Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az egészséges táplálkozásra, ha egész nap úton vagyok?

Figyelt kérdés

Mert sajnos a legtöbb gyorsan, menet közben bedobható kaja tömény szénhidrát és/vagy zsír, ennek az életmódnak meg már sajnos +3 kiló az eredménye :(

Területi képviselő vagyok amúgy, ezért szinte egész nap vezetek és közben szoktam bekapni valami péksütit, ha már nagyon éhes vagyok. Néha kirúgok a hámból és beülök valahová, na de a gyorskaják (gyros, kínai vagy a kifőzdékben kapható) sem nevezhetőek éppen egészségesnek.

Szóval ötleteket kérnék, hogy miket ehetnék, ami finom és tápláló, emellett egészséges és persze bírja a kiképzést :)

Köszi!


2012. júl. 22. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

- Ételhordó, ha a melegítést (és persze a hűtést) meg tudod valahol oldani (hűtőtáska a kocsiban).

- Tervezni kell az étkezést. Pl. a gyros tál nem egy borzasztó kaja, a péksütik helyett kell inkább gyümölcsöt fogyasztani. Menj rá a hús+saláta kombókra. A kínai sajnos tényleg baromira hizlal.

- Protein szeletek, shakerben fehérje, ezekkel is kiválthatsz egy-két étkezést.

- Csak vizet igyál, kávét cukor nélkül, szénsavas és cukrozott üdítőket még véletlenül se.

2012. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ami a legfontosabb: reggelizz otthon valami táplálót! Ha ezt megteszed, akkor egy darabig nem leszel éhes:)

Vigyél magaddal gyümölcsöt, zöldséget, esetleg valami szendvicset. Vihetsz még joghurtot és sok vizet!

Én ilyesmiket szoktam magammal vinni egész napra.

Még vihetsz rágcsálnivalóként olajos magvakat: mogyorót, mandulát, diót, kesudiót stb.

Ezek is nagyon egészségesek és finomak:)

2012. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

A hűtés megoldható, de sajnos a melegítés nem, így csak a hidegen is elfogyasztható dolgok jöhetnek szóba. Így kb. a saláták jutnak eszembe, ami tök jó, csak éppen baromi uncsi :)

A gyros tál tényleg tök jó, de gondolom csak sült krumpli nélkül :) Viszont kb. 1200 Ft, úgyhogy ez ritka lesz.

A gyümölcs is oké, na de azért pl. egy alma nem összehasonlítható 10 dkg sajtos pogival, amikor kopog az ember szeme az éhségtől, mert a nagy rohanás miatt még nem volt ideje megállni normálisan kajálni.

Joghurtot szoktam még inni, találtam egy tök jót, Háztáji gyümölcs joghurt a neve és nincs benne cukor, sem mesterséges adalékanyagok. Na de ez sem mehet minden nap.

Protein szelet, fehérje, ezek igazából edzés mellé kellenek, nem? Heti 1-2x kb. 3 km-t szoktam futni, ehhez azért túlzás lenne :)

Javában vizet szoktam inni, csak néha csábulok el 1-1 cukros lötyire.

Viszont van egy gyengém: a tejeskávé, ill. most nyáron a jegeskávé. Na ebből napi 3-4-et is meg tudnék inni, de sajnos 1 doboz vagy 200 kcal, szóval elég gáz...

Ebből a szempontból visszasírom a kényelmes irodai napokat, a karnyújtásnyira lévő wc-vel és a kulturált étkezővel, ahol mikró és hűtő van :)

2012. júl. 22. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

uhh az nagyon jó ha a hűtés megoldható, ebben az esetben hidegen is lehet fogyasztani:

előző nap csinálsz zabkását(zabpehely+víz) ezt fel kell főzni, majd karikázol bele gyümölcsöket és belekversz egy pohár natur jogrhutot vagy kefírt, ezt lehűtöd, másnap reggelre az ízek nagyon finoman összeérnek, laktató és finom

omlett(meglehet tölteni hússal/hallal) feltekeni alufóliába, hozzá paradicsomot karikázol fel, be az ételhordóba és a hűtőbe, hidegen is finom

sütőzacskóban sült husok hidegen is jó pl főtt krumplival avgy rizzsel hozzá paradicsomsaláta, avgy a rizshez keverhetsz mexikói/franciaalapot is, így nem kell 2 tálkát hordoznod

töltött cukkini/hagyma/paradicsom darálthússal és rizs, tojás keverékéel laktató és finoman is jó

hidegen jó a paradicsomleves, gyümölcsleves is

mozzarella sajt, főtt tojás-ez mehet 1rozskiflibe is pardaicsommal/uborkával

cottage cheese rizzsel összekeverve vagy kiflibe/zsemlébe töltve

túró csak önmagában avgy gyümölccsel és joghurttal kikeverve laktató és tényleg finom

húsgombóc főtt krumplival

zöldséges rizseshús

főtt hús salival, rizzsel

gyümölcsök

savanyúság-szendvicshez/főtt ételhez

sült máj törtkrumplival hidegen is jó

túrógombóc-nagyon kevés mézet használj az ízesítéshez és van ilye krémes natur joghurt ezzel önsd le, mert ez egy kicsit édesebb és szórj rá fahéjat és pár szem bogyós gyümölcsöt, ezek az ízek nagyon jól összeérnek

zöldségturmixok, gyümölcsturmixok 1-2 müzliszelettel (van iylen cukormentes, vagy tudsz te is otthon csinálni)

zabpehelyből muffin, gyümölcsös psikóta hozzá 1 kefír vagy joghurt

kifőzdékbe ülj be ha tudsz vannak ott menük is, és szerintem egész türhetőek, 600-700ft körül kaphatóak

a fornettiket, meg az ilyen péksütiket kerüld, ha nayon éhes vagy és péskésg van rozskifli/tönkölybúzás bagett stb 1 kefírrel vagy túróval(ált.lehet kapni a pékségeknél) vagy 10dkg sonka

tonhalkonzervek nagyon sokféle variációban kaphatóak, ezek is finomak, egy ételhordóva viszel rizst és csak hozzákevered, gyors laktató

2012. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én mindig kis műanyag dobozkában viszem magammal a diétás ételeket, amiket előző este készítek el :) ha meg útközben kell valami sürgősen, akkor nagyobb élelmiszerboltban veszek sovány túrót/kefirt/gyümölcsöt/cukormentes müzliszeletet.
2012. júl. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!