Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, elvileg fogyok,...

Mit tegyek, elvileg fogyok, de a mérleg nem azt mutatja?

Figyelt kérdés
Már lassan 15 napja, hogy belekezdtem egy 1500 kcal-os étrendbe (69 kg vagyok, csávó, 176 cm) és le akarok fogyni. Mellette sportolok, átlagosan minden nap olyan 600-700 kcalt mozgok le. Ha többet mozgok ugye többet is eszem. Eleinte a mérleg szerint már tök sokat fogytam, de most kb annyit mutat, mint az első napon. DE ha a TÜKÖRBE nézek, akkor már látok változást, meg a nadrágjaim is könnyebben rámjönnek. Hogy tudnám megállni, hogy állandóan a mérleget bámuljam vagy a tükröt? :D Nem tudok türelmesen kivárni 1 hónapot, azonnal kell a szálkás test :/
2012. jan. 12. 02:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
ebben csak azt nem értem, hogy miért kell félmeztelennek lennie a fotósnak? :D
2012. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

:D :D :D :D ez jóó volt :)

ma megint megyek edzeni és ami a legjobb, hogy alig tudtam régebben rávenni magam a sportra, most meg már várom, hogy mikor mehetek megint. Remélem a TDK (szakdolgozat szerűség) megírására is ilyen könnyen ráhangolódok majd :D


A vitamint meg megjegyzem. Van itthon 1000mg-os, de van itthon pezsgőtabi is, multivitaminos, bár ahogy elnézem, abban ilyen 50-100 mg-ok vannak csak. A C vitamin amúgy miért jó?

2012. jan. 12. 14:14
 13/20 anonim ***** válasza:

mert az édességre azért vágyik a szervezet, mert a gyümölcsökben van c-vitamin. na most a gyümölcsöt el lehet felejteni, mert 5 kilót meg kéne enni mire elég vitaminhoz jutsz, de addigra annyi cukrot ettél, hogy fogyásról már ne is beszélj!

miből tdk-zol?

amúgy először tkd-t olvastam, ami a take won do koreai harcművészet..

2012. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

tdk mint tudományos diák kör, és közgazdaságtanból, azon belül gyógyszerhez jutás témában. már a váz kész van, egy részéhez már olvastam is, de még mindig vagy minimum 25 cikket el akarok olvasni + ugye meg kell írni. március végéig. elhatározásom szerint napi 1,5 órát akarok rászánni átlagban, annak elégnek kell lennie. Ez január végétől kezdődne :)


közben persze ugye menne ez a fajta diéta is. szerinted mennyi szénhidrátot kell megenni átlagban (százalékban), illetve ha egy keményebb edzésem van, akkor ehetek többet is, nem?

2012. jan. 12. 14:51
 15/20 anonim ***** válasza:

érdekes témát választottál.


nem tudom mennyi szénhidrátot egyél (arányaiban), én sokat eszem (egész nap zabozok) mert nincs se pénzem egész nap több kiló húst enni amitől jóllakom, meg már azt sem tudom egészséges-e, úgy hogy marad a zab, zőccség-gyümölcs.

edzésed után nem kell ám többet enni, mint ahogy pihenő napon sem kell kevesebbet. átlagban legyen az a szint amit elterveztél, aztán persze inkább edző napon egyél többet (ebben teljesen igazad van) de fontos hogy csak mértékkel. edzés után jó lehet egy protein turmix (rögtön) vagy ahogy esik egy komplett étkezést jó edzés utánra időzíteni, mondjuk egy szusszanás után. de én nem bontanám szét az étkezést edző és nem edző napokra, sose hallottam ilyet (tehát fölösleges is). edzés után a fehérjének van értelme, az lesz a legfontosabb tápanyag ilyenkor. meg valami szénhidrát, de nem kell a cukor mint a testépítők nyomják, kis zab vagy akármi megteszi - > ezt bele is tudod tenni a turmixba.

2012. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

ennek a turmix témának még utánanézek, nem csináltam még olyat. van otthon mellehúsa, azt gondoltam enni edzés után, meg tejet mindig szoktam, mert abból kevés is elég és laktató nagyon. thx :)

látom amúgy, hogy sok helyre kommentelsz, nemtán neked meg ebből volt TDK-d? :)

2012. jan. 12. 15:49
 17/20 anonim ***** válasza:

hús is teljesen jó.

protein táplálék kiegészítőből gyorsabban szívódna fel a fehérje, ennyi a nagy varázslat. én ha testet építenék, akkor biztos innék. de amúgy.. nem, bár nem is ártana.


tdk, ne viccelj.. elég lesz a szakdoga. sőt elég most egy ipari mikrobiológia vizsga, sőt nem hogy elég, meg sem éri ez az egész.. mert én ugye élelmiszermérnök. te esetleg közgazdász?

2012. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
ja, olyasmi, ráadásul msc már :) holnapra jó sok dolgot kéne beleverni a fejembe. jó is az SZTE GTK :)
2012. jan. 12. 16:15
 19/20 anonim ***** válasza:

ja hogy msc! hát, gratulálok. Szegedre egy szaktársam a következő félévtől fog menni, elege lett a Corvinusból. hát, meg lehet érteni.

na, akkor neked is sok sikert holnapra!

2012. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszi, neked is :)
2012. jan. 12. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!