Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "súlyőrség...

Mi a véleményetek a "súlyőrség" nevű módszerről? Esetleg kipróbálta már valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezzel a módszerrel dietetikusok foglalkoznak?

Úristen eldobom az agyam.

Most komolyan: mindent grammra le lehet mérni és ki lehet számolni, ehelyett kitalálják hogy pontokat osztogatnak, mikor lehet az egyik adag kétszer akkora mint a másik és tök más módon van elkészíve. Ez a módszer a lusta embereknek lett kitalálva, mert pontokat számolgatni könnyebb. Cserébe egyáltalán nem pontos, sok kulcsfontosságú dolgot nem határoz meg, és millió hibát lehet ejteni.A napi 5-6egyenletesen elosztott étkezés vagy az egyszerű szénhidrátok kerülése -hogy a test működését a zsírvesztésre optimalizáljuk- 100szor fontosabb mint pontokkal baromkodni. Természetesen ettől is le lehet fogyni mint minden mástól - bárki eltalálhatja véletlenül azt a tápanyag mennyiséget ami kell és önszántából csinálhatja jól a diétában meg nem határozott de egyébként lényeges dolgokat. De ha valaki le akar fogyni ,én azt mondom inkább menjen biztosra, ez olyan naggyából körülbelül lehet hogy véletlen jólessz módszer. Mondjuk egy fokkal jobb mint a 2hetes kúrák. De ez is kúra - mi fog történni amikor abbahaggya valaki a pontszámolgatást?

A szervezetnek tápanyagokra van szüksége megfelelő arányban és nem pedig pontokra. Mivan ha egyik nap az összes pontért szénhidrátot eszel, akkor is működni fog? Hát dehogy fog.

2012. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is furcsának találom hogy pl. én megehetek egy nap 20 pontot, és mondjuk a zsömle 1 pontot ér, akkor én egy nap megehetek 20 zsömlét? Ez elég furi, mert így is lehet értelmezni.
2012. febr. 20. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!