Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha napi 1400 kcalt-t eszek,...

Ha napi 1400 kcalt-t eszek, egészséges ételekből és mellette mozgok akkor ugye zsírból fogok fogyni és nem izomból?

Figyelt kérdés
Alapjába véve erős csontozatú vagyok, izmos, de van rajtam háj is. Azt szeretném ledolgozni, de az izmomból túl sokat nem szeretnék veszíteni, mert amúgy szép formás a testem. Napi 30-40-50 percet kocogok. Ezzel és a napi 1400 kcal-val fogok zsírból fogyni? Csináljak mellé súlyzós edzést, hogy izomból ne fogyjak?
2012. jan. 15. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
1400 kcal TÚL KEVÉS.
2012. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

yep.

a dokinéni fogyós szakember leírta, hogy nőknek még az 1200kcal is tartható. precíz és jó étrenddel.

az 1400kcal még ennél is jobb. ha elég húst eszel, mindegy hogy súllyal edzel vagy saját testsúllyal, lényeg hogy terheld az egész testedet.

2012. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hány kg, milyen magas vagy, mennyit akarsz fogyni?
2012. jan. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1400 kalóriával nem fogysz, hanem sanyargatod magad.A fogyókúra lényege nem az,hogy ételt vonsz meg magadtól,vagy számolgatsz... mozogni kell. Ne kocogj,járj el edzeni,ott az egész testedet átmozgatod,és mindenhonnan fogysz... de egyébként az 1400 kalória baromira kevés. Mondhatni kb semmi.
2012. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
aczél te hogyhogy ilyen okos vagy minden témában? honnan tudod,hogy egy nőnek mennyi kalória az egészséges? -.-
2012. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem is jó ez az 1400. Én boooorzalmasan kövér vagyok, és én is 1200-1400 kalóriával tudtam csak lefogyni egy keveset.
2012. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

látod.. ez az. nehéz mindent jól tudni.

1200kcal diétát használnak fogyasztó klinikákon, túlsúlyos nőknél (nézz utána). én személy szerint nem értek egyet ezzel, még az 1400kcal-lal sem, de vitatkozz egy olyan orvossal, akinek ez a szakmája, az a szempontja hogy legkevesebb izomvesztéssel fogyasszon le még infarktus előtt nagy embereket. nagy, höhö. szóval zsíros embereket. én is vitatkoztam vele, de miután kiderült hogy ért hozzá, és ezt csinálja, már nem tűnt olyan nagy hülyeségnek.

amúgy azt írtam hogy jó az 1400kcal, vagy azt hogy legalább több mint az 1200? mert én ilyesmire emlékszem.

2012. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha zsírt akarsz égetni és izomzatot megtartani akkor rosszul csinálod, 1400kalória rohadtul kevés. Ha folytatod a szervezeted elkezdi majd lebontani az izmaidat (katabolizmus), és először az izomtömeged esik vissza, utána kezd el fogyni a zsír. Amit javaslok az egy diétás étrend, és aerob edzés.A kocogás nemtudom minek számít nálad, lehet hogy már átesik a kardio tartományba. Súlyzós edzés mellé pedig mindig megfelelő kalóriabevitel és étrend kell, különben nem ér semmit, csak olyan fáradt leszel hogy mozogni sem fogsz tudni. [link] ezt pedig olvasd át első körben.
2012. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 168 cm vagyok, 74 kg, és kb. 10-12 kg-ot szeretnék fogyni.
2012. jan. 15. 20:54
 10/10 anonim válasza:
A természet a zsírszövetet energiaraktározásra találta ki, nyilván nem fogja a szervezet előbb a sokkal szükségesebb izomszövetet lebontani. Az igaz, hogy szükség esetén először az izmokban lévő glikogént használja fel, de ez egy SZÉNHIDRÁT, ami kb. negyedóra futás alatt elhasználódik, és ezután már a zsírokat mozgósítja. Az izomzatban FEHÉRJÉIT csak végső esetben bontja le.
2012. márc. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!