Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki elhízott vagy kövér az...

Aki elhízott vagy kövér az miért az?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy aki kövér vagy elhízott az miért az általánosságban. Betegség miatt vagy csak a rossz életmód miatt. Írjatok példákat!
2011. nov. 1. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
legtöbben azért híztak el ,mert szeretnek jókat és sokat enni
2011. nov. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az is igaz amit az első ír,de betegség miatt is lehet. Én sosem voltam duci lány de mindig kiálltam mellettük ha csesztették őket mert sosem tudhatják mások hogy ő miért olyan. 14 éves koromban derült ki hogy pajzsmirigy alulműködésem van miután híztam 10 kilót 3 hónap alatt. Mire a szupi orvosok kiderítették mi van(mert ment ugye a ne egyen sokat duma)már plusz 20 kilónál voltam.Nem is kell részleteznem ezt milyen érzés pont arra a korra meghízni amikor a külsőt nézik elsőre. Szóval én betegség miatt voltam kövér azóta gyógyszer segítségével ezzel már nincs gond. van aki kényszerevő, feszültséget és idegességet evéssel vezeti le mert az megnyugtatja így rakódnak le a kilók és van aki csak szimplán szeret enni és nem mozog hozzá így többet visz be mint amit kell így lerakódik.
2011. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

-szerintem a kövérek 1 %-a egy betegség/pajzsmirigy miatt dagadt

-a 99 % meg azért mert ,és bocs a szóért,zabál

2011. nov. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem meg 10%-a pajzsmirigybetegség 40 %-ának pótcselekvés az evés 50%-a meg szeret enni de lusta is mellette.
2011. nov. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igaz a 99%.

Én endokrinológián dolgoztam elég sokáig egy gyermekkórházban.

Minden héten kb 20-25 új beteggel lehet számolni. Mind kórosan elhízott gyermek volt a 2 évestől a 18 évesig. Kb 8 hónap alatt egy olyan jött akinek valóban hormonzavar okozta az elhízást és nem evési kényszer.

Ki lehet számolni az arányt.

Nagyon szomorú. Viszont az is kiderült, hogy szinte kivétel nélkül a szülő vagy a nagyszülő tehetett a problémáról.

2011. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem feltétlenül kell zabálni. Csak nagyon rosszul meg lehet választani a napi étkezést,ha nem figyelünk oda. Pl:ami rossz: reggeli:2péksüti egy kis karamellás tejjel,ez akár ütheti az 1000kcalt is,ebéd rántotthús,sültkrumplival vagy majonézes krumplival,sima cola,ez simán megint egy ezres vagy még több,délután egy kis csoki,keksz ,süti vagy chips kb 6-700kcal. Vacsira pár szelet pizza,colával,vagy rántotta kakaóval és kenyérrel,ez is simán 700-1000kcal.

Ha belegondolsz ez mennyiségileg nem sok,egy normál étkezés és nem "zabálás". Csak rettentő kalóriadús ételek. Ettől egy átlag nő már simán hízik,és ugye hogy egyre hízik egyre több energiát igényel a szervezete amitől mégjobban hízik és egyszer csak eljut arra a pontra hogy annyit eszik egy normál nőhöz képest hogy az zabálásnak tűnik.

Ez egy jó kis ördögi kör...

2011. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem is az igaz, amit az utolsó írt. annyian fogják hormonzavarra, pajzsmirigy alulműködésre, terhességre, betegségre, arra, hogy "alig eszek, mégis hízok" (csak szólok, a legtöbben a fő étkezések mellé nasinak simán bevágnak 1 csipszet + 1 liter kólát + 1 csokit. ez mennyiségre nem sok, de kalóriában az 1500-at veri, ami az én egy napi diétás adagom. erről beszélek.), hogy mikor hallok egy ilyen kifogást, már csak mosolyogni támad kedvem. Orvosnál volt-e, aki erről panaszkodik, és ha igen, van-e róla lelete, hogy ez a baja? Sajnos a 99%-nak nincs. És ez azért gáz, mert azért van néhány kivétel, akiknek tényleg van valami betegségük, és a 99% kamus akaratgyenge miatt őket sem veszi senki komolyan, és csak röhögnek a háta mögött, hogy milyen szánalmas.

azért minden pajzsmirigyesnek megmutatnám ezt, a kamusoknak azért, hogy lassan már ez sem lesz kifogás, a tényleg betegeknek meg azért, hogy van még remény:

"Az elmúlt héten másfél kg-t fogytam, de nekem ez nagyon nagy szó és iszonyatosan büszke vagyok magamra, "

"A lényeg, hogy a gyógyszer szedése alatt és előtt a TSH-m 9,8 vagy a legjobb esetben 7,5 volt (0-5 között a jó kb.) és a mostani vérkép szerint 4,O-s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)" (ja, a csaj életmódot váltott)

a honlapját nem linkelem be, mert ami szomorú, hogy ő is feladta, pedig elindult a jó úton, és véleményem szerint ha végigcsinálja, sokkal többet ért volna el, mint az összes "normális" diétázó. reményt adhatott volna a hasonló betegségben szenvedőknek, és másrészt pofánköpte volna virtuálisan az ezzel jogtalanul takarózókat. Na de ha feladta, ő sem akarta komolyan. lehet neki kell ez a betegség meg elhízottság, hogy valamire kifogásként felhasználja, nem tudom...


persze én sem írnék most ide, ha nem lennék elhízott, vagy nem sikerült volna már lefogynom. szerencsére az utóbbiak táborába tartozom, nemrég fogytam 10 kg-t. Miért került rám? 1 év alatt jött fel, mégpedig akkor, amikor 8 év versenysport után lesérültem, és hirtelen nemhogy edzésre, de még a szoba másik végébe se tudtam átmenni. ez az állapot (míg az orvosok tanácstalanul csóválták a fejüket mert lövésük sem volt róla, milyen műtétet csináljanak) 1 évig tartott. ez is baromi jó kifogásnak tűnik, de tegyük hozzá, hogy ha mozogni nem is tudtam túlságosan, az evésben még mindig szabad akaratom volt. nyilván aki 0 sporttal ugyanazt eszi, mint napi több óra edzéssel, az hízni fog. Lehetne mentségem az, hogy fogalmam sem volt róla mi az a kalória, mert sosem volt súlyproblémám, azzal kapcsolatban viszont senkitől sem várhatok felmentést, hogy miért csak +10 kg-nál kaptam észbe. Miért nem 2 vagy 3 után? Igaz most már rendbejöttem, tudok sportolni, de ha anno visszafogom a kaját, akkor most nem 10 hanem 3 kg-tól kellett volna megszabadulnom.

Mindegy, ez már az én hibám marad, de szerencsére korrigáltam. Nem anyámé, aki elémtette a kaját, nem azé az emberé, aki meccs közben elbuktatott, aminek ezt az 1 évet köszönhettem, nem a milkáé, hogy jajj miért gyárt ilyen finom hízlaló dolgokat, hanem az enyém, amiért nem kaptam észbe.

Na most akkor szerinted miért híznak el az emberek? Mert sokat esznek és keveset mozognak. Miért? Mert lusták, igénytelenek magukkal szemben és akaratgyengék. Ez az igazság, a többi csak mese habbal.

2011. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bocsi, utolsó előttire gondoltam, de az utolsóval is egyetértek, nekem is eszembe jutott ilyen példa, hogy keveset de mégis rengeteget :D
2011. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez így van, mert ha valaki betegségből hízik el és le tud fogyni( mint pl én) akkor más betegség nélkül 100-szor könnyebben meg tudja csinálni csak panaszkodik, azért van elhízva.
2011. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azért voltam elhízott, mert lusta voltam sportolni, abba is hagytam, de az ételek adagjait és minőségét nem hogy csökkentettem volna inkább növeltem. Imádom az ízeket, csokifüggő voltam, literszámra vedeltem a kólát aztán meg este bőgtem az ágyban, hogy hogy lehetek ilyen nyomorék. És ez így volt évekig.Szánalom. Vékony akartam lenni, de semmit nem tettem érte csak elégedetlenkedtem.Undorodtam magamtól.

De ennek vége, 52 kilós, kisportolt és egészséges nő vagyok, aki boldog és megvan a lelki békéje. Nagyon haragszom magamra amiért ennyire megkeserítettem a kamasz éveimet.

2011. nov. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!