Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zöld tea hidegen is hatásos?

A zöld tea hidegen is hatásos?

Figyelt kérdés

Naponta háromszor iszok zöld teát (1 teáskanál szálas zöld tea kb 2,5-3 dl forró vízben áztatva), és nagyon unom már, hogy napi háromszor vizet kell melegítenem a mikróban, és várni, amíg ázik a tea, utána meg azért várni, hogy kihűljön annyira, hogy iható legyen (melegen iszom).

Mi lenne, ha megcsinálnék egyszerre egy másfél literes palacknyit (arányosan a teát bele) és abból önteném ki a szokásos adagot, és nem melegíteném meg, hanem hidegen innám? Így nem lenne annyira friss, mert 1 vagy 2 napig kitartana. Így is hatásos lenne? Vagy csak melegen/frissen?



2012. ápr. 17. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy nap 2szer főzök le teafőzővel (1 literhez 2 filtert teszek), és azt iszom egész nap a víz és kávé mellett.

De minden nap frisset főzök, az előző napit nem innám meg (bár nálam nem marad).

2012. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szóval ha aznap megiszom, de nem közvetlenül előtte csinálom, akkor az még jó úgy?

(Egyébként én úgy tudom, hogy a filteres nem sokat ér, csak a szálas.)

2012. ápr. 17. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:

nem igazán világos a kérdésed,főleg ez a hatásos része.

de igen.

ha hidegen iszod,akkor is oltja a szomjat,ha ez a kérdés.

de mivel ez a fogyi rovat,ezért gondolom egyértelmű,hogy nincs kalória égető,sem fogyasztó hatása semelyik teának a zöldnek sem,ezért a kérdés ebben a kategóriában nem releváns.

2012. ápr. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én víz mellé iszom mert néha unom a vizet. Meg szeretem. A fogyókúrámban ettől + fogyást nem figyeltem meg.
2012. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

04-18 00:47

"mivel ez a fogyi rovat,ezért gondolom egyértelmű,hogy nincs kalória égető,sem fogyasztó hatása semelyik teának a zöldnek sem,ezért a kérdés ebben a kategóriában nem releváns."


A zöld tea méregtelenít, serkenti az anyagcserét, gyorsítja a zsírégetést, úgyhogy a kérdésem igenis idevágó, a fogyókúra rovatba! Olvass utána, mielőtt leszólsz...

2012. máj. 19. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:

a veséd és a májad az ami méregtelenít.

a gyakori étkezés és a sport serkenti az anyagcserét.

ha edzel kalóriát égetsz,nem csak zsírt,tehát mivel nem létező fogalom,és fizikailag is lehetetlen,ezért zsírt sem éget a tea,de amúgy kalóriát sem.

úgyhogy olvass utána mielőtt leszólsz:).

2012. máj. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:) Miután leszóltál, berakom, hogy hol olvastam (honnan másoltam be) azt a mondatot: [link]

Nyilvánvaló, hogy nem úgy segíti a fogyást, hogy egész nap döglik vki az ágyon, és nassol, és mellette zöld teát iszik, de ezt nem is mondta senki. És biztos, hogy serkenti az anyagcserét, ezt több helyen is olvastam ("utána olvastam"). Vagy azt állítod, hogy a zöld teának semmilyen hatása sincs a szervezetre a szomjúság oltásán kívül? Szóval az összes cikk erről hazugság? Az jó, mert akkor minden kamu lehet, amit sok helyen írnak, pl, hogy egyes dolgok, amiket beviszünk a szervezetünkbe, azok mondjuk hízlalnak. Tehát semmi nincs hatással semmire? Az jó hír, úgyhogy innentől nem iszok zöld teát, és falom a tésztát, fehér kenyeret és édességeket, meg zsíros kolbászokat, és nem eszek zöldséget, gyümölcsöt... Minek, ha nem befolyásol semmit? Pedig azt hittem igen, mert mindenhol ezt írják... De ha a zöld teáról sem igaz semmi sem, amit mindenhol hangoztatnak, akkor a többi dolog is kétséges, hogy igaz lehet... :)


A kísérletekről (is) itt lehet olvasni: [link]

2012. máj. 20. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:

igen.

hazugság.

a pozitív kalória bevitel hizlal,a kalória deficit meg fogyaszt.

ennyire egyszerű ez.

szóval ha belefér a napi kal igényedbe,nyugodtan fedezheted a ch bevitelt tésztából is.

úgyhogy az okfejtésed bocs,de butaság.

nincs ilyen,hogy hizlaló étel.

fölösleges,alacsony tápértékű ételek vannak,de ha nem kerülsz kalória pluszba,akkor azok sem hizlalnak.

2012. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!