Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki szerint igaz, ez a raktároz...

Ki szerint igaz, ez a raktározós dolog?

Figyelt kérdés

nemtudom, lehet igazatok van hogy ha keveset eszel és utána picivel is többet eszel attól is hizol...szerintem ez nem annyira igaz mivel ha mondjuk tegyük fel 1600kcal a "megengedett" de én eddig csak 1000kcalt ettem, és ennék 1300at igy egy nap alatt (mmint nem ugy h egy hétig csak 1100at utána másik héten már 1200at stbstb...) nem igy értem hanem h egy nap megeszek annyit akkor még MINDIG a kcalomon BELÜL maradok, szóval fogok fogyni....vagy nem?



EZ CSAK EGY PL-DA VOLT EZT MOST TALÁLTAM KI!!! NEM RÁM VONATKOZIK!!!!


2011. szept. 29. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én sem hiszek ebben ilyen szélsőségesen.

Alap, és logikus, hogy ha az ember tényleg koplal, akkor a szervezet átáll a "vészforgatókönyvre", és megpróbál életben maradni. Ez eddig oké.

De ahogy átállt, úgy vissza is áll utána, ha megint rendszeresen kap kaját, miért hizlalná fel magát utána 100 kg-ra?

Másrészt meg, ha az a "több", amit elkezd az ember enni, még mindig nem sok, akkor sem indokolt, hogy elhízzon valaki.

Ettől függetlenül nem kell koplalni, mert egészségtelen, és főleg rossz dolog.

2011. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

PErsze, tutira neked van igazad van. A tudományosan alátámasztott jojo effektus az hülyeség, viszont a "fogyj 10 nap alatt 10 kilót anananásszal" típussú kúrák az életre szóló fittséget jelentik...


Olvass kicsit utána:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ezaz! ha még mindig nem is olyan sok az a "sok" azaz hogy az ő kcalján belül van akkor még mindig fogyni fog....szerintem.
2011. szept. 29. 16:17
 4/16 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam h nekem van igazam, csak nem nagyon értem. :'D kimondta h hiszek ezekbe a diétákba? :DDDD
2011. szept. 29. 16:18
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a második cinikus válasz nekem szólt-e (első válaszoló vagyok), de arra az esetre, ha igen, reagálnék:

- hülyeségnek tartom a csodadiétákat

- hülyeségnek tartom a megszállott kcal számolást (a hangsúly a megszállotton van)

- nem hiszek a "turbó-egészséges" diétákban sem, akik szerint főbenjáró bűn megenni egy süteményt.

Hiszek abban, hogy egészségesen, kiegyensúlyozottan kell étkezni, amibe az édesség is belefér.

Hiszek abban, hogy a fogyókúrázók 99%-ának a legnagyobb hibája, hogy folyamatosan az evéssel foglalkozik (mit kéne enni? túl sokat ettem? jajj, most hízni fogok?)

Véleményem szerint a fogyás, mint minden más, elsősorban a fejben dől el.

Egyszerűen mozogni kell, nem zabálni, és nem folyton ezzel foglalkozni.

Még azt sem mondom, hogy ez az igaz, a jó megoldás.

De az biztos, hogy nekem csak ez vált be.

2011. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
neeem nem neked szólt. :D
2011. szept. 29. 16:32
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem neked szólt, hanem a kérdezőnek. Veled teljesen egyetértek. Kérdező, elolvastad a linkelt cikkeket?

Ha olyan étrendet raksz össze, ami hosszútávon nem tartható mert a. hiánybetegséged lesz b. nem fogod bírni és feladod, akkor garantált, hogy a kilók kamatostól jönnek vissza.

2011. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
jó, de tegyük fel van egy koplalo ember aki napi 900kcalt eszik most csak mondok valamit, és ha lassacskán emelné akkor nem hizza vissza nem? a másik kérdésem meg hogy akkor a koplaló embereknek már nem is annyi az anyagcseréjük amennyi? mert az egyik linkelt oldalán ezt irják másolom: ".....ennek oka, hogy a szervezet a fogyókúra miatt drasztikusan csökkentette az alapanyagcsere működését."
2011. szept. 29. 16:40
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Valószínűleg okosan full pontosan számolva heti 50kcal-lal növelve a normális mennyiségig meg lehet úszni, de ilyen szinten nem értek a dietetikához. Lényeg a lényeg, hogy egészségtelen, és hosszútávon a fogyásra nézve is káros a koplalás, bármennyire is vitatkoznál ezzel.


Én eddig bárhányszor próbáltam kevés étkezéssel lefogyni, mindig csúfos kudarc, és az ereditnél magasabb súlyra való visszahízás lett az eredménye.

2011. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
azért mert utána "kivoltál éhezve" és tele tömted magad? mert ha igen lehet valaki tűrtözteti magát és próbálja nem tele zabálni magát "koplalás után"... ha nem akkor nem szóltam.
2011. szept. 29. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!