Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás vagyok? 174 centi...

Anorexiás vagyok? 174 centi vagyok és 50,5 kg. a bmi értékem 16,6.

Figyelt kérdés
elvileg ez már anorexiának számít, de egyáltalán nem nézek ki úgy. nem is érzem magam annak. rendesen eszek, csak sokat mozgok, mert táncolok. vagy egy fél éve 60 kg voltam. azóta rendbe szedtem magam. de már mindenki azt hiszi h tönkre akarom magam tenni.
2008. márc. 22. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondod, hogy rendesen eszel, akkor nem vagy anorexiás. Bár tényleg kicsit aggasztóak ezek az adatok, de lehet, hogy ilyen az alkatod. Ha zavar, és szeretnél pár kilót hízni, akkor egyél sok-sok szénhidrátot.
2008. márc. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Az emberek képesek néha túlozni. Én 40 kiló vagyok és 157 centi,a barátnőm 170 és 50 kiló. Pedig ha ránk néznek nem tippelnek ennyinek. Mivel sportolsz, és valószínűleg ilyen az alkatod, szerintem normális. Én is azt tudom tanácsolni, egyél arányosan több szénhidrátot, és izmot próbálj felszedni. Hiszen az izom tömege nagy, viszont a térfogata kicsi. Tehát pár kilóval nehezebb lehetsz, ha zavar, de ugyanúgy beleférsz a nadrágokba. Egy táncos leányzónak amúgy is jobban áll, ha karcsú.
2008. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Az adataid alapján az lennél. De mivel rendesen eszel, egészen biztosan nem vagy az. Az anorexia az agyban dől el, nem a testalkatban.
2008. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges étkezés mellett fél év alatt ledobtál egy tizest, akkor én a biztonság kedvéért kivizsgálttanám magam. Nem akarlak ijesztgetni, de nem csak anorexia van a világon. Vacakolhat a pajzsmirígyed, megviccelhetnek a hormonjaid, lehet felszívódási zavarod, meg bármi más. Szép, szép ha valaki karcsú, de a semmitől fogyni sose jelentett jót.
2008. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Szia!!


A testmagasságodhoz a súlyod ideális, sőt határeset. Ez alá ne akarj menni, teljesen felesleges, és amúgy sem a súly számít, lehet hogy több rajtad a zsír /zsír-izom arány/, mint akit kövérnek gondolsz a környezetedben. Pl, nekem van egy kézilabdás lányismerősöm, csupa izom a lány, de van rajta kis zsír is, ezért elég kövérnek néz ki, holott egyáltalán nem az, már ami az izomzatának mennyiségét nézzük a testsúlyából. vagyis hogy a súlyából mennyit tesz ki az izomzat és a zsír.

A BMI indexxel ne törődj, minden sportolónak rossz a BMI indexe, még a focistáéké is, az egységnyi térfogatú izom nagyobb tömegű mint ugyanakkora térfogatú zsír. Ezért a BMI vel ne törődj, a tükör a kontroll. Ha meg nem nézel ki anorexiásnak akkor mi is a gond?

NEM a testsúly számít, ne feledd!!! Az csak egy kontroll eszköz kell legyen!!

2008. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Dehogy egészséges! Ez nagyon alacsony. Neked kb 60 kilónak néne lenned, az volna egészséges.
2008. márc. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
"174 centi vagyok és 50,5 kg. a bmi értékem 16,6....fél éve 60 kg voltam. azóta rendbe szedtem magam." Hát bocsi, szerintem anorexiás vagy... AZért a "rendbe szedtem magam" minden elárul... 174 cm-hez a 60kg pont jó. Sőt én 160 cm-vel se voltam kövér és szintén 60kg voltam. Ugyan elismerem, mindenkinek más az alkata, de szerintem nagyon sovány lehetsz.
2008. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
az anorexia betegseg...ha eszel és kövérnek se látod magad miért lennel az? nem mindenki ana aki sovany. különben az anorexia lelki eredetu.
2008. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
inkább csak az akar lenni.
2008. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!