Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan vesztek erő, motivációt...

Honnan vesztek erő, motivációt a fogyókúrához/életmódváltáshoz? 30-40 kg-ot kellene fogynom.

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 06:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Honnan vesztek erő, motivációt a fogyókúrához"

én magamból

eldöntöttem,hogy följebb már nem mehet a súlyom,csak lejjebb,és elkezdtem egyre kevesebbet enni,és eddig így leadtam 11 kilót

2011. nov. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát ehhez tényleg életmód áltás kell már.


nekem talán annyi szerencsém van, hogy ha 5 kilókat hizok akkor elkezdek fogyózni, íg max 5 kiló feleslegek vannak.


de amit te írsz ehhez már kell a család is. nem csak magadban hanem a családdal is ki kell jönni. ha te durum tézstát eszel akkor a család is, ha te föt répát akkor ök is. ez vonatkozik a gyerekre is. max ök kaphatnak hozzá egy kis husit, egy kis szószt.


kidobni a chipset, a csokikat, a kekszeket, édes joghurtokat , fagyikat. és üdítöket, ide a gyümölcs levek is bele tartoznak, vagy max gyümölcslé felesben vizzel stb...


aztán porciózni az ételet. minden étkezésnél, ne az asztalra tedd ki a lábost és mindenki tömje magát, hanem kb amekkora porciót valaki megeszik annyit szedj mindenki tányérjára és azt tedd az asztalra. ha valaki még kér akkor kimész és szedsz még repetát neki, de sokszor mivel nincs ott a lábas vár az illettö pár percet és már tele is érzi a gyomrát.

ha ott van elötted a kaja akkor megeszed amit kimersz de még le sem ért már szeded a köv adagot, és mivel ott csillog villog elötted még egy adagot szedsz pedig már egyáltalán nem vegy éhes.


aztán elkezdtek családiasan mozogni. hétvégén elmentek egyet bicajozni, vagy pl egy egész kör margit sziget sétára. olyan mozgásokat ami nem megeröltetö, ami tetszik az egész családnak. majd mindig többet. ha dolgozol akkor pl 2 buszmegállót gyalog jössz haza a munkahelyedröl.

és ha úgy érzed elkezdett megváltozni az életed akkor elkezdhetsz egy intenzívebb mozgást, ha teheted egy fitness bérlet, egy uszoda bérlet stb...

2011. nov. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A második kisfiam születése óta fogytam 45 kg-t. Sokat híztam terhesség alatt.

A 45 kg-hoz kellett két év amire lement.

Hogy honnan vettem erőt? A tükörből, és a mérlegből.

Egyszerűen rosszul voltam magamtól.

A nagy fogyásnak már 9 éve, azóta is tartom a súlyom, az egyik előttem szóló módszerével.

Figyelem a mérleget, és kizárólag 5 kg pluszt engedek magamnak. Ahogy elérem a bűvös határt, már neki is állok kevesebbet enni.

2011. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Onnan kedves Kérdező, hogy nem akarok se cukros lenni, se szívbeteg, se korán megöregedni és kínlódni mindenféle betegséggel. Ez elég ok, nem?

Tedd magadévá a következő gondolatokat:

Vannak, akik egyszerűen nem tartják fontosnak a szükséges életformaváltást,

Vannak, akik felismerik és belátják fontosságát, de csak a vágyig jutnak el, halogatva a lépésváltást,

Vannak, akik akarnak és tudnak változtatni -elindulnak a helyes úton...

2011. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tükör, orvosi rendelő.
2011. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyetlen dolgot kell megérteni:

Azzal teszel jót magadnak és a testednek, ha egészséges ételeket adsz neki abban a mennyiségben, amekkorában igényli. Az igényt jelzi: ha túl keveset kap, fogy, ha túl sokat, akkor hízik.

Ezzel szemben sokan úgy kényeztetik magukat, hogy mindenféle szemetet válogatás nélkül magukba tömnek, és ez boldoggá teszi őket. Miért is? Nem szemétládák vagyunk...

Ezt mérlegeld minden egyes falat előtt. Ezt érdemled vagy jobbat?

2011. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
tükörből, fényképekből, szép ruhákból, mi kell más? :D
2011. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most épp fogyizok. Lefotóztam magam most, és elővettem egy régi bulifotót, amin eszméletlen csinos vagyok, s kb. 10 kilóval kevesebb. Programmal a két képet egymás mellé állítottam, és ez a kép a telefon és szgép hátterem, még a munkahelyemen is. Így mikor éhes vagyok csak ránézek, látom milyen vagyok, és milyen is lehetnék...
2011. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Kitettem egy képet a laptopomra a számomra ideális alakról, ez nekem sokat segít ha mindennap látom. Vagy a faladra is kiteheted. El kell határoznod magad, de tudnod kell, hogy a kitartás meghozza majd a gyümölcsét. Én az étrendemen nagyban változtattam. Sok sok folyadékot iszom. Beiktattam a mindennapi zöldség/ gyümölcs fogyasztást, és nagyon ritkán eszem édességet.Kondiba 4szer járok hetente, és kikértem egy személyi edző véleményét, és összeállított nekem egy edzéstervet. Jövőhéten veszek uszodabérletet, heti 2szer szeretnék járni+ szaunázni.
2011. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Fájtak a lábaim,csípőm,mindenem. Nem tudtam szaladni a fiam után... Végül pedig abba gondoltam bele,hogy szeretném még látni felnőni a kisfiamat,túlsúlyosan pedig amúgy is nagyobb az esély a cukorbetegségre,magas vérnyomásra(nem akarom úgy végezni,mint apai nagyanyám...)

Én is az életmód váltás (Update) mellett tettem le a voksomat,így 3 hó alatt 18 kg-ot fogytam. Ránézek a kisfiamra(aki mellesleg sokszor velem tornázik-21 hós) és tudom mi a dolgom...

Sok sikert előre is és kitartás!!!

2011. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!