Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zumba tulajdonképpen tánc,...

A zumba tulajdonképpen tánc, ha 1 órát táncolok csak úgy a kedvenc zenéimre, az is hatásos lehet?

Figyelt kérdés
Persze a zumba nem csak tánc végűlis..:) Valahogy én nem vagyok olyan, h nézzem a monitoron keresztül és utánozzam, ezért gondoltam erre..meg lehetőségem sincs elmenni.és ha közepesen intenzív, akkor kb. hány kalóriát égethetek vele? 160 cm vagyok és 66 kg. Próbálok kevesebbet enni többször, kevesebb kenyeret, tésztát, de az étrendem a régi maradt, csak mértékletes.
2011. aug. 30. 10:49
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és 19/L
2011. aug. 30. 10:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A zumbától nem fogsz fogyni, de jobb lesz a mozgásod és a tartásod.


A mértékletesség jó. Persze az nem baj, ha több folyadékot - vizet - iszol. Az mindig jó.

Fogyáshoz fuss, biciklizz vagy ússz!

2011. aug. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

németországban élek egyik nap láttam egy riportot amiben rendesen lemérték hogy mennyi kalóriát éget el az ember 1 óra zumbával. 430 kalória volt egy átlagos nőnek, pedig folyt róluk a víz rendesen.(úgy hirdetik hogy óránként 1000 kalória :P, na persze)

szóval ha nem is ennyire intenzíven táncikálsz akkor ennél is kevesebb.

2011. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A futás még nem igen megy, mert a kondim még pocék :s biciklizni néha szoktam, de többet kéne :)

Azért olvastam azt is h sokan csak tornáztak és mégis szépen fogytak, mert 1 óra alatt azért nem kevés kcalt adunk le nem?Persze egy futással nem ér fel:) de egyenlőre még maradok ennél, és megpróbálom n9velni a futást.

2011. aug. 30. 10:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A zumba nem tánc, hanem egy fitnesz program (ami táncos elemekre épül), amit ha rendszeresen és rendesen csinálsz, akkor nő az állóképességed és fogyhatsz is valamennyit.
2011. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:/ én 600-ra tippeltem volna xD
2011. aug. 30. 11:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, írtam h tul.képpen nem csak tánc, de pl nem is R.R. torna (= vhogy így akartam kihozni
2011. aug. 30. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom hogy minden mozgás ér valamit. ha már felemeled a segged és nem a tv és a számítógép előtt ülsz chipset csokit nassolva az már jó.

persze csodát ne várj tőle. lehet lemegy pár kiló de ahhoz hogy igazán jó eredményt érj el ahhoz kell rendes diéta és valami aktívabb mozgásforma is.

pl én pár kilót fogytam otthoni esti tornázgatással (semmi komoly, csak vacsora után felüléseket , lábemelgetéseket, különböző tornagyakorlatokat csináltam) és az étkezésemen csak annyit változtattam hogy kevesebbet ettem. egész jól lefogytam de messze voltam még a jó nőtől. aztán elkezdtem rendesen diétázni és heti 4x rendesen aerobikra járni, plusz otthon mini stepper és súlyzózás. na akkor leadtam az összes feleslegem és szép testem lett.

2011. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, én őszintén bevallom h próbáltam már diétázni de nagyon nem ment:/ egyszerűen nem szeretem a zöldségeket, csak a paradicsomot kb..meg ubisali, franciasaláta. Tudom h ez nem sokat ér, amit írtam a kajálásomról, de még próbálkozom hátha jó lesz.
2011. aug. 30. 11:27
 10/10 anonim válasza:
Szerintem ha intenzíven, keményen csinálod, bőven meg van a 600kcl/óra mínusz :D Ráadásul! Élvezetes, de nagyon is :) én bár 12 éves vagyok, 160cm és 46kg, csak ajánlani tudom :D én mondjuk csak hetente egyszer járok, de ha mondjuk nem csak ennyiszer csinálod hanem többször figyelsz az étrendre is (nem kell hanyagolni sok mindent nyugi!) mondjuk nem zsírban és olajban úszó ételeket eszel, meg nem annyira liszteseket meg ilyen apróságok, már akkor is menni fog :D Sose kellett fogyókúráznom, ennek inkább olvass utána, de a zumba ha nem heti 1 órát csinálod, hanem mondjuk 1-2 naponta 1 óra, eléggé besegíthet. Mondjuk tényleg kell mellé valami keményebb mozgás is, de abban nem segíthetek :)
2011. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!