Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért küzdenek az emberek...

Miért küzdenek az emberek ennyire súlyos önértékelési zavarokkal? Példa lent.

Figyelt kérdés
Ma álltam a hév megállóban, ahol két lány beszélgetett. Az egyik, egy csontkollekció magyarázta épp a másiknak, hogy ő most 50 kiló, és ezt nagyon soknak érzi már, amikor 45 kilós volt, akkor volt az igazi, ez az 50 most rengeteg. A hölgy körülbelül 25-30 éves lehetett.
2012. aug. 23. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a mai példák:

-modellek

-valóságshow sztárok

-celebek

-hibás életmód

-felszínesség

-..

2012. aug. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bármi oka, engem például régen sokat piszkáltak általánosban, akkor voltam 63 kg és kb 163 cm, szóval tényleg nem voltam sovány, de könyörgöm még gyerek voltam.. azóta változtam, most 60 kg vagyok 173 centihez, mégis szarul érzem magam, bár az is igaz, hogy én azért még így se vagyok épp csontkollekció :"D De bennem ez a rengeteg piszkálás annyira megmaradt, hogy egyszerűen sose vagyok elégedett, ha tükörbe nézek, ha pedig megnéznek az utcán, mindig azt hiszem, hogy azért, mert dagadtnak vagy rondának tartanak. Nemrég kezdtem csak ebből kigyógyulni úgymond, a mostani barátom sokat segít/segített :)
2012. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a hölgy vagy anorexiás és azért. Vagy egyszerűen csak ez a mai elvárás. Bár szerintem előbbi.
2012. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elso leirta a lenyeget.

A media szinte teljes mertekben befolyasolja az emberek (foleg a nok) hozzaallasat a dologhoz.


Nezd meg a regi reneszansz kepeket, mikor minden not (mai szemmel) zsiros disznonak festettek :)

Akkor az volt az elfogadott, a normalis. Ha jol eltel akkor jo sulyos voltal.


Afrikaban peldaul meg mindig a molett az ideal. Van egy ismerosom aki gyonyoru de duci. Olyan duci, hogy az EasyJet-hez azert nem vettek fel legikiseronek (pedig arcra viselkedesre rogton alkalmaztak volna) mert duci es nehezkes lenne neki a szeksorok kozott mozognia.


Amikor egy elit rendezvenyen volt, akkor valami afrikai nemes ember kiszurta maganak es rogton felesegul akarta venni mert szep es mert a ducisaga neki roppant imponal.


Kozben ha ez a lany felszallna a 7es buszra, valszeg a legtobb tini lenezne, hogy milyen husi.


A hideg raz, amikor a h.lye vampiros filmben levo szinesznot mutogatjak az ujsagok es olyan vekony, hogy az mar beteges. A tinik viszont nem ezt latjak, hanem azt, hogy nekik is ilyen gebenek kell lenniuk mert a media azt sugallja nekik, hogy az a meno...


Ha megnezed rengeteg ujsagban is photosoppolt vekonysagu nok vannak. Sot, ebbol botranyok is voltak sokszor, mert irrealisan vekonyra csinaltak a modellek derekat es a szerencsetlen vasarlo, aki nezi az ujsagot azt hiszi hogy o egy nulla, ertektelen ember, mert neki nem ilyen vekony...

2012. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!