Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evészavar. Hogyan küzdjem le?

Evészavar. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

decemberben kezdtem diétázni,lefogytam február végére 20kg-t fogytam.Annyira szuperül éreztem magam, hogy hihetetlen.Sajnos eléggé koplaltam, azaz 1000kcal körül ettem, és a ch-t mindig 100g környékén igyekeztem tartani. Most viszont felhíztam 72re egy hónap alatt. Rakás szerencsétlenségnek érzem magam, suliból lógok, mert nem merek bemenni, mert nem akarom, hogy lássák, hogy híztam. Undorítóan kövér vagyok....A hízásom oka a következő: zabálok, falok mint állat. Nem tudom jobban leírni. Csupa egészségtelen, cukros szénhidrátos szemetet zabálok. Tudom, hogy hízni fogok tőle, meg már a végén nem is esik jól, de megeszem. és utána mégtöbbet, mégtöbbet, míg majd szét nem pukkadok. Jelenleg is olyan pókhasam van, hogy ihaj....

Nem akarom elölről kezdeni, visszahízni teljesen, de nem bírom megállni, hogy ne zabáljak. Annyira kívánom a péksütiket...Nem hazudok, egy egy zabanapon kb 7ezer kalóriát minimum befalok. Ma is úgy voltam vele, hogy reggel megettem a joghurtomat meg a tonhalat, ami be volt tervezve, és aztán valami bekattant bennem, és lecsúszott 2vajaskenyér, utána a pékségben 20deka pogácsa, egy csokispudingos péksüti, kindermaxiking, itthon muszáj volt összeütnöm egy túróskókuszgolyót, aztán májpörkölt rizzsel, kólával, utána a délután folyamán még vagy 3 szelet vajaskenyér, tejcsoki, meg kakaós-csokis süti tejszínhabbal(jó sokkal). És most lehet hogy akaratgyengének tűnök vagy iylenek, de nem tudok mit csinálni. Általában úgy szokott lenni egy iylen zabanap, hogy "bűnözök", pl fél szelet kenyér, vagy 1 kocka csoki, és akkor "már úgyis mindegy" alapon indul a lavina....el nem tudom mondani milyen szar érzés..na. Hányni próbáltam már többször is, főleg amikor már amjd szét pukkadok, de szerencsére nem ment. HOGYAN TUDNÉK EBBŐL KILÁBALNI? Vissza akarok fogyni, akkor éreztem jól magam. minél előbb. De nem tudok uralkodni ilyenkor magamon, nem vagyok ura a testemnek. Most írhatnék oldalakat az összetett lelki állapotomról, hogy milyen fosnak érzem magam, de felesleges. Belátom, hogy segítség kell, de sajnos nem tudok kitől kérni...



2012. ápr. 27. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen nyilvánvaló, hogy ez pszichés alapú. Pszichológust javasolnék!
2012. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Tudod lehet kapok pár negatív kezet de leírom azért , szerintem az a baj hogy véget kéne vetni ennek az önsajnáló f*szságnak, mi az hogy zabanap? Hánynom kell ettől, volt egy csaj akit edzettem, eléggé meg is fizette, amíg betartotta az utasításaimat fejlődött, utána jöttek a koholt szabvány hülyeségek : drágább a jó kaja, nincs ideje edzeni satöbbi, felnőttként kéne viselkedni és belegondolni hogy mi a fontosabb az hogy bezabálsz, vagy az hogy ténylegesen teszel magadért valamit...tudod mi kéne neked amitől kilábalsz? Tényleges nehézség az életben mert ez nem az, ez egy lóf*sz, csak nagy feneket kerítenek neki az emberek, mert önelégült s*ggfejek, és simogatják a buksijukat hogy jaj de ügyes vagyok normálisan tudok kinézni holott ez nem eredmény, ez alapvető dolog, amúgy meg aki ilyen meg is érdemli hogy lenézzék, bántsák, és ezt úgy mondom hogy nagyon sokáig egy zsírdisznó voltam....A gond ott van hogy baromi önző vagy, és ezért zabálsz be, komolyan fel kéne tenned magadban a kérdést ez kell? Vagy egy értelmes cél, értelmes élet, beleköpnék a tükörbe ha így viselkednék....és annak aki jól néz ki mert tesz érte annak is vannak összetett lelki gondjai, csak éppenséggel egyetem + meló után még levánszorog a terembe és utána meg éjfélig főzőcskézik, te meg?Alád van b/zdmeg minden tolva és zabanapot tartasz?Lehet köcs/g vagyok de hánynom kell az ilyen önsajnáló p/ncserektől...Totálisan arra emlékeztetsz mint amikor valaki munkanélküli mert "nehéz" a helyzet, nehéz a f/szt csak nehéz kitalálni valamit, valamint képezni magadat, vagy felrúgni mindent és elhagyni ezt a szarkupacot...nem kell pszichológusért sok 1000 et kib/szni az ablakon elég lenne magadba nézni kicsit és rájönnél hogy nem is fontos neked az egész, ha az lenne értelmes étrended lenne nem kalória számolós f/szság hanem így nézne ki reggeli zab+fehérje, utána meg csirke zöldség rizs vagy lencse vagy egyéb jó minőségű fehérje vagy hal satöbbi...valahol belül meg sz/rsz te bele az egészbe ha nem így lenne nem lenne ez a kérdés
2012. ápr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
höh...Sasa??
2012. ápr. 27. 23:23
 4/11 A kérdező kommentje:
amúgy én is edzéssel, minőségi ch bevitellel, és hús+zöldség kombóval fogytam le. És nem sajnáltatom magam, van tényleges nehézség az életemben, nem is egy. Összetett probléma, amiről inkább most nem írok. De hidd el, tényleg nem bírom megállni. Nem tudom, hoyg a magánéleti válság miatt van ez, de 3 hónapig meg bírtam állni, és tartottam magam a diétás étrendhez.
2012. ápr. 27. 23:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és nincs minden alám tolva, ha tudni akarod.Öntelt meg végképp nem vagyok.
2012. ápr. 27. 23:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Néha nekem is vannak ilyen napjaim, de többnyire csak 1-2 nap pl.ünnepek.Én néha úgy tudom megállni, hogy elgondolkodom rajt, hogy tényleg kell ez nekem:melyiket szeretném?Ezt a vajaskenyeret vagy az álomalakomat?

Ajánlom még, hogy ragaszd ki a hűtőre vagy valami látható helyre az előtte/utána készült képeid(ha van) a fogyásodról.Talán segít.

Mellesleg gratulálok a -20 kg-hoz!Megkérdezhetem, hogy hogy sikerült elérned?

2012. ápr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ismerős a helyzet. Az egész tanévem ilyen volt, most sikerült kilábalnom belőle - pszichológus nélkül!!!


Nekem az segített, hogy vettem útifű maghéjat - ez színtiszta rost, 0 kalória. Segíti a bélműködést.

Nekem így néztek ki a heteim: 1-2-3 zabanap, 4-6-8 almanap utána.

De mivel éheztettem magam, az almanapok után ugye megint jött a zaba. A szervezet vágyik ízekre. Én is diéta után vagyok (-18 kg kb.)


VEGYÉL ÉDESÍTŐSZERT! Én így kerülöm ki az édes ízeket. Basszus, ha belegondolok mennyi pénz csesztem ki kajára, pékségben, meg csokira mennyit dobtam ki.... tízezrek!!! A tanév alatt. meg nyáron is. Én sem tudom hánytatni magam, nem is tudtam (talán 10szer ha sikerült egész tanév alatt) de hashajtóztam, most állok le vele, mert baromira nem jó!!!


A szervezet éhezik, ezért vágyik péksütire, meg a tiltott gyümi a legédesebb tudod.

Velem is így volt: amint ettem 1 kocka csokit, elkattant bennem valami, és elkezdtem falni: tökmindegy mi volt itthon mindenből faltam... édesre sósat majd megint édeset, majd sós.... majd szétpukkadtam.


Ha édességre vágysz, próbáld ki ezeket:

- sovány tej + keserű kakaópor + édesítő: sokaknak használ, elveszi az édesség utáni vágyat

- túró édesítő,esetleg fahéj, gyümi

- gyümisaláta, édesítő

- natúr joghurt, fahéj, gyümikkel, édesítővel


Vagy próbáld ki, hogy reggel eszel péksütit, de nem viszel magaddal több pénzt!! És suliban vagy, nem tudsz kaját venni. Vigyél magaddal almát és akkor csak azt tudod enni. Sokszor én sem vittem magammal pénzt, mert féltem, hogy mindet elvásárolom... volt hogy napi 3000-et dobtam ki édességre.


Add meg a szervezetednek ami kell, de pl. csak fele mennyiséget egyél! Pl. csak egy fél kakaóscsigát. Így ettél is, meg jól is érzed magadlelkileg hogy nem faltad be az egészet.

2012. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

teljesen egyszerű a megoldás: ha anyukád vásárol be, akkor mond meg neki, ha venni akar, ne vegyen, mert te fogyózol. vagy ha vesz is, dugja el, ahol nem találod meg.

ha te vásárolsz magadra saját/szülők pénzéből, akkor meg a suliba ne vigyél pénzt, max annyit, amiből egészséges kaját (gyümölcs, tk szendvics) tudsz venni. probléma megoldva. vagy igyél otthonról gyümölcsöt, zöldséges szendvicset, és pénzt ne!

2012. ápr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ha 2 hónap alatt lefogytál húsz kilót az legalább annyira kóros, mint "zabanap". Mellesleg én is hetven kiló vagyok 165 cm mellett és egyáltalán nem zavar a súlyom. Csak egyet tudok érteni azzal, aki azt mondja, hogy csak az kell, hogy magadba nézz és meglásd, hogy mennyire kib..szott sok időd van ezen gondolkodni. Meg persze enni is! Kajak, nem gondolkodtál már el azon, hogy mennyi időt vesz igénybe megzabálni ennyi kaját? Ezt az időt mondjuk fordithatnád MOZGÁSRA!!! Szánalmas volt végig olvasni a kalóriaszámolgatást. Nekem soha nem ment a matek, és amikor fogyókúráztam, akkor is messzire elkerültem a kalóriaszámlálást, mert szerintem egy nagy f..szság, csak azoknak jó, akiknek van idejük még erre is figyelni. Le akarsz fogyni? Kelj fel reggel 5-kor és menj el újságot kihordani! Ott gyalogolhatsz kilométereket, és eszedbe se fog jutni, hogy de jó lenne bezapálni 3 kinder maxikinget, hanem örülsz ha betolhatsz egy szimpla vajaskenyeret még suli előtt. Az is jó megoldás, amit előttem is mondtak, hogy ne legyen nálad pénz! De otthon se, nehogy elkapjon a hév és elmenj a boltba 5 kakaós csigáért! Nem azt mondom, hogy éheztesd magad, de képzeld el, milyen lenne az élet, ha nem lenne pénzed! Nekem van egy barátom, akinek még arra sincs pénze, hogy megvegyen egy kiló kenyeret. Tudod min tengődik nap, mint nap? A barátok jó indulatán, meg a zacskós leveseken. És nem azért szegény, mert nem megy el dolgozni, hanem mert kb ő tartja el az 5 tagú családját, ahol a bátyja egy mihaszna kis köcsög, aki ül egész nap a számitógép előtt és wowozik, pedig két diplomája van!!!

Másrészről, ha folyamatosan szénhidrátot zabálsz, attól csak még éhesebb leszel, mert könnyen kiürül a gyomrodból, viszont zsir formájában raktározódik el, úgy hogy ne legyél hülye, hanem mondjuk a pékség helyett menj el a zöldségeshez és vegyél almát, körtét, vagy akár citromot is, de ne banánt, mert az is csupa szénhidrát. Az alma ráadásul direkt fogyaszt is, nem véletlenül találták ki az okosak az almaecet diétát.

Tudod miért hiztál vissza ilyen gyorsan? Mert túl gyorsan fogytál le. Húsz kilót tudod mennyi idő alatt lenne szabad leadni? Minimum másfél év!!!! És tudod hogyan? Úgy hogy nem vacsorázol, nem eszel rizst, krumplit, tésztaféléket, csak húst, halat, zöldséget! Még a teljes kiörlésű hülyeségekről is mondjál le, mert lehet hogy rostban gazdagok, és segitik az emésztést, de hizlalnak is, mivel szénhidrát van bennük. Szóval ne higgy az olyan ostoba hülyéknek, akik azt mondják, hogy sanyargatnod kell magad ahhoz, hogy "álomalakod" legyen (ez is egy akkora f...szság, mint az állat, nem létezik álomalak, az álomalak egy a k..rva sok pénzzel rendelkező hollywood-i sztárok hülyesége, akiknek van pénzük arra, hogy napi edzőt tartsanak, és plasztikai műtétekre járjanak kb fél évente). Egyszerűen uralkodj magadon, és ennyi. Nincs olyan, hogy elkattan az agyam. Ez olyan mintha a drogos azzal mentegetőzne, hogy de csak megláttam a tűt, és elkattant valami. Aztán ha szivrohamot kapsz, akkor nézhetsz, hogy ez b.zmeg honnan jött? Hát onnan, hogy zabálsz és sajnálod önmagad! Szedd össze magad és uralkodj a vágyaidon. Az aki azt mondja, hogy tedd ki az előtte és utána képeidet a hütőre egy mazohista, attól csak még elkeseredettebb leszel, és a végén vagy felfordulsz, mert olyan kövér leszel, vagy felfordulsz mert halálra éhezteted magad. Választhatsz!

2012. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9/9-el értek egyet
2012. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!