Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik olyan testképzavar...

Létezik olyan testképzavar is, ami az anorexia ellentéte? Szóval, hogy nem látja magát olyan kövérnek, mint amilyen?

Figyelt kérdés
Attól tartok, hogy nekem ilyenem van.
2011. dec. 21. 11:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen, inverz anor. a neve, és főleg testépítőkre vonatkozik. Már tök kigyúrtak, de még mindig vékonynak látják magukat.
2011. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem pont erre a gondolok. A helyzet az, hogy ha figyelembe vesszük a magasság- 110 elvet, akkor 20 kiló feleslegem van. De nem érzem úgy. Persze, tudom, hogy fogynom kell, diétázom is, de úgy érzem, hogy minusz 10 kilóval már meg lennék elégedve. És nem érzem olyan vészesnek a dolgot, még mindig jó nőnek látom magam. Látom,hogy van feleslegem, tudom, hogy le kell adjam, le is fogom, de ettől függetlenül úgy érzem még mindig elég jól nézek ki. Ami gondolom lehetetlen plusz 20 kilóval, ezért gondolom, hogy testképzavarom van.
2011. dec. 21. 11:16
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő a témában, de szerintem ez a -110 dolog nem igazán reális. Amikor én nagyon le voltam fogyva és szép vékony voltam, akkor is jó hat kilóval többet nyomtam, mint ami a -110-el lennék. Nem erre mondják, hogy nehéz csontú? :S

Egyébként szerintem van ilyen testképzavar. Velem is megesett; eléggé sokat felszedtem egyszer, még anno kamaszkoromban, és hiába mondták, nem hittem el. Aztán leesett a tantusz, és szerencsére gyorsan sikerült megszabadulnom a feleslegtől. :)

2011. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Hát a te eseted még akkor sem tűnik túl vészesnek, ha létezik ilyen testképzavar. :)

Nem csak a vékony emberek lehetnek szépek, csinosak szerintem.

Amúgy a testsúly, meg ez a -110 kg butaság, önmagában semmit nem mond. Egyik barátnőm kb. ugyanolyan magas, mint én (talán 1-2 centivel magasabb), és jó 10 kilóval több, és mégis vékonyabb nálam! De tényleg. :s

2011. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 LadyLee ***** válasza:

Szerintem szimplán csak teljesen normális vagy. Pont az a normális, ha az ember szépnek, szexinek tartja magát.


Egyébként meg valószínűleg szerencsés az alkatod. Hiába van az emberen néhány kiló plusz, ha arányosan oszlik el, senki nem veszi észre.


A testmagasság - 110 pedig butaság egyébként is - ez nem úgy működik, hogy egy adott testmagassághoz egy pontos kiló "ideális". Mindenkinek más az alkata.

2011. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon homokóra vagyok, nagy a cicim meg a fenekem, de vékony a derekam, a hasam se nagy. Persze az a minusz 10 kiló tudom, hogy kell, de azután én meg leszek elégedve. Nem is akarnék nagyon vékony lenni.
2011. dec. 21. 12:01
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen létezik, a Fatorexia!


[link]

2011. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 LadyLee ***** válasza:

"Igen, nagyon homokóra vagyok, nagy a cicim meg a fenekem, de vékony a derekam, a hasam se nagy. "


Akkor ez a titok nyitja. :) Egyszerűen csak arányosan oszlik el rajtad az a néhány kiló felesleg, ha van is egyáltalán. Örülj neki - szerencsére én is ilyen vagyok.

2011. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

ma 12:01

Sajnos nagyon illik rám a fatorexia leírása. Én is gyakran változtatom a frizurmám, a hajam színét, mindig simkelek, mindig vannak rajtam ékszerek, kiegészítők. És eddig észre se nagyon vettem, hogy el vagyok hízva, úgy 3 hete eszméltem rá, mikor megszólt egy rokonom, hogy meghíztam, meg mikor találkoztam egy barátnőmmel, aki 10 kilót fogyott, pedig előtte se volt kövérebb, mint én. Szóval, ha kezdetlegesen is, de ez a problémám.

Köszönöm a válaszokat!!

2011. dec. 21. 12:44
 10/21 anonim ***** válasza:

". Én is gyakran változtatom a frizurmám, a hajam színét, mindig simkelek, mindig vannak rajtam ékszerek, kiegészítők."


Nem beteg vagy,hanem igényes!!!!!!!

2011. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!