Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kigyógyultam az anorexiából,...

Kigyógyultam az anorexiából, de nem szeretnék drasztikus hízást, hogyan?

Figyelt kérdés
164 cm vagyok, és 37.1 kg, 45 kiló körül lenne egészséges, nem? De ha most elkezdenék enni..akkor nem csak 8 kilót híznék, mert ugye lelassult az anyagcserém..szóval félek...nem akarok 50 kiló lenni. Nem bírnám elviselni...Fokozatosan kéne? Először 600 kalória 1 hétig, aztán 700? Egészen 1200-ig? Természetesen sportolok..köszönöm.
2011. dec. 30. 23:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Természetesen sportolsz??? Akkor pedig 3500 kalória, hogy hízni tudj - tudom, iszonyat nehéz, én is hízással szenvedek, de míg 52-53 nem leszek, eszem ágában nincs sportolni.
2011. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

egyél normálisan? nem kell se zabálni, se koplalni.

mi az hogy nem akarsz 50 kilós lenni? akkor ne egyél annyit, hogy 50 kilós legyél.. miért nem építesz izomzatot? az segítene az egészet karban tartani, energiát használna el, közben rendszert vinne az életedbe az ilyen jellegű edzés..

2011. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..nem értem a rendszert, de valami olyasmi, hogy éhezés után átáll a szervezetünk erre, aztán ha normálisan étkezünk:hízunk, vissza a dupláját. Szóval szerintem ilyen nem létezik, hogy "átáll a soványságra.."
2011. dec. 31. 13:27
 14/22 anonim ***** válasza:
a normális étkezés nem Egyetemes Étkezési Normát jelent, hanem azt az étrendet, ami egy részt egészséges (ez sokkal inkább mindenkire vonatkozik) de az a mennyiség, amivel nem hízol el, tök mindegy milyen kevés izomtömeged van, milyen lassú az anyagcseréd vagy éppen kiműtötték a pajzsmirigyed és 100gramm csirkétől már hízol.
2011. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Következmények

A kóros soványsággal a tápanyagfelvétel elégtelenségéből kifolyólag gyakran lép föl vitamin- és nyomelemhiány, felborulhat a folyadék- és ion-, ezen belül pedig főleg a káliumháztartás.

A tünetek rendszerint izomgyengeség, izomrángás, görcsök. A káliumhiány életveszélyes szívritmuszavart is okozhat.

Fokozott a fogékonyság különböző fertőzésekre. Az immunrendszer nehezebben látja el feladatát, lassabban gyógyulnak a sebek, sérülések.

A kissúlyú terheseknél nagy a veszélye a vetélésnek, a csecsemőhalálnak, újszülötteik kis súllyal jönnek világra.

Az alultáplált szervezetet általános vérszegénység, a nemi hormonok alacsony szintje, a nemi működés csökkenése, meddőség, csontritkulás fenyegeti, hogy csak néhány, ám riasztóan hangzó következményt említsünk.


Kezelés

A kezelés természetesen az okoktól függ. Betegség, táplálkozászavar nélkül a soványság rendszerint nem kóros mértékű. A kóros alultápláltság kezelése megegyezik az anorexia nervosáéval, amely esetben az érintett pszichés támogatása, kezelése is fontos.

Célja, hogy fokozatosan visszaszoktassa a szervezetet a rendszeres, normális táplálkozásra. Szélsőséges esetben a túlságosan legyengült szervezetet mesterségesen, intravénásan táplálják. Ezt követően pedig lassan emelik a szájon át bevitt táplálék mennyiségét. A diéta összeállításánál figyelembe kell venni a különleges étrendet követelő betegségeket, állapotokat is.

Általános szabály, hogy a jól emészthető, könnyű ételek nyitják meg az utat a kalóriadúsabb, táplálóbbak számára. Ezért a diéta elején nem ajánlottak a hüvelyesek, a káposztafélék, gombák, a zsíros húsok és felvágottak, a vajas-zsíros, leveles tészták, a majonéz, a csökkentett zsír-, ám nagy fehérjetartalmú ételek, - amilyenek a sovány tejtermékek -, erősen szénsavas italok.

A bevitt energia növelésével párhuzamosan egyre fontosabb a kiegyensúlyozott testmozgás.


A normál súlyúak étrendjéhez képest hiányzó tízkilónként 20% többletkalóriát javasolnak, ami átlagosan napi 2500-3000 kalória bevitelét jelenti. A szénhidrátokban és zsírokban gazdag ételeket inkább kisebb adagokban, napi 6 étkezéssel adják.

2011. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Édes vagy, köszönöm, hogy bemásoltad, Aczél neked is köszi, te mindig segítesz.

2500 kalória? Úristen..azt hogy? nutelláskenyér?:/ xd

2011. dec. 31. 15:23
 17/22 anonim ***** válasza:

Gondolom az a parád, hogy ha kicsit dagadtabb leszel, mindenki kinéz az utcáról, pedig ez nagy butaság, mert éppen hogy akkor tetszenél sokkal jobban másoknak. Sokkal jobb ránézni egy egészséges emberre, mint egy csontvázra.

De ha ilyen parád van én nem tudlak rávenni úgysem semmire, csak annyit mondhatok, hogy ne játssz a testeddel, mert csak 1 van belőle. Ne rontsd el és ne tedd tönkre. Ahhoz, hogy szép legyél és egészséges, enni kell változatosan mindent.

2011. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
nem segítek mindig, mert ha segítettem volna valamikor, akkor nem lenne most ilyen kérdés. bár lehet hogy lehet hogy mégis.. remélem valóban van értelme írni, és lehet tanulni belőle. további jobbulást, egészséget!
2011. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
De...röhögtek..röhögtek rajtam..58 kg voltam..és mindenki csúfolt...és mindenki mindennap lekövérezett...és a saját anyukám elvette tőlem az ebédem felét..és dagadt voltam...és undorító...és csak 155 centi..
2011. dec. 31. 15:46
 20/22 anonim ***** válasza:

az egy dolog, hogy anyukád elvette az ebéded felét, az ő felelőssége, hogy mennyit eszel. és ha azt látja, hogy kevesebb élelemre van szükséged az egészségesebb életért, akkor különösebb indoklás nélkül cselekszik amit neki kell. bár jó szülő-gyermek kapcsolat esetén megmagyarázza mit miért tesz.


ma is vannak még ilyen beszólogatós gondok? ha igen, fővárosi vagy?

2011. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!