súlyom. Három év alatt 30 kiló felesleg került rám. Az elején nem tűnt fel, mert magas lány vagyok ezen kívül az étrendem

alapvetően nem változott, mert soha nem zabáltam és ma sem vagyok az a zabálós fajta.De aztán amikor zavarni kezdett az, amit a mérleg mutatott,elkezdtem aerobikra járni és kondizni. Ezt egy kemény vizsgaidőszak miatt meg kellett szakítanom, aztán pedig el- el maradt. Ma ismét nem sportolok.

Fiatalabb koromban több sportot is kipróbáltam, némelyiket versenyszerűen, évekig. Nem voltam kövér nagyon sokáig. Aztán sajnos az életmódom megváltozott,nem mozogtam. Azóta hízok ennyit.

A kérdésem az, hogy az ekkora mennyiségű hízásnak (kóros persze),nem lehet-e valami szervi elváltozás az oka?


2011. aug. 10. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de valószínűbb, hogy a lecsökkent aktivitás miatt jöttek fel a kilók. Ha nem tudsz már annyit mozogni, sajnos csökkentened kell az ételmennyiséget.
2011. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

30 kg túlsúly esetén első körben amúgy is ajánlott egy orvosi kivizsgálás, ott ki fog derülni


kezdj újra sportolni (nem aerobik, hanem valami ízületkímélő: úszás, bringázás)és vezess kajanaplót

2011. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A tesóm is nagyon sokat hízott, kiderült hogy hormon betegség miatt.. egyik évről a másikra. Nem tudom miért törént ez veled, de egy alap vizsgálat sose árt, főleg ha ez téged nagyon zavar így. A válasz pedig igen, utalhat szerintem ezek után
2011. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen, az endokrinológusok azt vallják ,hogy évi 10 kg hízás nagyon sok, a háttérben rendszerint hormonális zavar áll, ideje lenne kivizsgáltatnod magad
2011. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvileg akár pajzsmirigy müködési zavar is lehet az ok. De az is lehet, hogy csak a mozgáshiány okozta a hizást. A kivizsgálás semmiképp nem árt.
2011. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia,

velem ez volt:

kicsinek nagyon vékony voltam. Utána mivel reggel korán vittek oviba és ne unatkozzak, ott mindig zsíroskenyeret nyomtak a kezembe, amit jó izüen meg is ettem. Bár rengeteget bicikiliztem, mozogtam. Elkezdtem hízni. Anyámék a sok "zabálásnak" tudták be. 6.ban elkezdtem edzésre járni ( akkor voltam egy 60kg körül ). elötte elvittek orvoshoz ( nem tom már milyen orvos volt.. ) aki azt állapította meg , h nincs semmi bajom. Anyámék akk is "ne zabálj mert kövér vagy" .már ott tartottam hogy 9ben 75kg-val mentem.(bár akk is volt vérvizsgálatom a sulyom miatt-de nem volt benne semmi.. )Közben összejöttem egy sráccal, egy évig voltunk együtt ( majdnem pontosan:D ) és ez alatt 10kg-t híztam!!!!! de közben ismét ezdésre jártam. volt egy idö, h nem jött meg.... elmentem nögyógyhoz aki kért vérvizsgálatot......... és utána pont beteg is lettem és megkérdeztem a körzetisem, h milyen a leletem... és mondta, h a hormon ( mittom én ) szint öt zavarja. egy kicsit magas. Azt mondta, ha a nögyogyi nem foglalkozik vele akk majd ö fog.(ugye azért ha majd késöbb is akarok gyereket... ) és igy is lett. most kell elmennem majd endrokrinológiára. (95kg-val!!!)


sztem is két dolog- zabálás ill. kevesebb mozgás vagy a betegség.

endrokrinológia ill pajzsmirigy vizsgálatot kérj!:)

2011. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tényleg sok de azért ne fogjuk rögtön a hormonokra az elhízások 1-2% hormonális eredetű.mindenképp menj orvoshoz ha másért nem akkor elküld dieteikushoz.A pajzsmirigy-rendellenességnek vannak már tünetei is pl fáradékonyság stb.

Inkább a mozgásszény életmód lesz a gond szerintem.

2011. aug. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!