Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olvassátok el a történetem!?

Olvassátok el a történetem!?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Régebben nem is kevés túlsúlyom volt, 89-90 kg voltam. Akkor sem ettem sokat, nem is tudom hogy mitől lehettem ilyen dagi :S Olyan 3 éve lement a súlyom 79 kg-ra. Aminek akkor nagyon örültem, nem is mozogtam meg semmi csak ugy fogytam mindig egy keveset. De később már ezzel a súllyal sem voltam megelégedve, és több mint fél éve elkezdem tornázni. Az alakom nem rossz, arányosan oszlik el rajtam, és a környezetem is azt mondja hogy formás vagyok. (Jelenleg 72 kg) De 8-10 kg-val szeretnék vékonyabb lenni. Soha nem voltam megelégedve magammal, gyerekkoromba sokszor sirtam is miatta, ha elmentünk vásárolni sosem volt rám jó semmi. Aztán mint mondtam több mint fél éve elhatároztam magam hogy elkezdek tornázni, rendszeresen. És hogy nem fogom abba hagyni amig el nem érem a célomat. Ez a kitartás elkísért olyan 4 hónapig, de a folyamatos mérlegelés nem mutatott látványos eredményt, pedig én nagyon szerettem volna, mert rengeteget küzdöttem érte a tornával. (Norbi kickbox aerobik, kiképzés, Rubint Réka...) Valamicskét változott a testem, de ennél nekem több kell. Az a baj hogy ez a lelkesedés már nem olyan mint régen volt, pár hónapja még olyan jó kedvvel csináltam, de mostmár nekiállni sem nagyon van kedvem. Pedig a célomat még nem értem el :S Igazábol ezeket a tornákat is unom már, keresgetek a neten hátha megtetszene valami amit megint örömmel csinálnék de semmi. Ha valaki tudna mondani valami jó zsírégető tornát azt nagyon megköszönném. Gondolom többen vannak még ezzel igy mint én! Én nem akarok ilyen 90 napos diétákat, nem is tudnám megvenni magamnak a hozzávalókat, meg amit lefogyok szerintem ugy is visszahiznám, és ez egy nagy baromság hogy az ember lefogy tőle, tök jól néz ki, utána meg jön a depresszió hogy jézusom hizok vissza! Na szóval, segitenétek választani magamnak valami szuper zsírégető tornát amitől garantált a fogyás, és nem csigalassu? Köszi előre is!
2012. júl. 3. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia szerintem itt már nem a mozgáson van a lényeg,hanem az étkezésen.próbálj meg kevesebbet enni,és figyelj oda mit eszel (szénhidrátot keveset).ez mellett tornázz ha túl unalmasak a dvd-k akkor találj ki magadtól,vagy nyomd be a kedvenc zenéd és ugrálj rá :D
2012. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kajával nincs gond, alig eszek, sosem voltam nagyevő :D Este sem szoktam enni, reggel a kávémba teszek 1 kanál cukrot, a nap többi részében semennyit sem, kenyér kilőve, nasik is, egy héten talán egyszer egy picit nassolok..akkor mit csinálok rosszul? Én már arra gondoltam hogy nem is tudnék lefogyni semmitől sem, és örökre ilyen maradok :D :S
2012. júl. 3. 21:48
 3/16 anonim ***** válasza:

nincs ilyen,hogy zsírégető torna.

az edzéssel kalóriát égetsz,nem csak zsírt.

az meg,hogy mennyi kalóriát égetsz,az függ attól,hogy milyen megterhelő az edzés és,hogy hogy bírod,fizikálisan,állóképességileg.

ha magas kalória értékű edzéseket keresel,akkor nem jó úton mozogsz.

ami sok kalóriát éget az a kettlebell edzés,a nehéz súlyzós edzés konditeremben,küzdősport,ugrókötél,crossfit,ilyesmik.

ezek 4-5x annyi kalóriát elégetnek,ua idő alatt,mint az aerobic,meg réka.

persze neked a fő problémád az étrend hiánya,mert egy normális étrenddel,akár a norbival is le tudnál fogyni.

ezeket olvasgasd át-

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*sok kalóriát elégető edzés
2012. júl. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a zumbát vagy a Turbo Jam-et.

Szerintem ez a kettő elég jó. De ilyen melegbe én pl csak úszni vagyok hajlandó.

2012. júl. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ŰJaj könyörgöm hagyjátok már ezt a hülye zumbát..... semmire nem jó!

Ha mindenképp otthoni mozgást akarsz végezni, akkor töltsd le a netről: Insanity edzésterv. Garantált a siker.


De szerintem egyszerűbb ha eljársz hetente 4szer 5ször 1 órát futni, és mellette végzel heti 2 alkalommal súlyzós edzést (kezdetben) utána amikor már olvad a zsír emelheted a súlyzós edzések számát.



A másik meg az étkezésed. Nekem sincs pénzem méregdrága csirkemellre. De azt meg tudom tenni hogy vegyek sovány túrót 200 FT-ért, és teljes kiörlésű kenyeret 300 FTért ami elég egy teljes hétre. Meg tudod tenni hogy nem eszel cukrot se cukrosat, hogy kerülöd a fehérlisztből készült dolgokat. Fehér kenyér, tészták, fehér rízs.


A fehér kenyeret lecseréled TK kenyérre, ha meg tészta vagy rízs van ebédre akkor minimálisat veszel ki.


Figyelj a kalória beviteledre. először is kalkulátorral számold ki az alap anyagcserédet. És ha pl 1300 az alapanyagcseréd akkor annyi kalóriát vigyél be. Egy óra futás pl eléget 500 kalóriát alapból.


Akármilyen szuper zsírégető tornát csinálhatsz ha mellette gáz az étkezésed. Koplalásnak sok értelme nincsen. Barátnőm koplal már fél éve és kb 2 kg ment le róla. Sokkal jobb ha alapanyagcserében mozogsz mert úgy többet fogysz.

2012. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocs az lemaradt hogy hiába vársz csodát a tornáktól, ha az étkezésed gázos. 70%ban az étkezés határozza meg a diétát, és csak 30%ban a mozgás.
2012. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mintmár irtam az étkezéssel nincsen gond, már pár hónapja nem eszek fehér kenyeret, helyette teljes kiörlésűt, sok zöldséget, gyömölcsöt eszek, megválogatom hogy mit és mikor kell enni. Este sem eszek már pl. Mozgok, de elvoltam 2 szer futni, és utána ugy fájt a térdem hogy aztmondtam soha többet, inkább megszakadok a különféle tornákba. Ja és asztmás is vagyok, de az állóképességem ahhoz már elég jó hogy naponta tornázok háromnegyed-egy órát. De a súlyzós edzéseket és azokat amiket irtatok tornaként ki fogom próbálni. Valahogy be kellene inditanom a fogyást, ez nem állapot hogy normális kaja mellett és mozgás mellett nem fogyok. De gondolom valamit tuti rosszul csinálok ha egyszer nem fogyok.
2012. júl. 4. 10:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen rosszul csinálsz. Pl írtad párszor, hogy az étkezésed rendben van. De ha valakinek kimarad az esti étkezés és azt mondja jó, akkor kíváncsi lennék pontosan mit és mennyit eszik. Gyümölcsöket se edd kiló számra diéta alatt, mert abban is van cukor. Ráadásul fehérjét nem írtál semmilyen formában. Szerintem szükséged lenne egy pontos étrendre.
2012. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nekem az egész életem egy nagy diétábol áll. Na szóval: Kerülöm a zsiros ételeket. Reggelire általában eszek egy szelet barnakenyeret egy kis sajttal, tejtöllel, vagy kefírrel. Dél körül ebédelek, ami általában valami leves és főzelék, heti 2szer van kb csirkemell, mellé csinálok magamnak valami salátát, vagy valami tejfölös mártást zöldségekkel, ha pl. anyu valami tésztát csinál én akkor eszek mást helyette. Heti egyszer kb. eszek egy minimális adag tésztafélét. Gyümölcsöket is szoktam enni, persze nem kilószámra mert tudom hogy többsége hizlal. Ebbe a melegbe kb heti egyszer eszek egy gombóc fagyit, de szerintem ez nem nagy bűn mert a tornával simán le lehet dolgozni azt a kis mennyiséget. Este ha éhes vagyok megeszek egy natur joghurtot vagy valami könnyű nem hizlaló kaját. Cukros üditőket sem iszok már egy jo ideje, vizet iszok. persze egyszer kétszer (nem naponta!) ha megkivánok 2 dl kólát megiszom..
2012. júl. 4. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!