Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » SOS 17 éves vagyok,190cm és...

SOS 17 éves vagyok,190cm és 148kg! (Fiú) nyáron lefogytam 160ról 140re azóta 8kg a téli hónapokba visszajött. Nem tudtok véletlen valami pénztárca kimélő diétát? és ahhoz milyen mozgást lenne érdemes végezni?

Figyelt kérdés
Van itthon elliptikus tréner, fekvenyomó pad 100kg súly. Köszönöm szépen a válaszokat előre is =)
2012. jan. 9. 14:11
1 2
 1/13 anonim válasza:

Egyáltalán nem vagyok járatos a fogyókúrákban, de épp tegnap láttem egy riportot egy nővel, 80 kg-ot adott le még egy év alatt se... Számolta a napi bevitt kalóriát(azt hiszem 1000 volt, ez a maximum), emellett tornázott rendszeresen.

Sok erőt és kitartást kívánok neked! Aztán remélem látlak majd téged is a tv-ben sikertötrénettel! :)

A riport a Naplóban volt, a Tv2-n, keress rá, hátha segít.

2012. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tvben nem szeretnék szerepelni, viszont a napi 1000kalóra kezdésnek nekem kevés lenne. én a mostani diétám ahhoz tartom hogy: reggeliz mint egy király, ebédelj mint egy polgár és vacsoráz mint egy koldus, csak nekem a mozgással vannak főbb gondjaim. egyszerűen nagyon nehéz magamrá venni.:( van mikor 1-2hétig csinálom és abba hagyom.
2012. jan. 9. 14:23
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Hát pedig akaraterő nélkül nem megy... ha máskor nem fogod megtenni, akkor majd az egészséged fog rávenni, amikor már nem lesz választásod....
2012. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de nagyon azt sem tudom hol kezdjem. orvosoknál is voltam semmi genetikai semmi gond nincs, csak lustaság "betegségében szednvedek" nyáron könnyű volt nyári munka, nem egyedül és elszaladt hama és csak néztem pedig ugyan ugy ettem mint mindennap!
2012. jan. 9. 14:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Tűzz ki egy célt, írd le. Vezess naplót minden nap. Először tűzd ki a 145-öt. Aztán ha megvan, 140-et. És így tovább.


Keress egy képet, amire szeretnél hasonlítani, tedd ki a hűtőre, vagy oda, ahol minden nap látod.


Írj 20 előnyt (nem kevesebbet), amihez hozzájutnál, ha csak 100 kg lennél. Ezeket minden nap olvasd át és emlékeztesd magad.


Eszközeid úgy látom vannak, a diéta pedig nem annyira pénztárca függő, mert kevés pénzből is lehet diétázni. Minden nap állj fel az ellipszis trénerre! Legkisebb fokozaton kezdd, nyomj le legalább fél órát. Ha megy, akkor többet. Szépen emeld az adagodat egy órára. Mérd a pulzusodat. Ha 110 alá megy, emeld a nehézséget. Erről is vezess naplót minden nap. Kétnaponta súlyzózhatsz is, de nem feltétlenül szükséges.


Étrend kapcsán le kellene írnod egy napi tipikus kajabeviteledet, hogy tudjunk viszonyítani.

2012. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
áltlagos étrendem: 7-14ig vagyok 3zsemle suliban + 1L viz, aztán fél 3-fél4 körül itthon vagyok ebédelek (2fogás leves + második féle) nem nagy adag. vacsora: 2virsli, 1 zsemle. leginkább a vacsorára figyelek oda. és minden étkezés elött iszok egy nagy pohár ásvány vizet. ezt 9napja folytatom. és L-caritine rágótabletátt is szedek. hétvégén felkelek. reggeli 2 zsemle, ebéd 2 fogás, vacsora mikor mi:) de minimális mennyiség:) át reggeli az ami több. nap közbe néha van vmi nasi de nem chips, hanem ha mama csinál vmit. csokit nem szeretem ritkán nagyon ritkán eszem, sós süteményeknél viszont elvérzem:S
2012. jan. 9. 14:38
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Az a bajod, hogy sokat eszel, kevésszer. Oszd el 5 felé, kis adagokba. Meg ne egyél ilyen fehér kifliket, virsliket. Sok zöldség, gyümölcs, fehér hús, csirke, hal, tojás, túró, teljes kiőrlésű gabona, natúr joghurt. Kerüld a zsírt, lisztet, rántásos dolgokat. Sok folyadék! Mozgásnak eleinte napi fél óra gyorsabb tempójú gyaloglást ajánlok.
2012. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen!:)
2012. jan. 9. 14:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen itt az a baj, hogy nem eszel sokat, viszont semmi minőségi táplálék nincs benne. Zsömlével, kiflivel, virslivel nem lehet diétázni. A leves + második sem hinném, hogy csak csirkemell filé, becsúszik oda a pörkölt, tészta, meg a tipikus házikoszt - így persze, hogy nem fogysz. De még így is lehetne a súlyodat csökkenteni, ha legalább napi egy órát ellipsziseznél. A következő brutális esés a péksütemények, sós sütemények elhagyása jelentené, mert tele vannak szénhidráttal. Nem tudom, iszol-e gyümölcslét, de azokban is annyi cukor van, mint a kólában. Ez sok-sok kis rejtett kalória, ami a mozgás hiánya miatt felhalmozódik a szervezetedben.
2012. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ásvány vizezek:) szentkirályi és köszi most épp egy suli miatti monoton étrendet probálok kiötleni (reggeli)
2012. jan. 9. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!