Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyófúra első napja a...

A fogyófúra első napja a legnehezebb. Ti hogy kezditek?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok elkezdeni, mert nekem csak ez a bajom...
2011. aug. 27. 16:44
 1/4 melcsiboszi ***** válasza:
100%
Mivel a gyomor falát izomszövet alkotja, ezért nehezen, ill. időt igényel, amíg összehúzódik. Ezért szerintem ne ess abba a hibába, hogy az első nap rögtön negyedannyit eszel, mint egyébkét, mert egy-két napig bírod majd, aztán mindent megeszel majd, amit találsz, olyan éhes leszel. A lényeg, hogy apró lépésekkel kezdd. Például: eddig, tegyük fel, két szelet kenyeret reggeliztél, mostantól egyél csak egyet. Vacsora helyett pedig egyél meg egy kis doboz natúr joghurtot gyümölccsel, igyál meg egy pohár paradicsomlevet, vagy ilyesmi, lényeg, hogy ne szénhidrátban, zsírban és cukorban dús kaját egyél, és főleg ne sokat. Ha mégis bűnbe esel, másnap hoz egyensúlyba. Nálam pl. előfordult az, hogy este 11-re értem haza valamiért, és egy nagy adag sült krumplit csinált anyám, meg is ettem, de másnap a suliba csak egy nagy doboz natúr joghurtot vittem. És a másik trükk, igyál sokat, de ne cukros üdítőket, hanem főleg vizet, és ízesítetlen gyümölcs- vagy zöld teát. Vagy pl. azt is kipróbálhatod, hogy reggelizel, és utána ebédig nem eszel, hanem szép lassan elkortyolgatsz 1-1,5 liter 100%-os gyümölcslevet. Ha üvegben van, akár negyedóránként is húzhatsz belőle, így nem lesz üres a gyomrod, de nem is terheled meg. Lényeg, hogy ne kínozd magad a koplalással, hanem találd meg az alternatívákat, és főleg töltsd meg a gyomrod vízzel és gyümölcslével, hogy ne jusson másnak hely benne! :) (persze az nem bűn, hogy mondjuk a narancslé mellett megeszel még délelőtt egy túró rudit, attól nem fogsz meghízni). Lényeg a mérték. És a mozgás!!! Én pl. amikor esténként eljártam futni, szó szerint lemozogtam a stresszt, és utána nem is kívántam a kaját, csak paradicsomlevet, vizet, ilyesmi. Sok sikert!!! :)
2011. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakran odaállok az egész alakos tükör elé, amikor ehetnékem van, de nem vagyok éhes. Nem vicc, komolyan. Ez segít :)
2011. aug. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát azért q 100% os ból ne nagyon sokat 1 dl 60 kcal egy liter felér egy tábla csokival...
2011. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami esetleg nehézséget okozhat benne,hogy időre kell enni,elkészíteni,kimérni,megvenni.

A szénhidrátot meg fokozatosan csökkented,nem drasztikusan.

Tehát az induló adag nem sokkal kevesebb a normálisnál.

2011. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!