Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kilót normális max...

Hány kilót normális max leadni 7 hónap alatt úgy, hogy 160 cm vagyok és 82 kiló?

Figyelt kérdés
BMI szerint természetesen túlsúlyos vagyok, dehát ezt alapból is tudtam. Azt írja, hogy az ideális testsúlyom 54 kiló lenne. Dehát az már nem túl kevés? :S 54-re hány hónap alatt tudnék lefogyni? Ahhoz kéne egy év is, nem?:S

2012. aug. 1. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy normális, ha hetente 1-1,5 kilót adsz le. Ez az egészséges fogyás üteme.
2012. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. 160 centihez nagyon jó az 54 kiló!
2012. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem így van, első. Heti fél kg a normális és egészséges.

Amúgy még a heti fél kilót is bazi nehéz leadni... Örüljön, ha valaki ennyit is tud fogyni - és itt a normális fogyásról beszélek, nem az éhezésről, hasmenésről, hánytatásról.


Kérdező, nőknél magasság cm-ben mínusz 110. Vagyis 50 kg. Nem kevés, mert alacsony vagy. Nekem kevés lenne, mert 20 centivel magasabb vagyok, mint te.

De a 82 még nekem is brutál sok lenne.

2012. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Én is 160 kg vagyok, de ha 54 kg vagyok, már van rajtam felesleg. Persze tudom, hogy ha 82 kg vagy, akkor már az is szép eredmény lenne. Én kb 50 kg-osan érezem jól magamat!
2012. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fuhh, köszi a válaszokat. Amúgy az a vicc, hogy senki se vette észre, hogy 15 kilót híztam, annyira arányosan szökött fel a testemre. Remélem a kilók leadása is arányos lesz... :S
2012. aug. 1. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel van azért egy kis felesleged, az első kilók hamar le fognak menni, ha utána havi max 3-4 kilót fogysz az már jó! És ne azzal foglalkozz hogy mi meg ki szerint ideális, hanem hogy neked mi tetszik. 60-ra simán lemehetsz, aztán ha még úgy gondolod fogyj rá kicsit hogy megfeleljen.
2012. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Okés. És az elég a fogyáshoz, ha napi ötször eszek keveset és hétvégente úszok meg heti 3-szor futok? Nem vagyok valami tapasztalt ilyen téren.
2012. aug. 1. 15:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben kitarto vagy, lefogyhatsz 15 kilot is fel ev alatt, es nem kell ehenhalnod. Ha meg ennel is tobbre vagy kepes, akar az osszes feleslegedtol megszabadulhatsz majd ennyi ido alatt, persze mozgas es dieta az kelleni fog hozza. MIndekinel mas mi a sok es keves, en 168 cm vel 54 kilosan csontvaz voltam, mondjuk nekem a 58- 60 a legjobb,m de 66 kilosan is csinos vagyok, es nem duci. Van aki ezzel a sullyal hajasnak nez ki. Attol is fugg milyen az alkatod, csontozatod, es a felepitesed. SZerintem a 60- at tuzd ki celul, s amikor az elerted tegyel fel kepet es megmondjuk :D Sok sikert!!
2012. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is 160 centi vagyok és pont 82 kilóról indultam. Most vagyok 66 körül. Ha akarod küldök előtte-utána képet priviben, hogy motiváljon. AMúgy én is pont úgy voltam, mint te, észre se vettem, hogy meghíztam.

FÉl év alatt szaladt fel vagy 20 kiló, tudtam, hogy híztam, de alig tűnt fel.

Amúgy én január óta adtam le azt a 16 kilót, bár tény, hogy én nem sportoltam. Ha sportolsz biztos hamarabb lemegy.


Amúgy, alkattól függ, hogy jó-e vagy nem az 54 kiló, nekem elég kevés lenne szerintem, már egész okésan nézek ki. Én 58-60 kilóval tökéletesen meg leszek elégedve, nem akarok nádszál lenni, mindig is a cicis-popsis kerekebb típusba tartpoztam és nem is szertenék máshova ezután se.


Sok sikert és kitartást, fél év és rendbeteszed magad, és ne számolgasd a BMI-t, meg en tűzz ki kilóban végcélokat, csak részleteket. Most 5 kiló, most érjem el a 70-et, most a 60-at stb. Nekem ez vált be. Mert ha belegondoltam, hogy vagy 30 kilót kéne fogyjak, lehetetlennek éreztem és elment a kedvem az egésztől.

2012. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy 54 kevés-e vagy sem, az BMI az csak irányadó legyen, de ne vedd véresen komolyan.

Először is azzal kezdeném, hogy a fogyni vágyók legnagyobb ellensége a mérleg. Elhiszem, hogy nehéz megállni, hogy ne álljunk rá, de próbálkozz. Cseréld le egy mérőszalagra! Természetesen nem csak a hasadat mérheted, hanem ahol akarod, karodat, melledet, csípődet, fenekedet, combodat. A lényeg, hogy cm-ben mérd a fogyásod és a célodat ne kg-okban.

Mert kérdem én, a testsúlyodat vagy a testzsírszázalékodat akarod csökkenteni?

A kettő két külön dolog és semmi köze nincs egymáshoz.


A legjobb eredményt úgy érhetünk el, ha a diétázást és a testmozgást együtt alkalmazzuk.


Az evés is egy vicces téma, mert ugyebár az étel tömegének és térfogatának semmi köze a kalória tartalmához, vagyis válogasd meg, hogy mit esszel illetve, hogy mikor, mert lehet, hogy megeszed napközben és nem hizlal, de ha ezt vacsorára teszed akkor valószínűleg, már nem tudod elégetni. És nm kell drasztikus reform elég, ha naponta csak 15-20% kalóriával esszel kevesebbet mint amire szükséged volna. Természetesen elosztva, a legfontosabb a rendszeres evés, ami alatt azt értem, hogy legalább 4 óránként, mert 4 óra után a szervezet elkezd raktározni, anyag csere lelassul, illetve élelem hiányában elkezdi az izomszövetet bontani. Természetesen ezt nem kell halálosan venni, mert erre nincs mindig lehetősége, és túl nagy baj még nincs ha van csúszás, alvásról ne is beszéljünk, az nem számít. Meg itt nem kell nagy étkezésre gondolni, pl gyümölcs vagy joghurt.


A sport, az edzés nagyon fontos, jelentősebb az étkezésnél. Fogyás akkor van amikor több kalóriát égetünk el, mint amennyit beviszünk a szervezetbe, de muszáj bevinni, más különben az anyagcserénk lelassul.

Szóval egyrészt kalóriát égetünk el, ami a mozgás befejezése után is órákon át még folytatódik.

Futást nem ajánlom, ekkora testsúllyal nem is lehet túl kényelmes és fogyásra sem túl alkalmas. Ellenben a sétával, amit egy gyors erőltet menetben csinál az ember sokkal keményebb mint a futás. Minimum 30-40 perc mozgás után kezd beindulni a zsírégetés, minden mozgás ami nem éri meg ezt az időt, felesleges idővesztegetés.

Másik érv az edzés mellet, az izom önmagában is rengeteg kalóriát éget, minél több van annál többet és annál kevesebb test zsírszázalékuk adott illetőknek.

Szóval ajánlom a tornát, nem vesz el sok időt, ingyen van és otthon végezhető.

2012. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!