Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen edzésformát ajánlotok?...

Milyen edzésformát ajánlotok? F. ont. Os

Figyelt kérdés

170 cm vagyok, 62 kg, 21 éves. Lány.


Főként hasból, combból és fenékből szeretnék fogyni, illetve ezeket szeretnám formálni. Nem szeretek kilókban beszélni, lényeg, hogy kicsit legyek feszesebb és menjen le a hasam. Nem akarok piszkafa lenni, így én kb. 56-57 kilót állítottam be álomsúlynak.


Mit csináljak? Lényeg, hogy otthon elvégezhető legyen, nem kell pihe-puhának lenni, jöhet olyan is, ami megeröltetőbb. Már nézegettem a yogát, de azt hiszem, nagyon hamar megunnám, szóval valami pörgősebb kellene.


Ha meg van a tipp, mennyi ideig csináljam alkalmanként?

Ja és lényeges, hogy hastól felfelé ne nagyon mozgasson meg (már ha ez lehetséges), mert ha a mellem is lemegy, akkor inkább maradok úgy, ahogy.


Köszönök minden választ és tippet!


2012. jan. 11. 10:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

1. és legfontosabb ismeret a Világról: nem létezik helyi fogyás. ezért nincsenek szálkás jobb kezű és zsíros bal karú férfiak, mert a maszturbálástól sem fog leégni a zsír egy adott testrészéről.

2. már a földön járunk. "szálkásodhatsz" más néven fogyhatsz, ha odafigyelsz a táplálkozásra, mértékkel eszel, és kizárólag ételnek nevezhető dolgokat.

3. youtube-on rákeresnél Zuzanne videókra (remélem jól írtam.) válogass kedved szerint, hetente 3x-4x egy órát legalább edzeni kéne. ő nem erősít hátat (a videókon) Neked viszont ezt is kell, külön. tehát heti 1-2 alkalommal végezz törzsemeléseket is, 50-150 darabot, kontrolláltan.

2012. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Töltsd le Jillian Michaels 30 day shred dvd-jét, az nagyon hatékony. Ha keményebbet szeretnél, akkor szintén tőle szerezd be a Killer Buns & Thighs c. dvd-t, ez kimondottan a fenékre és combra gyúr rá.


De ettől a csajtól bármelyik dvd nagyon jó.

2012. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Andizsuzsi ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=8I3T43QMK8o


Elhiszem Aczél., hogy szívesen nézegeted. Bár gondolom a hatékonyságon nem rontana, ha a cicije nem esne ki közben a felsőjéből:)

2012. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

asszem itt kezdtem el komolyan venni a kislányt.

http://www.youtube.com/watch?v=9bMteFx8LbM

2012. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ma csináltam egy ilyen sorozatot:

15 db felülés

20 db hát (amikor a hasamra fekszem, kezeim a tarkómnál és el-el hajlok a talajtól felfelé... remélem, értitek, mire gondolok)

20 db guggolás

20 db comb (amikor négykézláb vagyok és a jobb, majd a bal lábamat kinyújtva emelgetem hátrafelé... ugye értitek? Bocsi, nem tudom a nevét)

20 db comb, csak másik lábbal


Ezt a sorozatot kb. kétszer csináltam meg, igazság szerint még ettől is jól leizzadtam. Terveim szerint egy alkalommal háromszor fogom ezt végigcsinálni, ebben a sorrendben. Persze, ha már jobban bírom, akkor emelem a darabszámokat.


Ennek így lesz értelme?

2012. jan. 11. 13:55
 6/29 Andizsuzsi ***** válasza:
Na most szakértek!! (hurrogjatok nyugodtan!) Szóval nincs benne kar. pl. fekvőtámasz mehetne hozzá. Ha hasizomból 15-öt bírsz, akkor szerintem nem jól csinálod a guggolást, mert az erősen comb (legalábbis nekem). A "kutyapsis" szerintem inkább csípő, mint comb. (négykézlábas lábemelgetés)
2012. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Töltsd le Shaun T Hip Hop Abs-jét, 4 edzésformából áll, az egyik neve "Hips, buns and thights", na ez olyan segget, combokat csinál neked, hogy oda leszel magadért teljesen (saját tapasztalat :D). Csak 24 perc az egész, csinálhatsz egy nap 2-t és akkor még hatékonyabb. A gyakorlatok maguk nem megerőltetőek, inkább lazább táncosabb mozdulatokba van beleépítve az alakformálás. Hajrá! ;)
2012. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

6-oska!

Köszi a válaszod!

Igen, először nekem is eszembe jutott a fekvőtámasz, de arra jutottam, hogy nem. Erős lenni (mármint a karomon) úgysem akarok, nincs rá szükségem, a formájával sincs semmi gond, ráadásul (lehet, hogy hülyeségnek hangzik), de rögeszmésen féltem a mellem. Ahogy a kérdésemben is írtam, nem akarom, hogy egy centit is lejjebb menjen. A fekvőtámasztól viszont lehet, hogy így lenne.


"Ha hasizomból 15-öt bírsz, akkor szerintem nem jól csinálod a guggolást, mert az erősen comb"

Ezt hogy érted? Guggolásból lehetne több is? Vagy?


A "kutyapisilés" (amúgy nagyon frappáns megfogalmazás LENNE, csak én nem oldalra, hanem hátrafele emelgetem a lábam) ha csípő, hát csípő, annak is csak örülni tudok, köszi a pontosítást. :)

Ha már így megemlítetted, oldalra, vagy hátrafelé érdemesebb "pisilni"? :)

2012. jan. 11. 14:17
 9/29 anonim ***** válasza:

igen igen, Andi jókat írt, plusz meg lehetne nézni ezt a hiphop edzést.

fekvőtámaszt mindenképpen lehetne belerakni, és én célnak ilyen 40-60 perces edzést terveznék. ahányszor megcsinálod a sorozatokat, annyiszor csinálod. ha egy izmod elfáradt, lehet még a többit használni. 1 óra erősítő edzés azért már fogyáshoz is jó alap, és tényleg jó kondíciót fog adni.

2012. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

7-eske!

És te ezt a valamit mennyi ideig csináltad, mire elégedett lettél az eredménnyel? És honnan indultál, milyen formáról?

2012. jan. 11. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!