Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rendszeres mozgás, helyes...

Rendszeres mozgás, helyes étkezés. Még sincs eredménye, miért? 160/55 L

Figyelt kérdés
Február óta rendszeresen mozgok, heti minimum 3x konditerembe járok, ahol 50 percet futok,20-30 percet ellipszisezek, hasazok..Helyesen étkezek , még se ment le egy kiló sem. Mi lehet az oka? Ennyire nehezen indulna be? Sokan mondják, hogy átalakul a test... de egy kiló sem megy le?
2012. ápr. 14. 08:28
 1/5 bósznya válasza:
100%

Szia,

az izom nehezebb mint a zsír. A tesztedben több izom lesz miközben fogy a zsírszövet.

Mivel nem volt sok fölösleged így a keletkezett izom tömege miatt nem veszed észre hogy kevesebb benned a zsír. Ne aggódj, a ruháid méretében és a fittségedben látni/érezni fogod a változást :)

2012. ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bósznya válasza:

(bocsánat a helyesírás miatt, a tesztedben=testedben akart lenni)

Kitartást! :)

2012. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem adom fel semmiképp.. már megszerettem a mozgást :) Rosszul is érzem magam, ha nem megyek :D Csak kicsit elkeserítő,hogy kilóban semmit nem látok.. Azt hiszem innentől kezdve, inkább centiben mérem magam..
2012. ápr. 14. 09:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is mondta, valóban a méret a lényeg:)

Centizd a derekad, hasad, csípőd és combot kerületét.

Bár én lennék 55 kg....biztos, hogy fogyni akarsz?

2012. ápr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg jobb, ha a centiket nézed.

Én még csak 3 hete kezdtem az egészséges életmódot (egészséges étkezés + rendszeres futás + most már itthon tornázok is), én a mérleget és a centit is előveszem hetente. Érdekes, egy hét után a mérleg 1 kg-mal mutatott kevesebbet, viszont a centikben már 2-3 cm minusz volt néhány helyen. A mérleget csak megszokából használom, engem igazából nem az érdekel, hogy hány kiló vagyok, hanem, hogy hogyan nézek ki.

Most 161/60 vagyok (61-ről indultam 3 hete), engem az sem zavarna, ha maradnék 60 kg körül,ha mellette feszes, formás testem lenne.


Szóval érdemes a centiket is nézni. És mivel izmosodsz is, ezért nem látszik a fogyás kilókban. Az izom nehezebb a zsírnál. Zsírból ugyan fogysz, de mivel izmosodsz is nagyjából ugyanannyi a súlyod.

Inkább a látványra menj szerintem, mint a kilókra. Ha centikben fogysz és a régi farmerjaidat érzed, hogy kicsit bővebbek, akkor minden rendben van. Meg ha jobban nézel ki, mint februárban, szóval, formásabb, feszesebb vagy!

2012. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!