Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Belezavarodtam a kcal-okba,...

Belezavarodtam a kcal-okba, mennyit kellene naponta bevinnem, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

155/50-51 kg vagyok, ebből szeretnék 3-4 kg-ot fogyni. Összesen kb heti 4 órát tudok mozogni. Emellé mennyi lenne az ideális napi kcal bevitel?


Ha esetleg mintaétrendet is tud valaki javasolni, nagyon megköszönöm!


2012. ápr. 27. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Számold ki, hogy miből mennyit kell bevinned a szervezetedbe a fogyáshoz. A fontot át lehet állítani kg-ra.

[link]

2012. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor úgy néz ki, hogy 1300 kcal és sok sport. Gyanítom, hogy nem lesz egyszerű, mert szerintem a testem nem érzi feleslegnek, csak a "mélységem" miatt minden egyes kg nagyon látszik rajtam.


Már csak azt kell kitalálnom, hogy mit egyek, ami pont ennyit tesz ki...

2012. ápr. 27. 21:46
 3/12 anonim ***** válasza:
1300 kcal? sztem nem jót néztél... nem a legelső eredményt kell nézni, hanem az alatta levőket...
2012. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kalkulátor szerint 1277 kcal az alapanyagcserém. Ezt kerekítettem és emellé gondoltam a sportot, mint "mínuszt".


Tartós fogyást szeretnék, ezért inkább heti fél kg lenne a cél. A többlet is kb 3 hónap alatt jött fel rám. Volt egy műtétem, ami után másfél hónap kényszerpihenőm volt, a sport pedig mostantól engedélyezett. Viszont a nagy pihenésben unalmamban ettem - ez lett sajnos az eredménye.

2012. ápr. 27. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Az 1300 jó lesz. Én is hasonló magassággal rendelkezem és én is napi 1300 kcal-t viszek be. Ez mellett minden nap egy órát biciklizek és egy 5 kiló ment le 5 hét alatt.

Kitartást, nem sok kell a célod eléréséhez. Én még 3 kilótól szeretnék megválni.

2012. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1500, ha hetente fél kilót akarsz fogyni, szerintem is elnézted, az 1300 az alapanyagcseréd.
2012. ápr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na, akkor most mennyi az annyi? :) Eddig is bele voltam zavarodva, most még inkább.


Heti 4-5 óránál több sportot nem tudok megoldani, ehhez néztem a kalóriát.

2012. ápr. 27. 22:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Annyit pontosítanék, hogy nem a mérleg a mérvadó, hanem a zsírtömeg csökkentése. Az izomtömegem is lecsökkent, így főleg formálni kellene magam. Ha izmosan lennék ennyi kg, az nem zavarna.
2012. ápr. 27. 22:01
 9/12 anonim ***** válasza:

na beállítgattam h annyi jöjjön ki mint neked.

I. Testsúlyának

megőrzéséhez

1980 Kalória (kcal) kcal


II. Testsúlya

csökkentéséhez

Kalória 1730 kcal


oda van írva az is hogy " és több mint heti 1 kg fogyás célkitűzése nem javasolt!"


ha gondolod tudok küldeni priviben tornákat.. nekem beváltak :)

2012. ápr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megköszönöm a tornát is, bár úgy vagyok vele, hogy van itthon súlyzó, kint meg szép idő, lényeg, hogy mozogjak.


Heti kb fél kg-ot szeretnék fogyni, bár most a csalántea jó fél-egy liter vizet kihajthatott belőlem, mert két napig ittam és ennyit csökkent a súlyom.

2012. ápr. 28. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!