Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így tudok fogyni?

Így tudok fogyni?

Figyelt kérdés

15 éves, 82 kilós lány vagyok, a magasságom 175 cm.

Számolom a kalóriákat. Az első kérdésem, hogy elég-e, ha napi 1800 kcal-t viszek be, vagy kevesebb kellene? Minden nap mozgok, heti 2x egy órát lovagolok, a többi napon 1 órát futok az itthoni "elliptical trainer"-ünkön. Így lehetséges, hogy nyár végéig normális alaktúra fogyok? Tudom, hogy soha nem leszek nagyon vékony, nagyon vastag csontjaim vannak, és erős testalkatom, csak annyit szeretnék, hogy ne legyen rossz rám nézni... Egy ilyen alkathoz mennyi lenne az ideális súly?



2012. máj. 28. 10:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A táplálékkiegészítők felé nem is hajlok, és keretem sincs rá.

Viszont sok infót írtál, amivel nem számoltam, szóval köszönöm.

Az elhízásom oka szerintem a helytelen táplálkozás, és pár éve a sportot is abbahagytam (most kezdtem el újra). Anyukám rengeteget vásárol, és bármit meglát, amin rajta van az "AKCIÓ" címke, megveszi, most is állhat kb. 20 doboz különböző joghurt meg desszert a hűtőnkben, nekem pedig gyenge az akaraterőm. (Illetve eddig nem nagyon érdekelt, hogy kövér vagyok, így ettem.) Persze ebből már sok meddő vita volt, apukám is kifogásolja ezt, de anyukám csak azt hajtogatja, hogy ha nem akarjuk, nem kell enni belőle. Egyébként ő cukorbeteg, szóval tisztában van vele, hogy mit szabad és mit nem, így van egészséges kaja is a házban, tudja mit lehet venni, csak vesz egy halom olyan dolgot is, amit nem kéne. Van egy füzete is, én innen szoktam nézegetni az adott ételek tápértékét, meg hogy mit szabad. És sajnos nem nagyon támogat. Ha épp eszem valamit, mindig belém tukmálna még valamit, sokszor nem akar futni, lovagolni engedni.

Nem hiszem, hogy betegség. Apukám fiatal korában, és amikor elvette, tökéletes, izmos testalkatú volt, anyukám nádszálvékony. Amióta ő főz és vásárol, apukám 120, ő 110 kg, az ikertesóm (fiú) 97, és én 82. Az orvosom is szokott célozni a feleslegünkre, de soha nem irányított még ezért kivizsgálásra, és abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán elvinnének. Ha erősen tartva a diétát tényleg nem fogyok, akkor majd megkérem őket, de most nem szeretnék agymosást hallgatni, hogy már megint volt egy képtelen ötletem, ami persze, hogy hülyeség.

Szóval az egész fogyókúra-dologgal eléggé magamra vagyok utalva. (Talán hálátlannak tűnök, de nem vagyok az, pl. hatalmas dolog, hogy a lovaglást fizetik nekem, de ebben tényleg nem számíthatok rájuk.)

Ó, még valami, utolsó válaszoló, szerinted a heti 7 nap sport a rendben van, vagy tényleg kell pihenőnap?

A válaszodat még egyszer köszönöm!

2012. máj. 28. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!