Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételeket egyek, miközbe...

Milyen ételeket egyek, miközben fogyhatok, és annyit ehetek, amennyit csak szeretnék, és nem hízok tőle?!?

Figyelt kérdés
Sajnos 20 kg felesleg van rajtam, és nagyon szeretnék megszabadulni tőle. Anyuka vagyok, így nem dolgozok, Gyermekemmel vagyok itthon. Régen persze nem volt ilyen gondom, általában 65 kg voltam, most lassan 88 kg :(((( Közben diagnosztizáltak nálam egy olyan betegséget, aminek a csökkentését szteroidos gyógyszerrel kell kezelni, ettől még éhesebb is vagyok. :( Olyan ételeket szeretnék enni, ami jól eltelít, sokáig nem vagyok éhes, és kevés benne a kalória. Tud nekem valaki segíteni? Nagyon el vagyok keseredve!!! :(((((((((
2012. aug. 5. 15:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Látod kérdező ezért mondom, hogy olyat kell megkérdezni aki ért hozzá. Tele van a net eszement ökörségekkel. Van valami nyomorék kutatásszerűség, kimutatják 3 egéren, hogy akinek chilit adtak az egy nanogrammal többet fogyott, és úgy publikálják ezt az eredményt, hogy az emberek gyorsan vesznek ezer csilliárdért világszerte csilis táplálékkiegészítőt.

Anyagcsere... az anyagcsere sebességnek legtöbbször semmi köze az elhízáshoz. Ez is tévhit. Ha a neten művelődsz, akkor majd találsz káposztadiétát, 90 napost, ezerféle szétválasztást, ilyen tabi, olyan cucc, és gőzöd nem lesz mit kell csinálni. Egyél zöldséget... persze. Csak az átlagembernek a sültkrumpli is zöldség kategória, a cukros üdítőről is azt hiszik lehet, és a joghurttal semmi gond ha 0,1% zsír van ráírva, holott cukorral meg tele van. Szóval a probléma ott van, hogy nem mindegy mit, mikor, mennyit. Nem mindegy mit iszol, milyen olajat használsz, mit mikor eszel. Életmódot kell váltani, és szerintem sokkal egyszerűbb ha valaki egy óra alatt elmond mindent hibátlanul, mintha az ember laikusként a sok kreténség között próbálja megkeresni a jó infokat a neten. Persze ez a 10 millió meg nem értett zseni országa, ahol mindenki mindenhez úgy áll hozzá, hogy nehogymá fizessek, hát tudom én, meg majd utánanézek. AZtán az eredmény olyan is.

2012. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem könnyen orvosolható a problémád, ekkora súlyfeleslegből simán le tudsz faragni jócskán, ha megfogadsz tőlem pár tanácsot...Rólam annyit kell tudni, hogy nyáron megelégeltem a nagy fenekemet, úgyhogy elkezdtem odafigyelni a kajálásra és annyit mozogtam, amennyit csak tudtam. 61 kilóról lefogytam 54-re, 164cm vagyok.


Tehát néhány tanács:

-A legfontosabb a rendszeres, napi 4-5 alkalommal történő étkezés (lehet 6 is, ha el tudod úgy osztani, csak értelemszerűen akkor kisebb adagokat kell enni).

- Igyál meg minden nap 20 testsúlykilogrammonként 1 liter vizet (igen, soknak tűnik). Lehet csapvíz is. Befogsz magadnak egy üres palackot és abból iszod, így követni tudod, épp hol tartasz.

-Keress egy kalória kalkulátort a neten (sőt, többet is nézz meg, ne csak egyet). Beírod korod, nemed, magasságod, súlyod, aktiitásod és az kiszámolja, mennyi a MINIMUM, amennyit enned kell. Legyen mondjuk ez esetedben (hasra ütök) 1600 kcal. Ha ezt csak zsömléből viszed be, semmi normális tápanyagot nem vittél be a szervezetedbe, zsír megmarad, izomzatod elsorvad.

Ha az 1600 kalóriát főtt/sült húsból, zöldségekből és minimális szénhidrátból viszed be, az már teljesen más. Ott van a sok vitamin és a fehérje. Minimális lesz az izomvesztésed, viszont zsírból sok fog lemenni.


-A szénhidrátos kajákat is eheted , de válaszd a teljes kiőrlésű kenyeret, zabkását (Tesco, Spar). Ebédnél mehet köretnek, de csak kevés (rizs, köles - tésztát és krumplit próbáld kerülni).

-Húsból válaszd a szárnyasokat vagy marhát (disznó zsírosabb), halakat.

-A panírozott kajákról mondj le, dugig van fölösleges zsírral és szénhidráttal (rengeteg fölösleges plusz kalória), inkább süsd meg a húst saját zsírjában, vagy párold, vagy főzd. Fasírtot ehetsz, ha csirkéből/pulykából csinálod, SÜTÖBEN sütve. Párizsi helyett vegyél csirkemell sonkát. Tejtermékből válaszd a kevésbé zsíros dolgokat és ne ez legyen az elsődleges táplálékforrásod :D (gyümölcsjoghurtok helyett egyél natúrt vagy kefirt, sovány túrót, sovány sajtot, 1,5%os tejet).


-Rágcsálnivalónak ehetsz egy marék olajos magvat, ezekben nagyon egészséges zsírok vannak, ráadásul nagyon finomak! Ez lehet 6-7 szem dió, mogyoró, mandula, kesudió vagy 15-20 szem pisztácia, amelyiket a legjobban szereted. De ne vidd túlzásba.

-Nézz meg egy kalóriatáblázatot, hogy úgy kb. tudd, miben nagyjából mennyi kalória/fehrje/szénhidrát/zsír van (nem kell bemagolni, csak hogy meg tudd tippelni önállóan is). Ami 'hízlal', abból egyél kevesebbet, amiben meg alig van kalória (pl. a saláta), abból nyugodtan egyél meg sokkal többet. A süteményekben például sokszor nem is a szénhidrátból van a legtöbb, hanem zsírból (köhömm, krémes sütik).

-Gyümölcsöket csak módjával egyél. Ha banánt kívánsz, egyél, de délelőtt és mondjuk csak 1 darabot. Ha szőlőt akarsz enni, 5 fürt helyett csak egyet egyél (rengeteg cukor van benne) és NE az esti órákban. Este ha gyümölcsöt akarsz enni, egyél meg 1-2 mandarint vagy egy savanykás almát.


Egy napot például összerakhatsz így:

REGGELI: 2-3 szelet teljes kiőrlésű kenyér sonkával, paradicsommal

TÍZÓRAI: zsírszegény natúr joghurt, 2 nagy alma

EBÉD: saját zsírjában sült csirke rizzsel, savanyúsággal

UZSONNA: főtt csirkehús/sovány túró/főtt tojás + valami zöldség

VACSORA: saláta többféle zöldségből (pl. kínai kel+reszelt sárgarépa+paradicsom+paprika+csemegeuborka+hagyma +1ek olaj és 1ek almaecet, só, bors), mellé mehet ugyanúgy főtt hús (csirke, hal), tojás


Mennyiségeket direkt nem írtam, mert a 88 kilódhoz többet KELL enned, mint nekem az 54-hez és nem akarok rosszat írni. Ja igen, tejtermékekkel óvatosan, nézd meg nagyon a zsírtartalmukat (kefirből is van zsírosabb, soványabb). Sajtok átlagban nagyon zsírosak.



Ha ezek alapján válogatod meg, h miből mennyit eszel, akkor sokkal eredményesebben fogyhatsz, ZSÍRBÓL ;)

2013. jan. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!