Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit javasoltok ilyen esetben,...

Mit javasoltok ilyen esetben, mit csináljak? (18F/ 135 kg)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 3 éve próbálok lefogyni sikertelenül. A legnagyobb problémám az étrend el van. Nagyon édes szájúak vagyunk (4-en vagyunk a családban). Kiskoromtól hozzászoktam a nagyon édes dolgokhoz amiről igen nehezen tudok leszokni, eddig a csokiról sikerült. Édesség mellett ami nagyon aggasztó az, hogy mindent jó olajosan sütünk (rizs, tészta, húsok stb.). Arra sajnos nincs lehetőség, hogy külön főzzek magamra, vagy külön étrendet tartsak fenn, anyagi okok miatt. Mivel 4-en vagyunk a családba ezért nyilván valóan nekem kellene hozzájuk alkalmazkodnom, mivel eszük ágában sincs megváltoztatni a menüt (pedig apum és anyum is túlsúlyos, de őket ez érdekli, de nem hajlandóak sok mindent tenni ez ügyben), bár még nem kérdeztem, de tudom. Próbáltam azt, hogy kevesebbet eszek pl. hogy csak pár db. palacsintát eszek, a 10 helyett 4-5, de az evés után fél órával farkas éhes lettem, és ez más ételnél is így volt. Próbáltam azt, hogy napi 3-szor eszek, ezzel fogytam is kb. 12-13 kg múlt nyáron, de nem bírtam sokáig 1-2 hétig.

Folyton egészségtelen ételek vannak, ami egészséges lehetne az is túl van olajozva, vagy sózva. Sajnos nagyon akarat gyenge is vagyok és bár tudom, hogy amit leírtam úgy tünteti fel mintha nem én lennék hibás, de tudom, hogy ez mind az én hibám, hogy ide jutottam, csak még a megoldást nem tudom. A legnehezebb az, hogy amikor benne vagyok a diétába nem napok óta, csak pár órája mint pl. ma és meglátom a palacsintát, vagy akármi mást nem tudok ellenállni. Próbáltam a napi 5-szöri kis evést, az iskolában nem volt gond, elvittem 2 szendvicset és valami gyümölcsöt, elvittem, nem volt gond. Amikor haza érkeztem semmi más nem volt csak pizza meg kenyér. Megettem pár szelet pizzát, gondoltam elleszek, de nem amikor észbe kaptam egy egész tepsivel már be is vágtam. Szóval tényleg nem tudom mit tegyek, valami ötlet.



2012. máj. 9. 10:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Köszi SmartGuy ezt a könyvet még nem ismertem, már le is töltöttem, nagyon király. Az alapismereteket már kívülről fújom, de Bunny okosságaira mindig vevő vagyok :)


A kérdezőnek annyit, hogy már túl vagy azon a ponton, hogy kifogásokat keress szerintem. Valamit neked is bele kell fektetni, időt és munkát mindenképp. Sok időt és sok munkát. Ez egy nagyon hosszú út lesz, amin még el sem sikerült indulnod, de nem reménytelen a helyzet, egyáltalán. Sőt abszolút kivitelezhető, de ezen neked kell végigmenned egyedül.


Szerintem nem kellene sokat változtatni első körben. A felezést én nem tartom célszerűnek. Inkább olyanokat változtatnék, hogy kevesebb köretet ennék.


Tudatosan elosztanám a kaját 6-7 étkezésre 2, 2 és fél óránként ennék. Esti étkezéseknél nyugodtan megcsinálhatod magadnak a paradicsomot, paprikát, uborkát a rántott hús mellé, már ez is sokat számítana.


A szüleidnek is valahogy be kellene adagolni, hogy imádod a főztjüket, de egy kicsit le kellene adnod a súlyodból, mert nem érzed magad teljesen jól így. És úgy alapvetően mindenhez ennék zöldséget. Pl töltött káposzta mellé is lehet enni egy kígyóuborkát, akkor a káposztából se fog annyi fogyni és az uborkában pedig nem sok a kalória és én pl imádom.


A kalória számlálás sokat segítene abban, hogy be tudd lőni, hogy mennyit ehetsz és mennyit nem.


Mozgásnak én a sétát javaslom, mert ilyen súllyal futni elég veszélyes. Napi 3-4 kilométert vállalj be, mondjuk hetente 4x.

2012. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Álljon már meg a menet!

18 éves vagy, jogilag felnőtt, próbálj meg úgy is viselkedni! Máskülönben nem fog menni.


Mi az, hogy anyukád nem hajlandó egészségesen főzni? Ő akar lefogyni, vagy te?

Tanulj meg! Nem kifogás, hogy fiú vagy. Állj a sarkadra, ha nem engedne a konyhába!


Nincs mérleg?

3000 forintért már grammpontos digitális mérleget kapni.

Nem a csili-vili 5-8 ezer forintos gépekre kell gondolni.

Tarthatod a szobádban is.


Középiskolás vagy még? Tovább fogsz tanulni?

Külön élet: kollégium, albérlet. Egy kis elszakadás a szülőktől nagyon jól jönne neked.


Nincs pénzed?

Diákmunka! Úgyis jön a nyár. Már most érdemes jelentkezned valamelyik diákmunka-szövetséghez.

Vagy megpróbálhatod elkérni a kosztpénzed egy részét is.

Fehérjeporok mégis minek kellenének neked? Ha a jelenlegi étrendedbe építed, nem fogsz fogyni. Csak, ha kiváltod vele a vacsorát. Arra viszont kezdetben a zsírszegény túró is megteszi.


Ne kifogásokban gondolkodj, hanem megoldásokban!

Addig nem tudod elkezdeni az életmódváltást.


Mozgás pedig:

előbb sétálj. Erőltetett tempó. Egy óra naponta. Menj mondjuk vacsoraidőben, akkor legalább nem is látod, ahogy a családod eszik.

2012. máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Kicsit ellentmondásos, amit írsz...

Először leírod, hogy nem hogy nem spóroltok az ételen, de még szórjátok is a pénzt, majd azt írod le, hogy igazából nincs pénzed külön/egészségesen étkezni. Akkor most hogy is van ez? "


Amikor én azt írtam, hogy külön egészséges ételre nincs pénz, azt a külön pénzemre értettem, amit össze spóroltam. A pénzszórást pedig úgy értette, hogy tudják, hogy sokszor nem tudunk kijönni hó végére, de mégis megvesszük a drága fasírtokat, és egyéb felesleges kész ételeket, amikor vehetnénk helyettük olcsóbb egészséges ételeket (zöldség, gyümölcs pl. ugyan ezért a pénzért tonna számra kijönne), de nem. Erre értem a felesleges pénzszórást.


És tudom, hogy kifogásoknak tűnnek, de ezek sajnos tények. Rengetegszer átfutottam már a napi 5-szöri kis adag és a hasonló javaslatokat, sőt már kalóriaszámolást is bevetettem, de mindig üres pályára futottam eddig.

2012. máj. 9. 12:22
 14/20 anonim ***** válasza:

Pedig ezek csak kifogásnak tünnek. Én sem, mi sem álltunk, és most sem állunk jól anyagilag. Nekem pedig lenne okom panaszkodni hidd el, szerintem meg még rosszabb anyagi helyzetben vagyunk mint ti.

De kispóroltunk az egészséges ételekre a pénzt, és sikerült.(és én sok mindenem eladtam, ami nem kellett felesleges dolgokat stb.. és ebből is plusz pénzem jött be, amin egészséges kajákat tudtam venni)

Valahogyan el kell hogy kezd ezt az egészet, mert másképp nem tudsz lefogyni. Nincs lehetetlen.... csak tehetetlen.

2012. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Akkor viszont tényleg menj orvoshoz.

Lehet, hogy ilyen túlsúllyal eleve ott kell kezdeni.

2012. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Talán ha az orvos azt mondja, akkor a szüleidnek is felnyílna a szeme. Menj el a háziorvoshoz.
2012. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg ott lesz a gond, hogy túl sokat tökölök diétákon és túl sok kifogást gyártok. Egyszer, kétszer már körvonalazódott bennem, de végül arra jutottam, hogy nem kifogások hanem tények, de úgy látszik tévedtem. Köszönöm, hogy rávilágítottatok az igazságra. Mostantól a mozgásra fogok koncentrálni, végül is itt a jó idő ideje kimozdulni. Az étrend majd alakul magától, nem vagyok hajlandó még 1 évet vagy akár egy napot is valamilyen módszer kigondolására tölteni. Ami közvetlen környezetemben található, azt fogom felhasználni mozgásra és étkezésre is. Amondó vagyok, inkább eszek kevesebbet mint amennyi kell, csak ne maradjak ilyen állapotba. Szóval a diéta központúságról inkább átugrok a mozgásra, legyen akár az csak séta is, de most már a mozgásra fogok koncentrálni.

2012. máj. 9. 13:20
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is csak azt a megoldást látom, hogy menjen el az egész család orvoshoz. Nem hiszem el, hogy még akkor sem akarnának a szüleid változtatni, ha az orvos a szemükbe mondaná, hogy 30 évesen meg fogsz halni, és lehet, hogy már most bajok vannak a szíveddel, lehet, hogy már most cukros vagy. Ez nem játék, nagyon durva helyzetben vagy, vedd komolyan!!!
2012. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Smartguy86 ***** válasza:

A válaszaidat olvasva egészen biztos vagyok benne, hogy csak kifogásokat keresel. Most akkor akarod a változást vagy nem? Ha nem, akkor csináld azt, amit eddig, azzal pont arra voltál képes, amilyen most vagy.


Felnőtt ember vagy, tehetsz az ellen, ami otthon van. A pazarlásról is leszoktathatod a családot, csak kitartónak kell lenni és talán pár veszekedés is lesz belőle. Nem tudom, hogy képesek kidobálni a drága ételeket, meg fölösleges dolgokra költeni a pénzt, mikor másoknak nem telik még tejre és kenyérre se...


Szörnyen visszataszító ember az olyan, aki kövér, pocsékol és lusta. Így barátnőd se nagyon lesz és nem azért, mert van rajtad felesleg, hanem mert ilyen visszataszító háttérrel rendelkezel és ez megbélyegez - minden megnyilvánulásodból az az életmód fog sugározni, amit eddig éltél meg otthon!


Ha elég határozott vagy és kitörsz, ne adj isten még a családot is megváltoztatod, akkor büszke ember leszel és lesz önbizalmad ahhoz is, hogy találj egy megfelelő társat magad mellé!

2012. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Családom helyett nem dönthetek és nem is változhatok helyettük, nekik kell változniuk. Nem mondhatom a szüleimnek (akik a pénz keresők), hogy ne egyenek ezt, azt. Már sokszor elmondtam nekik, hogy egészségesebb ételeket is lehetne venni, hogy ők ezt nem teszik arról nem tehetek.


Amúgy mától belekezdtem egy új étrendbe. Átolvasgattam amiket küldtél, majd a Drugs Bunny- Sárga Kapszula c. könyvét is átolvasom. A napi 6-7-8 kis étkezés mellett döntöttem, az itthon lévő ételek közül mindig megpróbálom a legminőségibbeket kiválogatni és azokból eszek, és szerzek majd be gyümölcsöket, zöldségeket, ha nem lesz itthon.

2012. máj. 10. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!