Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szobabicikli-kcal égetés?

Szobabicikli-kcal égetés?

Figyelt kérdés

Én nem kifejezetten fogyni szeretnék hanem súlyt fenn tartani. Napi 25 perc szobabiciklizés. Se számláló nincs rajta,pulzusmérőt meg nem akarok venni mert volt amikor konditerembe jártam ahány gép annyiféle badarság a kcal égetéséről.

Azért iktattam be ezt a 25 perces napi szobabiciklit mert nagyjából naponta 1200 kcal-t eszek,de mindig vagyis gyakran megkívánok vmi finomságot gondolok itt egy pohár kakaóra,vagy banán turmixra (kiszámoltam ahogy én készítem ezeket kakaó olyan 2dl(2*45)+kakaópor 100=200kcal , a banánturmix pedig 3dl(3*45)+120=270 kcal. Na és ezeket szeretném letekerni. Nem minden nap iszok ilyeneket ugy heti 4-5 alkalommal. Ahhoz ez a napi 25 perc-es szobabicikli elég? (Nem úgy tekerek,hogy meg sem tudok szólalni közbe, hanem közepes tempóban első 10 perc nehéz, ott elkezdek nagyon izzadni aztán már könnyen megy,pedig ugye nem lassítok.)


2012. febr. 2. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a napi 1200 kcal nagyon-nagyon kevés, még akkor is, ha fogyókúrázik valaki. Többet kéne enned, mert ez hosszútávon igen káros az egészségedre nézve.

Egy felnőtt embernek átlagosan 2000 kcal-ra van szüksége naponta.


Érdemes lenne kiszámolnod a napi kalóriaszükségletedet.


[link]


Hogy mennyi kalóriát égetsz el biciklivel itt tudod meghatározni:


[link]


Üdv.

2012. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok,és elég hízékony. Én 1300-1400 kcal-nál hízok..
2012. febr. 3. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom már jó ideje ilyen keveset eszel, ezért amikor esetenként több kalóriát viszel be a szervezetedbe 1200 kcal-nál azt a szervezeted azonnal kihasználja és igyekszik visszapótolni azt, amire az egészséges működéshez szüksége van.


Ha elkezdesz rendesen enni, először meg fog növekedni a testtömeged, akár 4-5 kilóval is, hisz először a hiányt kell pótolnia a szervezetednek. De ez nem zsír lesz, hanem helyre áll a szervezeted vízháztartása, feltöltődnek a szervezeted szénhidrát raktárai, a belek stb. Elsősorban ez okozza a testtömeg hirtelen növekedését.


Ha ezután rendszeresen sportolsz és nem léped túl a napi kalóriaszükségletedet, egészségesen táplálkozol a testtömeged szinten marad.


Nem az a lényeg, hogy a mérleg mit mutat, hanem, hogy te meg vagy-e elégedve a látvánnyal, amit a tükörben látsz.


Persze ehhez egészséges önkép is kell.


Üdv.

2012. febr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!