Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki KOPLALÁSSAL...

Van itt olyan, aki KOPLALÁSSAL FOGYOTT, tehát keveset evett, és mondjuk elérte azt a jó alakot amire mindig is vágyott?! Tudtad azóta tartani, vagy visszajött mind?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat. :-)
2011. aug. 22. 10:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
igen, értelem, de én nem "tömegelek". Abban az időben még volt rajtam túlsúly - minimális még most is van -, és valóban fogytam. A tanulás miatt voltam stresszes hetekig, ezért bírtam alig enni, viszont te voltam feszültséggel, amit mozgásban vezettem le. Én nem azt mondtam, hogy tök izmos lettem, hanem azt, hogy felszedtem valamennyi izmot, és itt a hangsúly a valamennyin van. Tónusosabb lett az izomzatom, és míg addig kifáradtam, ha 3 kilós súlyzóval edzettem, 3 hét után már a 4 kilóstól se merültem ki. De én nem is akartam, és nem is akarok tömeget növelni. Ez nem hosszú időszak volt akkor, 2-3 hét, amíg a vizsgák véget nem értek. Reggelire és vacsorára is megittam fél liter fehérjeitalt, emellett soha nem éheztem, ah éhes lettem, mindig ettem valamit. Csak főttételt nem bírtam enni. Azóta már másképp étkezem, napi 1500 kcal körül, és jobb is így. Szóval nem kamuztam:) És nem is akarom azt mondnai, hogy az jó volt úgy. Jobban megy az edzés, ha rendesen kajálok.
2011. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 bix ***** válasza:
10%

nah azért csak finomodik a történet:) de azért szögezzük le. lehet hogy volt rajtad valamennyi túlsúly, viszont zsírból se lesz izom, tehát marad a lefogytál és szálkásabb lettél történet. egy grammal több izom se lett rajtad ez teljesen biztos (ha kihagyjuk a képletből a "kezdő" szindrómát, ami elég rövid egyébként is...).


így már valamivel hihetőbb a történet, de azért remélem érted hogy a némi és a jócskán között van némi különbség, és még így se teljesen korrekt a történet:D

2011. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
45%
Nem tanácsolom a koplalást,én is azt csináltam három hétig 65 kg voltam lementem 58-ra és volt olyan hogy 5 napig egyáltalán nem ettem és állandóan elájultam,úgy hogy egyáltalán nem tanácsolom
2011. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
52%
Ühü. 40 kg akartam lenni, szóval lefogytam 35-re, aztán ettem normálisan, és 41 kg lettem. 3 hónapja annyi vagyok;)
2011. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Egyszer igen, de nem szándékos koplalás, lelki okok miatt nem bírtam enni, másfél hónap alatt 14 kg-ot lefogytam.

Mikor helyreállt az életem, vissza jött 11 kg.

Aztán ennyi túlsúllyal még terhes is lettem, 90 kg-ot elértem a 9. hónap végére. Utána lementem a teherbeesés előtti súlyra.

Mostanra diétával lementem a "versenysúlyom" alá, 7 hónap alatt. Szerintem tartósabb, mint a másfél hónap -14 kg, én nem javaslom a "koplalást"...

2011. aug. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:

Igen, két évvel ezelőtt koplalással és mozgással fogytam le -jobban mondva sorvadtam el. Ehhez jött még a folytonos idegeskedés, a kimerültség, és a stressz az iskola miatt. Tuti kombó: ettem, mert ideges voltam, aztán ideges lettem az evés miatt. Utána pszichológus, pszichiáter + gyógyszer nagyjából rendbe kapott. Azért csak nagyjából, mert 2 év távlatából még a mai napig euforikus hangulatban tömöm magamba a kaját (ált. valami édeset), ha elszáll az agyam.

Summa: koplalással nem mész semmire, hidd el. Nem csak lelkileg, de testileg is kitolsz magaddal, ha megvonod magadtól a táplálékot. Amennyiben el szeretnéd érni az álomalakot, csináld úgy, hogy örömödet leld benne, és ne csak kínnal tudd azt megvalósítani/fenntartani.

2011. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
én fogytam 15 kilót vele. Néha megengedem magam hogy egy nap erejéig bármennyit ehetek(kéthetente),eddig nem híztam vissza semmit. Amúgy nem tudom hogy koplalás-e,én nem éreztem,de itt mindenki azt szajkózza nekem... hát lesz.rom ha én így érzem jól magam és tudom is tartani az étrendet meg a súlyomat,miért ne? egyébként 1200 kalóriát ettem,de semmit se vontam meg magamtól. Az igaz hogy nem is sportoltam,minden esetre nem lettem plötyi... ment le izomból is,zsírból is peersze,de a 6 év úszás és a 3 év tánc után volt miből,és még maradt is bőven ;)(végre kockás a hasam:O eddig nem láttam:D) majd visszaépítem szeptembertől ami lement :D Puszi neked és sok sikert! De azért ne legyél nagyon drasztikus,mert azt nem tudod tartani és kezdheted előről ha újból annyit eszel mint most :S
2011. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
A koplalással nagyon könnyen le lehet fogyni,de nagyon könnyen,szinte észre sem veszed,és újra annyi vagy amennyi voltál fogyás előtt.Én nem ajánlom a koplalást. :)
2011. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Erős fogalomzavar van itt úgy érzem: a koplalás=nulldiéta max. 500 kcal naponta, az is inkább ch-ból, tehát épp az éhenhalás elkerülése végett. 24-48 órái szokták javasolni, ha valaki bekapott valami gyomor-bél vírust. Ez nem fogyókúra, nem egészséges, és kevés ideig tartható betegségben! A fogyókúra a saját kalóriaigényed 80%-a, melynek nagyobb része fehérjéből, kisebb része ch-ból mégkisebb része zsírokból áll, megfelelő vitamin és nyomelem ellátás mellett. Ne keverjük össze a kettőt!!!
2012. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!