Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon komoly kalóriamegvonáss...

Nagyon komoly kalóriamegvonással le lehet fogyni 20 kilót 3-4 hónap alatt?

Figyelt kérdés
A kérdésemre szeretnék választ kapni.
2011. dec. 28. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mit értesz nagyon komoly alatt? Hány kalóriát?
2011. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
800 kalória alatt.
2011. dec. 28. 18:27
 3/16 anonim ***** válasza:
hat ha egesznap otthon fogsz ulni, nemmozdulsz ki , nem fog kelleni energiat igenybe venned akkor talan elég a 800kcal, na de sport nelkul meg ugyse fog menni, mer ami lemegy az vissza is jon..1200-1400kcal kozt kell étkezni ha tartos fogyast akarsz
2011. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Én éltem 600-800 kalóriás étrenden és egy grammot sem fogytam. Ha nem velem történik, akkor el sem hiszem :S


Viszont amikor szobabicikliztem, akkor egy "edzés" alatt a gép szerint 300 kalóriát égettem és kb 1500 körül ettem, így a vége sokkal több kalória volt, viszont mégis fogytam.


Én sem értem, de sajnos én ilyen alkat vagyok, pedig rühellek mozogni :(

2011. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

előző, nem ilyen alkat vagy :D ha az ember tartósan az alapanyagcseréhez szükséges energiamennyisége alatt eszik, akkor arra kényszeríti a szervezetét, hogy raktározzon mindent, amit kap. ezért nem lehet fogyni alacsony kcalbevitellel, max. csak az első pár hétben.


Kérdező: nem elég a 800. min. 1200 kellene, de kezdésnek inkább több, mondjuk 1800, és fokozatosan csökkenteni, ahogy csökken a súlyod.

2011. dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon egyszerű: fogyás akkor következik be, ha több kalóriát használ el a szervezeted, mint amennyit beviszel. Hogyha nem mozogsz, és 800 kalóriát eszel egy nap, akkor azt úgy érzékeli a test, hogy éhezel, tehát őrülten fog raktározni. Ennek érdekében egyrészt leépíti a nyugalmi állapotban is energiát használó izomzatot, másrészt lelassul az anyagcsere. És így kihozza magát napi 800 kcal-ból is, szóval egy grammot sem fogsz fogyni.


Hogyha sportolsz és mellette tartod a 800 kcalt, akkor az izomzatod nem épül ugyan le, de fokozott terhelés mellett szintén éhezéses körülményeket teremtesz. Ami újfent az anyagcsere lassulásához, fáradtsághoz, ingerlékenységhez fog vezetni és egy idő után edzeni sem lesz se erőd se kedved.


Ha sportolsz és mellette zabálsz ugyanúgy, akkor minden bizonnyal formásabb lesz a tested, de ugyanakkor nem nagyon fogsz fogyni, mert nincsen elég kalória deficited. A sikertelenségtől pedig rosszkedved lesz és feladod majd.


Ha sportolsz és mellette ÉSSZERŰEN eszel, tehát a napi alapanyagcsere igényednél 250 kcal-al többet kb, és azt is válogatott tápanyagokból (figyelj GI indexre, fehérje arányára, CH arányára, zsír arányára, cukor és fehérliszt stb elhagyására) akkor tartósan és szépen el fog indulni a fogyás.


Egy hét alatt nagyjából 0,5-1kg-ot lehet hízni. Ez négy hónap esetében 16 hét, tehát kb. 16-18 kiló fogyás lehetséges a felesleg mértékétől függően (nagyobb túlsúlyt könnyebb leadni, míg az utolsó kilókkal mindig nagyobb a küzdelem). Ennél több nem is egészséges, és az éheztetés miatt vissza is fogod hízni hamar, mert amint elkezdesz rendesen enni újra, rögtön raktározni kezd a szervezet egy esetleges újabb "éhezéses szakasz" kivédésére...

2011. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*egy hét alatt kb. 0,5-1kg-t lehet FOGYNI
2011. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet. Kemoterápia kell hozzá, meg kórházi koszt.
2011. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

kemoterápia, vagy egyéb méreg, jah (előző válaszoló nyomán).

illetve a kérdésre: simán lehet. még többet is, csak utána esetleg már nem marad működőképes a szervezet, a saját szövetének felélése miatt. de mindig van a közelben egy keselyű, vagy pár 100 légy ami gondoskodik róla, hogy ne menjen pocsékba a holttest. csak hát így télen a kinti hidegnen nem kelnek ki a nyűvek.

2011. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
.Aczél.->Hagyd már abba ezeket a hülyeségeket.!
2011. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!