Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy kb.800kcal-ás étrendet...

Egy kb.800kcal-ás étrendet szeretnék összeállitani magamnak, de nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés
NAgyon szeretem a gyümölcsöket, a sajtot, és a joghurtot, nem tudom hogy tudnék magamnak összeállitani étrendet. Légyszi segitsetek!
2009. máj. 8. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Reggeli: 2 szelet csomós sár állagú orosz fekete kenyér.

Ebéd: Málna, vagy szeder, ami a tajgán nő.

Uzsonna: Papsajt (vízmosások, patak partján nő)

Vacsora: Káposztaleves heringgel.


Ebben nagyjából minden benne van és kitűnű fogyókúrás menü!

2009. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

800 Kcal nagyon kevés... Inkább gondold meg jobban! Ezzel nem érsz el semmit, mert így kiéhezteted magad, aztán egyszer csak elkezdesz majd zabálni... És nem ért semmit a 800 kcal-ás "étrend".


Miért kell az étkezést, fogyást túlmisztifikálni? Sportolni kell aztán kész!!!

2009. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
hagyd ezt a 800 kcal-os hülyeséget. olvasgass a kérdések közt, sok jó ötlet van. inkább csökkents minimálisra és hagyd délelőttre a szénhidrátot. próbáld ki a Norbi update-et. nem vészes, és gyorsabban, valamint tartósabban tudsz fogyni. ne csináld, mert a soxorosát hízod vissza fele annyi idő alatt, mint amennyi alatt leadtad!
2009. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem igaz, nem fogja visszahízni, nem tudom honnan jön ez a hülyeség. Én is ezt a 800 kalóriás diétát csináltam és 1 hónap alatt lement 15 kiló (mellette bicikliztem, kicsit kardioztam otthon). Ha a fogyókúra után többet zabálsz a kelleténél, akkor persze, hogy megint elhízol, de istenem, aki nem tanult a korábbi hibájából, az magára vessen.
2009. máj. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

"1 hónap alatt lement 15 kiló"

Gratulálok! És ebből mennyi volt a zsír? 5 kiló?

Sztem igen...

Úgyhogy én ezt nem reklámoznám...

Tudod a kiló nem minden.


A 800kcal meg röhejesen kevés, én 1700 kalóriával (185cm 85kg) heti másfél kilót fogyok, persze sportolok is...

2009. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerencsére mind a felesleges zsír volt, így már nincs rajtam felesleg.
2009. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

20.51-es: te sportolsz melléje. Tehát ha minden nap futsz 1 órát, azzal kb. 600 kcalt égetsz el.

De ha nem sportolsz melléje, akkor a 800 kcal nem is annyira kevés.


Jelenleg én is egy 700-800 kcalos diétán vagyok (én magam állítom össze miket eszek, néha csak 600 kcal egy nap), és nem éhezem. Étrend:

reggeli: 2 szelet telj. kiőrl. kenyér - 220 kcal + 1 szelet csirkemell sonka, paradicsom, jégsaláta (30 kcal)

tízórai: vagy 2 db alma, vagy 2 db narancs - kb. 60-70 kcal

ebéd: 15 dkg csirkemell (165 kcal) + zöldségköret (paradicsom, jégsaláta, répa) vagy sali (nem tojásos-majonézes saláta, hanem zöldségből készült!) - 50 kcal

uzsonna: kis zöldségből készült sali (50 kcal), vagy 1 db (150 g) natúr joghurt - 90 kcal

vacsi: 10 dkg csirkemell (110 kcal) + zöldségköret (50 kcal)

-> ez így kb. 750 kcal. Diétás étrend, viszont fontos tudnod, hogy én sem rögtön 800 kcalos diétával kezdtem. Míg nem fogyóztam, simán megettem egy nap 1700 kcalt (ha csokit, gyorskaját is ettem, jóval többet), és eleinte (az első két hónapban) 1200-1300 kcal körül ettem. Ha kicsit hozzászokik a szervezeted az 1200 kcalhoz, akkor csökkentsd le 800-ra.

Persze, ez csak akkor jó, ha nem sportolsz semmit! Sporthoz plusz energia kell, ekkor legyen inkább 1200-1300 kcalos a diétád!

2010. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, ezt kifelejtettem:

"Ha a fogyókúra után többet zabálsz a kelleténél, akkor persze, hogy megint elhízol, de istenem, aki nem tanult a korábbi hibájából, az magára vessen."

Teljes mértékben egyetértek. Még szeretnék 4-5 kgot fogyni, de ha be is fejezem majd a diétám, akkor sem fogok visszatérni a régi étrendemhez (csokizabálás nap mint nap, karácsonyi zabálások, stb.) Ünnepekkor (pl. most karácsonykor napi 2 szaloncukrot engedélyeztem magamnak ~ kb. 140 kcal, esetleg 1 szelet sütit, 2-3 naponta (200-250 kcal). De ez ünnepnapokon követendő. Ha minden hétköznap megeszel több szelet sütit, vagy mekibe jársz reggelizni (ebédelni, stb) akkor bizony vissza fogod szedni, amit leadtál azzal a 800 kcalos étrenddel. ÉLETMÓDVÁLTÁS kell.

Én speciel olvasgattam picit a mekiről (nemcsak a kajáik tápértékét néztem meg - nézd meg mennyi színezék, mesterséges adalékanyag van -, hanem azt is, hogy mennyi olajban sütik ki a krumplit! A fagyijuk meg tele van zsírral!) Komolyan... ilyesmiket ne akarj zabálni a diétád után. Mert ez egy normális, soha nem diétázó embernek is SZ*R kaja. Nemhogy neked, diéta után...

2010. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bazsi23 válasza:
34%

Ez a diéta baromság 800kcal nem tom h nő vagy e vagy férfi de ha férfi akkor még ráadásnak külön gratulálok :-D

Egy csaj is ha fogyózik 1200-1300kcal energiát bevihet

egynő átlag kcal napi értéke 1800kcal kb egy férfié 2800-3000kcal.

Ki lehet számolni pontosan nem-re korra súlyra tized pontosságig de fölösleges.


ha fogyni akarsz csökkenteni kell 500-1000kcal engergi bevitelig, tehát 2800kcal férfinak 1800-2300kcalt kell bevinni. A többi étrend 800ról nem hallottam még de nagy....


1500kcal férfi , 1100kcal női diabetikusoknak van....vagy valamilyen betegeknek....


Én 1800-2000kcal viszek be és mellette 3x1.15ó - 2órát sportolok és jelenleg most 1.5 hónap alatt lement 7kg rólám. És az izom veszteség minimális volt.

2010. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!