Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futni éhgyomorra kell reggel?...

Futni éhgyomorra kell reggel? És ha igen akkor 8-9óra között megfelel? Ha igen hogy tudnám megoldani hogy felkeljek, egyszerűen nem bírok, este meg már nincs kedvem hozzá.

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 23:21
1 2
 11/11 Krisz85 ***** válasza:

na jó sok okossgág elhangozott itt:


a tesitanárnak igaza volt,


REggel éhgyomorra kell, de attól függ mennyit:

ha reggel futsz, felkelés után azért jobb, mert a test inzulinszintje alacsony, így a futáshoz az energiát hamarabb fogja a szervezet zsírből fedezni, mintha ennél előtte, úgyanis edzés alatt a test előbb a gyors energiaraktárakhoz nyúl, ami ha nincs jöhet a lassú. HA izomtömeg megtartása a célod, akkor előtte nyugodtan egyél fehérjét egy kicsit, szénhidrátot ne.

Edzés után jöjjön a reggeli ami tartalmaz szénhidrátot, gyorsat és lassút egyaránt, kis fehérjével. pl zabpehely tejsavófehéjre, esetleg kis gyümölcs,

Viszont az alancsony inzulinszintet úgy is tudod reprodukálni, ha napközben valamelyik étkezés után két órával mész el futni és futás után eszed a következő adagot. Ekkor is úgyanazt éred el, ha célod a zsírvesztés. Ha teljestményorientált edzéseket végzel egy óránál tovább ott teljesen más a szisztéma.

Továbbá van egy olyan teória is, hogy a reggel éhgyomorra aerob edzést/pl. futás/ azért kell ilyenkor mert éjjel alvás alatt a test glikogén /izomban és májban található tápanyag, energiaszolgáltató szerepe van nagyvonalakban hogy mindenki megértse :-)/ raktárai teljesen kiürülnek. Na ez azért nagy baromság szerintem, mert:

- az éjszakai éhezés, amig alszol és nem eszel nem űriti totál le a glikogénraktáraidat, sem a máj, sem az izomglikogént raktárakat, függetlenül attól hogy elzőző nap fel voltak-e tölve vagy sem.


Ebből következik hogy tökmindegy hogy mikor futsz fogyás szempontjából, ahhoz hogy leűrítsd a feltöltött glikogénraktáraidat, egy órát kéne versenytempóban könyörtelen megeröltetésként futni vagy bringázni stb, és csak utánna mehetnél el úgymond futni, amit alapból szerettél volna: -) tehát ez így elég bizarrr.


A lényeg, éhgyomorra fuss reggel azt követően egyből reggeli, vagy napközben kaja után két órával és edzés után egyél azonnal.

Rávenni magad pedig úgy tudod ha látod az eredményt, vagy ha van valami apróbb cél: pl. megjavítod az idődet öt kilóméteren stb. és újabb és újabb reális minicélokat kell felállítani ami majdan egy távoli nagy célt céloz meg.

amikor elkezedtem futni novemberben 4-500 méter után hazamentem, most félmaratonra készülök, és az első célom az volt, hogy egy kilómétert végig tudjak futni megállás, séta nélkül, még kocogással se ment, aztán kocogással már ment, aztán két és fél hónap rendszeres edzés után ment végig, aztán jött a következő cél, hogy ha már ez megvan, megy-e a két kilóméter stb és most 5-10 kilómétert futok egy edézésen heti 3x, sőt most javítottam az időmön is egy kicsit, a cél pedig hogy teljesítsem a félmaratont, jövőre pedig hogy jóval túlszárnyaljam a mostani időeredményemet amit el fogok érni, mert már tudom hogy végig fogom tudni futni.


sok sikert

2009. júl. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!