Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani olyan sportok...

Tudnátok mondani olyan sportokat amiktől lehetőleg gyorsan és tartósan lehet fogyni? (többi lent)

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok 160 cm és 64 kg.Le szeretnék fogyni a hasamból és a combomból , de viszont semmiképpen se szeretnék itthoni tornát csinálni.Inkább sportolnék valamit.Napi 30 perc futás elég?Naponta 3-szor eszek akkor se cukrosat.Elég így a napi 30 perc futás?És létszíves mondjatok sportokat is amiket Pécsen lehet űzni és lehetőleg az én korosztályom van ott... (14 lány vagyok) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 25. 00:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni hogy lehetőleg tartós is legyen...Tehát ha egyszer abbahagyom a fogyókúrát (természetesen akkor se tömném magam tele édességel) akkor lehetőleg az amit lefogytam ne jöjjön vissza..
2012. jún. 25. 00:25
 2/10 K.J válasza:
100%
Ha van lehetőséged akkor járj el úszni. Az a leghatásosabb a zsírégetéshez. Ha hosszútávon megakarod tartani a súlyod akkor egyél napi 5x de kis adagokban.
2012. jún. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
láttam én már kövér fókát, pedig az is úszik egész nap;):D szerintem vmi kosár/kézi/röpi csapat ideális lenne, és építő jelleggel bír:) 30 perc futás nem igazán elég, inkább picit több kéne, váltott tempóban.
2012. jún. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyébként előttem szóló (2.) jól írta, hogy sokat, kis adagban;)
2012. jún. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Smartguy86 ***** válasza:

Nem csak a sporton múlik, ahogy nem csak az evésen. Mindkettőn egyszerre. Elúszhatsz te Amerikáig is, ha utána megeszel 6 pizzát meg 4 tortát, egy kilót nem fogsz fogyni.


A diéta és a sport ki kell, hogy egészítse egymást!

Olvass:

[link]


Jah ui: 14 évesen neked nem szabad fogyózni. Táplálkozz egészségesen (semmi cukros, semmi alkohol, semmi cigi, lehetőleg kevés fehérkenyér) és táplálóan és mellette keményen sportolj! Ennyit kell tenned. Napi legalább 1 órát fordítsd a mozgásra!

2012. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem iszok alkoholt nem dohányzok és nem eszek cukros ételetek sem.Legalábbis nem nagy mennyiségbe maximum születésnapokon.És az mindegy ,hogy mit sportolok napi egy órába?
2012. jún. 25. 09:38
 7/10 Smartguy86 ***** válasza:

Nem mindegy, de igazából széles a skála. Zsírégetéshez aerob edzés szokott kelleni (séta, erőltetett séta, hegyi túrázás, esetleg futás - de ez edzettségtől függ, hogy kinél mi az aerob edzés. Én azt mondom, hogy ha kapsz rendesen levegőt edzés közben, az az aerob edzés :D ha nehezen, vagy lihegsz, az már inkább kardioedzés és az nem jó a fogyás szempontjából) De lehet görkori, bicikli, úszás, lényeg, hogy dinamikus mozgás legyen, ne ilyen statikus (pl falmászás, stb.).


Emellett ajánlott súlyokkal is edzeni, hogy az izomzat is fejlődjön illetve a tested arányos legyen (nyilván aki állandóan biciklizik, annak a lába erős lesz, de a karja nem igazán). Ezért aztán lehet saját testsúllyal edzeni (gimnasztika, torna, fekvőtámasz-felülés-húzódszkodás-stb.), vagy edzőteremben súlyzókkal, esetleg valami mostanában divatos sport - pl. zumba, kangoo, ahol nem csak dinamikus, hanem izomerőedzések is vannak.

2012. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És az mindegy , hogy lassú vagy gyors tempóba futok mondjuk 1 órát?
2012. jún. 25. 09:50
 9/10 Smartguy86 ***** válasza:

Jah annyit még hozzátennék, hogy a fogyás nem varázsütésre lesz tartós. Az életmódod határozza meg, hogy hány kiló vagy. Ha sokat eszel és nem mozogsz, akkor kövérebb leszel. Ha sokat eszel, de ennek megfelelően sokat mozogsz, akkor nem leszel kövér. Minden azon múlik, hogy mennyire használod el a fölös energiákat, amit a táplálékkal viszel be.


A tartós fogyás titka: olyan életmódot kell folytatni, ami nem engedi, hogy elhízz :D Ennyi. Tehát ha te most ráállsz egy fajta táplálkozásra, akkor azt életed végéig fenn kell tudni tartani, ahogy a hozzá tartozó sportmennyiséget is!


ui: Ezért nem működik az, hogy éhezve lefogy valaki, mert nyilván nem akar majd élete végéig éhezve élni... ezért újra elkezd enni és megint hízik visszafele...

2012. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Smartguy86 ***** válasza:

"És az mindegy , hogy lassú vagy gyors tempóba futok mondjuk 1 órát?"


Erről beszéltem az aerob edzés esetében. Ez mindenkinél más, edzettségtől függően. A hosszútávfutó lihegés és fulladás nélkül lefut 10 kilómétert, egy most futni kezdő illető meg 100 méter után kiköpi a tüdejét :) Tehát ezt neked kell kitapasztalni,hogy mikor van az a tempó, amikor még kapsz rendesen levegőt.


A levegő nagyon fontos a zsírégetésnél, mivel a zsír csak akkor kezd el fogyni, ha a szervezet elegendő oxigénhez jut. Ha gyorsan futsz és fulladsz vagy alig kapsz levegőt, az azt jelenti, hogy az izmaid elhasználják az összes oxigént, így a szervezet oxigénhiányos állapotba kerül (anaerob edzést végez, ez pedig nem jó a zsírégetésnek, mert ilyenkor a szervezet már anaerob enerigatermelésre áll át, ami az izomzat bontásával jár).

2012. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!