Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nincs velem megelégedve...

Miért nincs velem megelégedve az anyukám?

Figyelt kérdés
165 cm vagyok és 60 kg, folyamatosan a súlyommal zaklat, a testvérem 50 kg és minden reggel már azzal jön hogy milyen kövérek vagyunk. Nem jó érzés, nem értem miért bánt minket éjjel nappal.
2012. ápr. 6. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jézusom, nagyon sajnállak!

Talán csak jót akar, sőt mit talán, biztos, de azért ez nagyon rosszul eshet neked!

Gyerekkorában ő duci volt? Mert akkor talán meg akar kímélni titeket az ezzel járó kellemetlenségektől. Nem vagy kövér, de talán fél, hogy az leszel...vagy nemtudom:(

2012. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én abszolút megértelek.

161/60 vagyok, de sportolok, tehát némi izom is van rajtam a háj mellett. Apám engem is pesztrál, hogy hogy nézek ki és mindig beszól, hogy nem fogok beférni az ajtón meg ilyenek. Nagyon sértő, és mindig megbánt ezzel és bárhogyan mondom neki, nem hagyja abba. Néha már sírva rohanok el és órákon keresztül bőgök emiatt. Tudom, hogy van rajtam némi felesleg, de nem gondolom, hogy annyira vészes lenne, ráadásul teszek ellene. És jöhet bárki azzal, hogy biztos az egészségem miatt aggódik, akkor üljünk le és mondja el normálisan. Többet érne azzal, mint ezzel. Mellesleg ő sem a vézna alkatáról híres, sőt.

Szóval abszolút átérzem a helyzetedet.

Remélem valaki ír majd valami ötletet, hogy miért lehet ez.

2012. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gratula az ilyen szülőknek...:(
2012. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyukám kicsi korában nem volt kövér, most sem valami elhízott nő, de úgy lát minket mintha valami 140 kilós elhízott kamasz lányok lennénk
2012. ápr. 6. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Az írásokból nem derül ki, hány éves vagy és a "mama kosztján" vagy-e még. Volt idő, amikor a szülők büszkék voltak dundi gyerekeikre, mert ez ezt jelentette, hogy tudnak nekik enni adni. Ma már persze más a helyzet. Ha anyu kosztján vagy, nem kellene talál jobban odafigyelni arra, hogy mit tesz az asztalra meg a hűtőbe? Nem szokott néha a tükörbe nézni, hogy megkérdezze saját magától, hogy ő mindent jól csinál-e? Milyen példát mutat nektek? Ő megválogatja, hogy mit és mennyit eszik? Nektek ad erre lehetőséget? Hiszen azt mondják, nem esik messze az alma a fájától. Gondolkozz el ezeken a kérdéseken és a testvéreddel együtt próbáljatok beszélni vele a problémátokról.
2012. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is 165 cm vagyok, és voltam 60 kiló. Szerintem ez egyáltalán nem olyan vészes, hogy ezért bárkit is nyaggatni kelljen! Az 50 kilós tesódat meg főleg, hiszen ő már kifejezetten vékony (vagy nagyon alacsony talán?).

Nem értem anyukádat. Még akkor sem érteném, ha tényleg kövér lenni, de így meg pláne nem.

Ha téged is zavar, és akarsz változtatni, akkor hajrá, menni fog, csak figyelj oda. De, ha téged nem zavar, akkor ne törődj anyukáddal, mert ez egyáltalán nem beteges, elhízott testsúly, nincs miért idegeskedned!

2012. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*tényleg kövér lennél
2012. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az anyák sokszor kritikusak. Na de szerintem ez kicsit túlzás. Én 61 kiló voltam szülés után (164 cm), és igaz a régi "én"-emhez képeset ducibb, de nem voltam dagadt!!!!! Anyukám engem mikor akár csak egy kilót is fogytam (és azóta is fogyok szerencsére), hogy milyen ügyes vagyok és kezdem visszanyerni a régi formámat....de azt nem mondta soha akkor hogy milyen dagi lennék...


Ne foglalkozz vele. Gondolom anyukád elég maximalista lehet. Csak az a baj hogy a mai "nőideál" a "40 kiló vasággyal".

Nem tudom hány éves vagy. Azért figyelj oda az étkezésre, bár ha anyukád a szemedre hányja hogy hány kiló vagy, nem éppen diétásan főz....

Most még nem gond, de később ne legyen sokkal több a kiló. Próbálj sportolni. Ha ezt anyukád látja, talán inkább támogatni fog, mint kritizálni.

De lehet azért kritizál, mert nincs jobb dolga.



KITARTÁS!!!

2012. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

engem kiskorom óta (5-6 éves koromban kezdte) b*sztatott ezzel az anyám. nálunk ez odáig fajult, hogy hónapokig nem bírtam az anyám előtt enni, aztán már kérdezte, hogy na miket ettem ma, én meg inkább semmit nem ettem hogy megfeleljek és ne kelljen hazudnom neki. anorexiás lettem, testképzavaros és hánytattam is magam, zugevő voltam, aztán meg hetekig koplaltam. ma sem vagyok egészen rendben, és elköltöztem tőle... 15 vagyok.

költözz el mihamarabb vagy értesd meg vele hogy ezzel megöli benned a minimális önbizalmat.

2012. ápr. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Minden este tornázok fél órát, hetente 3-szor járok zumbázni és 9 évig úsztam rendszeresen csak sajnos nincs már időm rá :\ 15 éves vagyok, az anyukám nem főz diétásan, de az a legrosszabb hogy apukámat is bántja, a saját férjét, persze ő nem vékony alkat de anya főz úgy hogy attól hízzunk. Mindig azzal jön hogy mikor beteg voltam milyen jó alakom volt, 1 hét alatt 7 kilót fogytam és semmit nem ettem, de tényleg semmit, nem is ittam sokat. Kezdem úgy érezni hogy újra azt akarja hogy szenvedjek a fájdalomtól. Mindent próbálok megtenni hogy meglegyen velem elégedve de semmi...
2012. ápr. 7. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!